18:00
18:00

Rytíři oplatili Slavii porážku, rozhodující trefu zapsal Indrák

1. 9. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno vrátilo Slavii úterní porážku a na jejím ledě vyhrálo 3:2. Rytíři museli dotahovat po gólu soupeře ve druhé třetině, odpověděli ale rychle zásluhou Ondřeje Bláhy. V závěrečném dějství je pak poslal v přesilovce do vedení Martin Procházka a z další početní výhody navýšil Miroslav Indrák. Sešívaní už jen v závěru korigovali výsledek.
 čtvrtek 1.9.2022, Zimní stadion Eden
Slavia
2:3
0:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 29. Brož (Kern, Pšenička), 59. Knotek (Szathmáry, Strnad) – 31. Bláha (Slováček, Kubík), 47. Procházka (Bláha, Filip), 54. Indrák (Michnáč, Slováček). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Hlinka, Jurak
vyloučení7:4
využití0:2
střely na branku18:33
diváci0
Slavia: Málek – Szathmáry, Barák, Němeček, Žovinec, Klikorka, Hejda – Strnad, Knotek, Všetečka – Mrňa, Poletín, Havrda – Simon, Růžička, Závora – Brož, Kern, Pšenička.
Kladno: Brízgala – Veber, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Kehar – Procházka, Kubík, Bláha – Michnáč, Filip, Melka – Babka, Indrák, Beran – Kočka, Vimmer.

Slavia si mohla hned po třech minutách hry pomoci přesilovou hrou, vyloučení kladenského Filipa ale nepotrestala. Velkou šanci měl už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Kern, brankář Adam Brízgala ho ale v úniku výborně vychytal. Následně mohli hrozit i Rytíři. Minutu a půl hráli proti třem soupeřům, prosadit se ovšem nedokázali. Nebezpečně v početní výhodě pálil Kubík i Procházka, ani jeden z nich ale Málka nepřekonal.

Ve druhé části už branky padaly. Té první ale dosáhl Procházka až po přerušení hry. Gól tedy nemohl platit. Vzápětí ještě Procházka v přesilovce pálil z otočky, zasáhl ale jen spojnici tyčí. Udeřili tedy domácí. Jaroslav Brož dostal kotouč před brankoviště a trefil mezeru mezi betony přesouvajícího se Brízgaly – 1:0. Kladno ale odpovědělo rychle. Slováček nahodil puk od modré na branku a mezi kruhy šikovně tečoval Ondřej Bláha – 1:1.

V závěrečném dějství si Rytíři vypomohli přesilovými hrami. Při té první byl před brankovištěm dobře postavený Martin Procházka, který pohotově dorazil do sítě Bláhovu střelu – 1:2. Při další početní výhodě pak dostal puk mezi kruhy Miroslav Indrák, který Romana Málka dokázal se štěstím propálit – 1:3. O klidnou koncovku zápasu ale hosté nakonec přišli. Minutu a půl před koncem to na sebe vzal Tomáš Knotek a snížil – 2:3. Závěrečný tlak Slavie už si ale Kladno pohlídali a utkání dohrálo v pásmu soupeře.