Obrázek
Preview

Vánoční bitva o body! Kladno v pondělí míří do Litvínova

25. 12. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Hokejová extraliga nezastavuje ani o Vánocích, a tak už na Štěpána půjdou Rytíři znovu do akce. Tentokrát zavítají do Litvínova, kde budou chtít zvítězit po třech porážkách v řadě. Utkání startuje v pondělí v 15:30.

Situace na spodku extraligové tabulky se poslední dobou příliš nemění. Rytíři jsou nadále poslední a na třináctý Motor ztrácí čtyři body. Dvanácté Karlovy Vary pak mají k dobru už šest bodů a jedenáctý Litvínov dokonce deset bodů. Do této pozice se Kladno dostalo špatnými posledními výsledky. Rytíři prohráli třikrát v řadě a z posledních sedmi utkání zapsali dokonce šest porážek. Naposledy nestačili na domácím ledě Hradci Králové, kterému podlehli 3:6.

Kladno i v této sezoně táhne osvědčené duo Tomáš Plekanec (6+17) a Adam Kubík (9+5). První jmenovaný je nejproduktivnějším hráčem týmu a druhý zase jeho nejlepším střelcem. Dobře se uvedly také předsezonní posily Adam Brodecki (8+7), Jakub Klepiš (7+5) a Martin Procházka (7+5). Rytíři by ale potřebovali daleko větší ofenzivní příspěvek i od svých obránců. Mezi nimi je nejproduktivnější Jake Dotchin (2+9), ale ostatní beci sbírají body jen hodně poskrovnu.

Dalším kladenským soupeřem nyní bude Litvínov, který se dlouho držel u dna tabulky, po výměně trenérů se ale zvedl a aktuálně má zápis čtyř vítězství v řadě! Severočeši doma porazili Vítkovice 5:3, Spartu 5:2 a Liberec 3:2 po samostatných nájezdech. Naposledy pak Verva uspěla i v Českých Budějovicích, kde zvítězila 5:2. Díky zlepšeným výkonům se Litvínovští vyhoupli v tabulce na 11. místo a s 39 body můžou pomýšlet na další posun vzhůru. I osmá příčka je totiž vzdálená jen pouhý bod!

Litvínov letos sází na drtivou ofenzivu. Sám totiž inkasoval už 89x, což je třetí nejhorší číslo v celé lize. Směrem vpřed se ale Severočechům daří. Nasázeli už 87 gólů a v tomto ohledu je v extralize jen jeden jediný lepší tým – Vítkovice. Litvínov se díky tomu může pochlubit nejlepším střelcem celé soutěže, kterým je Andrej Kudrna (16+3). Výborně se ale daří také Šimonovi Stránskému (7+19), Giorgiu Estephanovi (9+16) a Patriku Zdráhalovi (8+11). Kladenskou stopu zanechávají v litvínovských barvách útočník Nicolas Hlava (5+8) a brankář Denis Godla (89,68 %). Větší prostor v brankovišti ale dostává mladý Šimon Zajíček (91,19 %).

Vzájemné zápasy

Oba dosud odehrané zápasy mezi Kladnem a Litvínovem v této sezoně patřily Rytířům. Ti nejprve na ledě soupeře sehráli vyrovnanou bitvu a po gólech Andreje Kudrny a Matyáše Filipa se muselo prodlužovat. O kladenském vítězství 2:1 v prodloužení nakonec rozhodl Martin Procházka. Ani v Kladně pak nestačilo na rozhodnutí základních šedesát minut. Verva vedla po gólech Martina Havelky a Andreje Kudrny, Kladno ale ještě našlo síly na odpověď. V 58. minutě snížil Adam Kubík a v poslední minutě vyrovnal Ladislav Zikmund. V prodloužení pak rozhodl o vítězství Rytířů 3:2 kapitán Tomáš Plekanec.

Utkání 31. kola Tipsport extraligy HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno se odehraje na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky v pondělí 26. prosince od 15:30. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.