3:4
3:4

I přes srdnatý výkon z Litvínova bez bodu

19. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: HC Verva Litvínov
Kladenští na ledě chemiků brzo prohrávali. Skóre se jim ani v několika přesilovkách nedařilo srovnat, a naopak domácí byli v této herní situaci úspěšní a na konci první třetiny vedli 2:0. Snížit se jim podařilo z přesilové hry, kdy přesně vypálil Tralmaks. V následujícím průběhu dotahovali náskok soupeře, ale bohužel marně a na ledě Litvínova padli.
2023/2024, Tipsport extraliga, 37. kolo,  pátek 19.1.2024, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
4:3
2:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Abdul (Urban, D. Kaše), 20. Hlava (D. Kaše), 37. Koblasa (Abdul), 50. Hlava (D. Kaše, O. Kaše) - 29. Tralmaks (Ticháček), 40. Ticháček (Smoleňák, Melka), 52. Melka (Procházka). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Nicolas Hlava - Jiří Ticháček.

diváci5324
Litvínov: Tomek – Baránek, Zeman, Zille, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Jícha, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Urban, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka
Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Veber, Slováček, Nemčík, Babka, Martenet – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Procházka, Melka, Smoleňák – Sideroff, Pytlík, Bláha – Frolík, Jarůšek, Jágr

První šanci zápasu si připsali domácí, když Kudrna našel v zajímavé pozici Koblasu, ten však vstříc hostující brance neuspěl. Pak se do dobré příležitosti snažil proháčkovat Procházka, ale Tomek se překvapit nenechal. Brzo poté se poprvé radovala Verva. Exkladenský Urban vystřelil kotouč směrem ke kladenské svatyni a přesně tečující Jindřich Abdul ho usměrnil za záda kladenského brankáře – 1:0. Toto dějství okořenil pěstní souboj Havelky s novou kladenskou akvizicí Nemčíkem. Do samostatného úniku se následně dostal Kudrna, ale Bow stačil včas vytasit svůj beton. I Kladno ale mělo své možnosti. Jiří Ticháček objel litvínovskou branku, gólman domácích však nekapituloval. Na konci první periody se chemici radovali podruhé. David Kaše nahodil puk na bránu, a i s přispěním teče kladenského obránce se k dorážce dostal Nicolas Hlava a zvýšil na 2:0.

Kladeňáci si z kraje prostřední dvacetiminutovky zahráli další početní výhodu. V ní si soupeře dlouhou dobu drželi v jeho obraném pásmu, Tralmaks dokonce z ideální vzdálenosti trefil tyč, ale obrana domácích odolávala. Lotyšský střelec se však zanedlouho prosadil. V další přesilovce si vyměnil puk s obráncem Ticháčkem a propálil Tomka – 2:1. Kladno se snažilo vyrovnat a Severočeši tak hrozili z nebezpečných kontrů. První z nich vyústil v tyč po střele Davida Kašeho, druhý ale už v kladenské svatyni skončil. Zakončujícím hráčem byl Koblasa, který nechytatelnou dělovkou na bližší tyč upravil na 3:1. Rytíři se ale nevzdali a opět snížili. Přečíslení necelou půlminutu před druhou sirénou skvěle sehrála trojice Melka, Smoleňák, Ticháček a poslední jmenovaný z dorážky překonal Tomka – 3:2.

Třetí třetinu načalo sražené nahození Zilleho, které však moc rozruchu nezpůsobilo. Do samostatného úniku se pak dostal kapitán Smoleňák, ale jeho pokus byl vyražen Tomkem. Za domácí se pak podruhé prosadil Hlava, který dorazil Kašeho pokus a bylo to 4:2. Rytíři ale opět snížili na rozdíl jednoho gólu, z přečíslení umístil kotouč do branky Melka – 4:3

Litvínov: Karel Mlejnek: „Připravovali jsme se na velice aktivní a agresivní hru soupeře, kterou se prezentuje na domácím hřišti. Všichni ví, že na Kladně mají vysoké a fyzické hráče, kteří se nebojí důsledné a tvrdé hry. Chtěli jsme rychle otáčet hru z pásma. Byly pasáže, které se nám dařily a naopak. Mrzí nás, že jsme nebyli zodpovědní při hře na kotouči v rizikových prostorech na konci druhé třetiny a potom, co jsme odskočili na 4:2. Jsou to pasáže, které se nám v zápasech, ve kterých vedeme, velice často opakují. Potřebujeme na tyto věci upozorňovat, neustále připomínat a ukazovat, protože v závěru sezony se musíme těchto věcí vyvarovat jinak nás budou soupeři trestat. Jsme spokojení a šťastní za tři body, protože si nemyslím, že bychom dnes byli lepším týmem. Kladno hrálo velice dobře, ale tři body zůstaly nám.“

Kladno: Otakar Vejvoda: „Je to několikátý zápas jako přes kopírák. Myslím si, že jsme zápas neodehráli špatně. V první třetině jsme inkasovali nešťastný gól v oslabení, kdy si chtěl soupeř nahrát a šťastně se mu odrazil kotouč. Celkově hra nevypadala špatně. Ve druhé části jsme se dostávali ještě víc do šancí. Soupeř odskočil na 3:1 a my jsme měli šance, jeli jsme dva na nikoho. Pokud chceme tyto zápasy vyhrávat, musíme proměňovat vyložené šance. Ve třetí třetině nám Litvínov opět odskočit o dvě branky, kdy jsme se znovu dostali zpět. Měli jsme samostatný nájezd a potom se nám ani při hře šest na pět nepodařilo vyrovnat.“