18:00
A tým - zápasy

35. kolo extraligy: Rytíři prohráli na ledě Olomouce 2:6

6. 1. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno nezvládlo zápas v Olomouci a zapsalo jednoznačnou porážku 2:6. Soupeř měl od úvodu navrch a v prvním dějství si vystřílel dvougólové vedení. V prostřední části dalšími dvěma góly vyhnal z brány Adama Brízgalu a brzy překonal i Landona Bowa. V závěrečné třetině kohouti přidali šestý gól a zkorigovat výsledek dokázali alespoň Adam Kubík a Ondřej Slováček. Rytíři tak začali venkovní sérii neúspěšně a dál jsou poslední.
2022/2023, Tipsport extraliga, 35. kolo,  pátek 6.1.2023, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
6:2
2:0, 3:0, 1:2

Branky a nahrávky: 3. Plášek (Kunc, Musil), 14. Bambula (Orsava, Ondrušek), 24. Kusko (Ondrušek, Navrátil), 27. Ondrušek (Navrátil), 34. Rutar (Kunc, Ondrušek), 42. Plášek (Kunc, Musil) – 44. Kubík (Cibulskis), 59. Slováček (Plekanec, Babka). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Jiří Ondrušek – Adam Kubík.

diváci5500
Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Mareš, Dujsík, Řezníček, Švrček, Rutar – Bambula, Knotek, Orsava – Plášek, Kund, Musil – Klimek, Kusko, Navrátil – Tomeček, Anděl, Matašovský.
Kladno: Brízgala (27. Bow) – Dotchin, Kehar, Sotnieks, Slováček, Babka, Cibulskis – Jágr, Plekanec, Kubík – Michnáč, Filip, Brodecki – Indrák, Pytlík, Procházka – Melka, Zikmund, Beran.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Kladno vstoupilo do utkání aktivně, paradoxně ale hned z první šance soupeře inkasovalo. Karel Plášek se dostal k volnému puku mezi kruhy a z otočky překonal Adama Brízgalu – 1:0. Rytíři se pak jen těžko dostávali do možností a Branislava Konráda pořádně prověřil ojedinělou skrytou střelou jen Indrák. To domácí získali potřebné sebevědomí a šest minut před koncem navýšili. Jan Bambula dostal nabito na středu pásma a ranou z první propálil kladenského brankáře – 2:0. Stejný hráč kohoutů mohl v závěru třetiny přidat ještě další branku, Brízgala ale tentokrát vytáhl dobrý zákrok.

Jenže Olomouc vletěla i do druhé části lépe a brzy se skutečně prosadila potřetí. Brízgala vyrazil Ondruškovu prudkou ránu jen před sebe a Silvester Kusko dorazil přesně do bližšího růžku – 3:0. Kladno se dál vůbec nemohlo dostat do hry a brzy bylo potrestáno znovu. Jiří Ondrušek vypálil v přesilovce od modré čáry a vyhnal Brízgalu z branky – 4:0. Ani Landon Bow však nevydržel dlouho s čistým štítem. Sedm minut po jeho nástupu do brankoviště se dostal k dorážce mezi kruhy Adam Rutar, který rozvlnil síť – 5:0.

Zlepšení výkonu ze strany hostí navíc nepřišlo ani ve třetím dějství. Uběhlo jen lehce přes minutu a Karel Plášek nachytal Bowa střelou z pravého kruhu na bližší tyč – 6:0. První kladenský zásah přišel až vzápětí. Adam Kubík si vybruslil zpoza klece až mezi kruhy a zamířil naprosto přesně – 6:1. Jenže žádný další nápor nepřišel. Olomouc dál pohodlně kontrolovala hru a inkasovala laciný gól až v samém závěru. Minutu před koncem vypálil přes dvě třetiny hřiště Ondřej Slováček a Konrád skákající puk nezkrotil – 6:2. I tak kohouti došli pro pohodlné vítězství.