46. kolo,  neděle 18.2.2024
Kladno
Plzeň
3:4p
48. kolo,  pátek 23.2.2024
Kladno
Mladá Boleslav
0:5
49. kolo,  neděle 25.2.2024
Kladno
Třinec
5:2
50. kolo,  úterý 27.2.2024
Kladno
Litvínov
2:0
51. kolo,  pátek 1.3.2024
Budějovice
Kladno
5:3
52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
16:30
Obrázek
Ohlasy

Tři body jsme si zasloužili, ale v neděli to musíme potvrdit, uvědomuje si Miroslav Indrák

29. 10. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři využili domácího prostředí a na ČEZ stadionu porazili Liberec 3:2. Po dvou venkovních porážkách tak zase zvítězili a v tabulce mají už šestnáct bodů. K výhře Kladnu pomohly i dobře sehrané přesilové hry, ze kterých padly hned dvě branky. „Pracujeme na tom v tréninku. Minule nám to tam moc nepadalo, takže se to zase trochu změnilo,“ vysvětloval po utkání Miroslav Indrák, který sám první gól vstřelil.

Liberec jsme porazili 3:2. Jak těžký zápas to byl?

Byl to těžký zápas. Věděli jsme, že když vyhrajeme, že se k nim můžeme přiblížit. Jsem rád, že jsme to zvládli. Podali jsme poctivý a obětavý výkon a tři body jsme si zasloužili.

K vítězství hodně pomohly úspěšné přesilové hry. Čím to, že dnes klapaly?

Pracujeme na tom v tréninku. Minule nám to tam moc nepadalo, takže se to zase trochu změnilo a jsme rádi, že jsme dvě využili. O tom speciální týmy jsou. Aby to každý vzal na sebe a snažil se to rozhodnout. Dnes se to povedlo, jsme za to rádi.

Jednu přesilovku jsi proměnil z pravého kruhu z typické pozice Adama Kubíka. Trénujete to teď takhle?

Takhle jsme to dostali ve čtvrtek na tréninku, ale máme více variant. Dneska to vyšlo na mě. Na druhé straně je ještě otevřený Klépa, takže je jedno, kdo tam stojí. Hlavně, když to bude lepit.

Jsou přesilovky právě tím, na co kladete v tréninku důraz?

Vždycky je co zlepšovat. Přesilovky jsme neměli dobré, takže jsme se na to zaměřili. Jestli to bylo tím tréninkem… Možná i jo. Jsme za to rádi.

Kdy během zápasu vám bylo nejhůř?

Já osobně jsem se tentokrát cítil dobře. Nejhůř jsem se cítil možná ve chvíli, kdy jsme špatně rozehráli a soupeř jel sám na bránu. Na druhou stranu jsme tam šance měli i my, ale nedali jsme.

Šancí bylo dost a padly z nich tři góly. Může vám to pomoci se ofenzivně nastartovat? Produktivita přece jenom nebyla ideální.

Když se nedaří, tak se s tím sveze celý tým. Je potřeba pořád pracovat a věřit, že jedním zápasem se to otočí. Já věřím, že ten zápas byl dneska, a v neděli to budeme muset potvrdit a najet na šňůru vítězství, abychom se v tabulce trochu uklidnili.

Druhá třetina byla hodně vyhecovaná, hrál se rychlý hokej a bylo tam hodně soubojů. Čím to bylo?

Soubojů tam bylo dost, což bylo tím, že každý tým chce samozřejmě vyhrát. Tabulka je kromě dvou tří týmů strašně vyrovnaná, každý bod vás může posunout nahoru nebo dolů. Asi to bylo i tím. Nikdo nechce prohrávat.

Výhra přišla po dvou venkovních porážkách. Je domácí prostředí velkou výhodou?

Těžko říct, to byste se asi museli zeptat soupeřů. Nám osobně se tady hraje dobře a museli byste se zeptat soupeřů, jestli jim to tady méně sedí. Jestli jo, tak jsme za to jenom rádi.

V neděli vás čeká další domácí zápas s Brnem. Dodá vám tahle výhra sebevědomí a klid?

Trošku klidu určitě jo. Jinak to ale není na místě. Musíme jít v sobotu na trénink zase pracovat a v neděli začít stejně jako proti Liberci.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Rozhovor
Jaroslav Keimar | 29. 10. 2022

Dotchin: Miluju to tady, podpory fanoušků si moc vážím

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 28. 10. 2022

15. kolo extraligy: Rytíři zvítězili nad Libercem 3:2

Preview
Redakce / Foto: Roman Mareš | 27. 10. 2022

Dvojici domácích zápasů načnou Rytíři v pátek proti Liberci

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU