pátek 26.3.2021
Kladno
Slavia
6:4
 pátek 2.4.2021
Kladno
Poruba
5:3
 sobota 3.4.2021
Kladno
Poruba
6:2
 úterý 6.4.2021
Poruba
Kladno
1:4
 středa 7.4.2021
Poruba
Kladno
3:4p
 sobota 17.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
 neděle 18.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
 středa 21.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 čtvrtek 22.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 neděle 25.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
Obrázek
Ohlasy

Ve všech zápasech jsme měli navrch, hodnotil sérii se Slavií Tomáš Plekanec

26. 3. 2021 od Filip Ardon
Rytíři předvedli v posledním čtvrtfinálovém duelu parádní obrat a po výhře 6:4 se radovali z postupu do semifinále. V sérii proti pražské Slavii planuly emoce, Kladno si ale dokráčelo pro vítězství 4:1 na zápasy. „Ten pocit, když si s nimi podáváš na konci ruku a jsi vítěz, to je nejvíc. Jsme chlapi a po prohře by se měly podávat ruce, což se ne u všech stalo. V pořádku, my jedeme dál,“ komentoval po pátém zápase kapitán Rytířů Tomáš Plekanec, který nastartoval kladenský obrat.

Tři góly za 81 vteřin. Bylo tohle to, co definitivně zlomilo zápas i celou sérii?

Nevím, jestli zlomilo. My jsme hráli hrozně. Než jsme dali první gól, náš výkon byl tragický. Oni nehráli nic zvláštního. Přijeli sem víceméně prohrát a čekali, kdy dáme gól. My ho samozřejmě nedali. Mysleli jsme si, že to bude jednoduché a najednou to bylo 0:3. Ztížili jsme si to, ale zaplaťpánbůh, že to dopadlo, jak to dopadlo. Musíme se z toho poučit, takhle by to dál nešlo. Síly budou ubývat všem a bude to náročné.

Poté, co jsi vstřelil první gól, jsi to na střídačce hodně burcoval. Cítil jsi, že Slavia byla nalomená a že musíme přidat další góly?

Cítili jsme, že je to o prvním gólu. Do té doby jsme toho moc neměli. Já jsem věřil, že jakmile dáme první gól, tak se rozjedeme. To se taky stalo. Škoda, že třetina nebyla třeba o pět minut delší, věřím, že bychom se dostali do vedení ještě ve druhé třetině. Ale zaplaťpánbůh za to, jak to bylo. Jedeme dál.

Všechny zápasy v sérii byly hodně vyrovnané. Byl to takový boj nebo jsme se spíš jen nemohli dostat do své hry?

Nemyslím, že zápasy byly vyrovnané. Víceméně ve všech zápasech jsme měli jednoznačně navrch. Jejich gólman byl ale jednoznačně jejich nejlepší hráč v sérii. V každém zápase by to bylo 4:0, kdybychom proměnili šance. On chytal opravdu dobře, proto se série protáhla do pěti zápasů. Jinak by nebylo o čem. Měli jsme trošku slabší první zápas u nich, mysleli jsme si, že je smázneme, ale nestalo se tak. Řekl bych ale, že jsme většinu série měli navrch.

Nekomplikovali jsme si sérii trochu zbytečnými vyloučeními?

Určitě tam bylo pár zbytečných vyloučení. Na druhou stranu musím uznat, že rozhodčí zvládli sérii výborně, například oproti základní části. Pískali velice dobře. Byla spíš naše chyba, že nám hapruje disciplína a zbytečně si to ztěžujeme.

 

„Play off bývá vyhrocené, jsou tam emoce. Mělo by to ale být v rámci fair-play.“

 

Série byla hodně vyhrocená a hodně emocí budil náš bývalý hráč Petr Vampola. Co se na ledě dělo?

Já nevím, já u toho nebyl. Já se k tomu asi nebudu vyjadřovat.

Na buly jste spolu ale chodili často, takže tam občas něco padlo, ne?

Ne ne, vůbec nic. Já se s hráči na buly nebavím. Já se s nimi nepotřebuju bavit, tam není o čem se bavit.

Takže série byla vyhrocená tradičně, jak to v play off bývá?

Jo, play off bývá vyhrocené, jsou tam emoce. Mělo by to ale být v rámci fair-play a myslím, že to chvílemi nebylo, což je z jejich strany od některých hráčů hrozně smutné. To je ale jejich věc. Nás to vůbec nemusí zajímat.

Těší vás o to víc, že jsme to zvládli, když říkáš, že některé věci nebyly fér?

Vyhráli jsme sérii 4:1 a jedeme dál. To je pro nás nejdůležitější. Ten pocit, když si s nimi podáváš na konci ruku a jsi vítěz, to je nejvíc. Jsme chlapi a po prohře by se měly podávat ruce, což se ne u všech stalo. V pořádku, my jedeme dál.

Takže někdo si s vámi nepodával ruce?

Někdo jim tam chyběl.   

Po nabitém programu máme týden volno. Uvítáte ho nebo byste radši pokračovali dřív?

Máme týden, možná kdyby tam bylo o dva dny méně, tak by to bylo lepší. Je to ale jedno. Sezona je celá divná, musíme se na to připravit, abychom to zvládli.

Utkáme se buď s Porubou nebo s Litoměřicemi, které máme podstatě blíže. Na koho jít radši?

To je úplně jedno. Vůbec nemá cenu si vybírat.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU