5:3
1:4

14. kolo extraligy: Rytíři prohráli na ledě Pardubic 2:6

23. 10. 2022 od Redakce / Foto: HC Dynamo Pardubice
Rytíři na ledě Pardubic od začátku dotahovali a nakonec prohráli 2:6. Na první branku domácích odpověděl přesnou trefou Antonín Melka, Dynamo ale přidalo v první části další dva góly a v závěrečném dějství svoje vedení navýšilo. Čtyři minuty před koncem ještě snížil Martin Procházka, Pardubice ale bleskově přidaly další dva góly a došly si pro vítězství. Kladno prohrálo podruhé v řadě a navíc přišlo o Jakea Dotchina, který opustil ledovou plochu na nosítkách.
2022/2023, Tipsport extraliga, 14. kolo,  neděle 23.10.2022, enteria arena, Pardubice
Pardubice
6:2
3:1, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 3. Košťálek (Rákos, Rouha), 14. Chabada (Kolář, Paulovič), 18. Matýs (Vála, Říčka), 51. Poulíček (Košťálek), 57. Radil (Cienciala), 58. Říčka (Matýs, Musil) – 8. Melka (Sotnieks, Kehar), 57. Procházka (Melka). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Jan Košťálek – Kristaps Sotnieks.

diváci8519
Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Chabada – Cienciala, Kousal, Radil – Paulovič, Poulíček, Koffer – Říčka, Musil, Matýs – Rouha, Rákos, Urban.
Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Kehar – Bláha, Plekanec, Zikmund – Procházka, Filip, Beran – Brodecki, Indrák, Melka – Babka, Machač.

Skóre zápasu se poprvé měnilo už ve třetí minutě. Rytíři se dostali pod soupeřův tlak, pardubický obránce Jan Košťálek si sjel až k tyči a volný puk pohotově poslal do sítě – 1:0. Kladno si mohlo pomoci přesilovou hrou, nesehrálo ji ale vůbec dobře. Krátce po vypršení trestu už ovšem Rytíři vyrovnali. Antonín Melka nabral rychlost na levé straně a přesnou ranou rozvlnil síť – 1:1. Domácí si však vzali vedení zpět. Ondřej Chabada dostal nabito u levého kruhu a ranou z první překonal Landona Bowa – 2:1. Dvě minuty před sirénou pak ještě navýšil vedení Dynama Ondřej Matýs – 3:1.

Kladno si mohlo ve druhé části pomoci další přesilovou hrou, na pardubickou defenzivu ale opět nevyzrálo. Do dobré střelecké pozice se poté dostal Brodecki, v pádu ovšem branku nezasáhl. Rytíři si poté zahráli ještě jednu početní výhodu, ale nebezpeční při ní nebyli. Po druhém dějství tak bylo skóre nezměněné.

Do třetí části vstoupili domácí velmi aktivně, Bow však Rytíře podržel a rozdíl udržel jen dvougólový. Plekanec pak na druhé straně chytrou přihrávkou našel Babku, zaskvěl se ale i pardubický Roman Will. Zakrátko však šel hokej stranou. Jake Dotchin zůstal po ostrém zákroku u mantinelu bezvládně ležet na ledě a hřiště musel opustit na nosítkách. Po hrozivých okamžicích se začalo opět hrát a Dynamo přidalo čtvrtou branku. Bow neudržel prudkou střelu a Patrik Poulíček zblízka přesně dorazil – 4:1. Přesilovku však využilo i Kladno. Melka poslal křížem střílenou přihrávku a Martin Procházka usměrnil letící kotouč do sítě – 4:2. Radost na straně modrobílých ale nevydržela dlouho. Bow rozehrával vzápětí špatně za brankou a Lukáš Radil zakončoval do prázdné sítě – 5:2. Jen o chvíli později navíc Pardubičtí soupeře překombinovali a další gól přidal Robert Říčka – 6:2.