3:4
3:4

Tři kola před koncem základní části Rytíři hostí Mladou Boleslav

3. 3. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Základní část se rychle blíží ke svému konci a zbývá z ní odehrát už jen tři zápasy. Předposlední domácí utkání sehrají Rytíři v pátek od 18 hodin v Chomutově proti Mladé Boleslavi. V zápase stále půjde o velmi důležité body, protože Kladno se ještě pořád může při souběhu výsledků vyhnout baráži.

Rytíři se z porážky na ledě Plzně rychle oklepali a v posledním kole se na domácím ledě vrátili do vítězné nálady. Kladno vedlo nad Vítkovicemi po brankách Jaromíra Pytlík a Adama Kubíka, dvakrát ale o náskok přišlo. V závěrečném dějství pak hosté otočili vývoj, zápas ale poslal do prodloužení Nicolas Hlava. Druhý bod následně zařídil Kladnu svým druhým gólem Adam Kubík, který stanovil konečné skóre na 4:3 po prodloužení. Rytíři tak mají na svém kontě 59 bodů a stále můžou dostihnout třinácté Karlovy Vary, na které ztrácí bodů sedm.

Rytíři teď budou chtít navázat na dobrou bilanci, kterou s Mladou Boleslaví mají. V prvním vzájemném zápase sice padli 0:3, doma už ale dokázali soupeře přehrát a gólem Ladislava Zikmunda vyhráli 2:1. Naposledy to pak ve vzájemném měření sil byla defenzivní bitva. Základních šedesát minut gól nepřineslo, až v prodloužení rozhodl gólem na 1:0 Kyle Wood.

Současná Mladá Boleslav se ale nenachází v dobrém rozpoložení a prochází rozsáhlou herní krizí. Od začátku února totiž odehrála dvanáct zápasů a zvítězila pouze třikrát! Nyní se ale zdá, že se vše v dobré obrací. Mladá Boleslav sice prohrála s Karlovými Vary 3:5, následně ale porazila Zlín 4:1 a Energii vrátila porážku, když vyhrála 3:2. Bruslaři tak jsou se 75 body na svém kontě devátí a na osmé Vítkovice ztrácí sedm bodů. Zezadu na středočeský klub dotírá Olomouc se čtyřbodovou ztrátou.

Mladá Boleslav má v této sezoně až třetí nejhorší rozdíl ve vstřelených a obdržených brankách. Zatímco sami bruslaři nastříleli jen 126 gólů, inkasovali jich 143! V produktivitě je na tom nejlépe Pavel Kousal (15+20), za kterým následuje Ondřej Najman (12+16). Gólově se zase nejvíce daří Jakubu Kotalovi (18+6). Co se týče situace v brankovišti, ani Gašper Krošelj (90,75 %), ani Jan Růžička (90,68 %) nedosahují na taková čísla jako v minulosti.

Utkání 58. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v pátek 4. března od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.