BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00

Rytíři se neprosadili ani v Olomouci a prohráli počtvrté v řadě

9. 10. 2022 od Redakce / Foto: Daniel Klement
I ve třetím utkání v řadě Rytíři nedokázali skórovat a na ledě Olomouce padli 0:3. Domácí odstartovali skvěle a už v úvodu zápasu si vytvořili dvougólové vedení. V prostředním dějství pak kohouti svůj náskok ještě navýšili a dokráčeli si pro vítězství. Kladno prohrálo počtvrté v řadě.
2022/2023, Tipsport extraliga, 9. kolo,  neděle 9.10.2022, Zimní stadión Olomouc
Olomouc
3:0
2:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Klimek (Navrátil), 4. Káňa (Bambula, Strapáč), 21. Orsava (Navrátil, Nahodil). Vyloučení: 8:6 + Švrček (OLO) a Dotchin (KLA) trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Nahodil – Tomáš Plekanec.

diváci4736
Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rutar, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – Káňa, Strapáč, Orsava – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kunc, Menšík, Bambula – Kusko, Anděl, Kucsera.
Kladno: Brízgala – Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Brodecki, Plekanec, Melka – Zikmund, Klepiš, Beran – Kubík, Filip, Procházka – Bláha, Indrák, Machač.

Pro Kladno začalo utkání hrozivě. Už ve druhé minutě sehrála Olomouc krásnou rychlou kombinaci a Lukáš Klimek zakončoval do odkryté klece. Adam Brízgala už byl bezmocný – 1:0. Zakrátko se Rytíři navíc bránili oslabení a byli neúspěšní. Jan Káňa nabral rychlost na pravé straně a vypálil přesně k protější tyči – 2:0. Kladno si přesilovou hrou nepomohlo a ani z dalších možností branku nedalo. Brodecki nastřelil tyč a Plekanec v oslabení dostal kotouč do sítě až moc pozdě. Třetina skončila asi o vteřinu dříve, než puk přešel čáru.

Do druhého dějství si navíc Olomouc přenesla přesilovku pěti proti třem a hned v úvodu třetiny přidala další branku. Jakub Orsava dostal nabito zpoza klece a vypálil přesně – 3:0. Rytíři pak hráli hned šest minut v početní převaze, jenže opět dopláceli na aktuální neproduktivitu a neprosadili se. Další vzrušení na ledovou plochu přinesl až konflikt Jakea Dotchina, který se pěstmi pustil do domácího útočníka Jana Káňu a vyfasoval trest ve hře. V oslabení pak ještě pláchl olomoucké obraně Procházka, jenže samostatný únik neproměnil v gól.

Až ve třetí části se Rytířům podařilo soupeře trochu zatlačit, zmatek před olomouckou brankou ale gólem neskončil. Posléze Kladno hrálo přesilovou hru, ale opět se projevilo jejich momentální trápení. Naopak domácí vyrazili vpřed a v přečíslení měli dobrou možnost. Kladno v samém závěru zkusilo risk bez gólmana, ani tak ale na vytouženou branku nedosáhlo. V posledních sekundách ještě shodil rukavice domácí Švrček, který pěstmi napadl kladenského kapitána Plekance, za což dostal od rozhodčích trest ve hře.

Olomouc: Jan Tomajko: Začátek zápasu byl z naší strany úplně o něčem jiném než v minulém utkání v Liberci. Díky tomu jsme se trochu uklidnili. Ve druhé třetině hra kvůli přesilovkám a oslabením ztratila potřebné tempo. V poslední dvacetiminutovce bylo těžké se do toho dostat. Hráčům ale musím poděkovat, koncovku zápasu zvládli výborně.

Kladno: Otakar Vejvoda: Doplatili jsme na špatný začátek utkání, domácí dali ze tří střel dva góly. Soupeř byl iniciativnější, nám se v první třetině nepodařilo využít asi čtyři přečíslení dvou na jednoho. Ve druhé části tam byly přesilovky i oslabení. Ve třetí třetině hráli domácí dobře a disciplinovaně. Už jsme se nedostali do velkých šancí.