5:3
1:4

Střelecká mizérie pokračuje: Rytíři neskórovali ani proti Plzni

7. 10. 2022 od Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš
Poté, co nedokázali skórovat v Mladé Boleslavi, vyšli Rytíři gólově naprázdno také proti Plzni. Soupeře přitom výrazně přestříleli a vytvořili si řadu „tutovek“. Žádná z nich ale brankou neskončila, a protože Škodovka těžila ze svých šancí maximum, odvezla z Kladna tři body za výhru 4:0.
2022/2023, Tipsport extraliga, 8. kolo,  pátek 7.10.2022, ČEZ Stadion Kladno
Plzeň
0:4
0:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Kodýtek (Budík), 36. Bitten (Houdek, Svoboda), 49. Blomstrand (Hrabík), 60. Adamec (Suchý, Mertl).

Rozhodčí: Hribik, Horák – Komárek, Ondráček.
vyloučení2:3
využití0:0
diváci4073
Kladno: Bow – Slováček, Dotchin, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Procházka, Plekanec, Kubík – Brodecki, Klepiš, Melka – Filip, Zikmund, Beran – Bláha, Indrák, Machač.
Plzeň: Svoboda – Budík, Zámorský, Kaňák, Houdek, Baránek, Kvasnička, Vitaloš – Schleiss, Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Suchý, Hrabík – Lang, Mertl, Adamec – Dvořák, Bitten, Malát.

Vstup do utkání vyšel lépe Škodovce, která po necelých třech odehraných minutách také slavila úvodní branku duelu. Budíkovo nahození u tyče na několik pokusů doklepl do branky důrazný Kodýtek a Plzeň šla do brzkého vedení – 0:1. Už zakrátko ale zahrozili také Rytíři. Melka zabojoval o puk v rohu a Zikmund se po jeho přistrčení ocitl před brankou v dobré střelecké pozici. Svoboda ale jeho pokus zlikvidoval. Další solidní pozici měl Ticháček, kterému do druhé vlny posouval Filip. Střelu prvního jmenovaného ale plzeňský brankář vykopl betonem a následná Zikmundova dorážka jeho branku minula. Rytíři postupně přebírali iniciativu, schladilo je až Beranovo vyloučení, po němž se dvě minuty úspěšně bránili ve čtyřech. Ve zbytku třetiny už si ale výraznější příležitost nevytvořili, naopak deset vteřin před sirénou zakončil rychlý útočný výpad hostí ranou z kruhu Zámorský, Bow ale skvěle zasáhl betonem.

Ve druhé třetině se dlouho hrálo bez šancí na jedné či druhé straně. O něco pohlednější pasáž hry přišla poté, co se základní hrací doba zlomila do své druhé poloviny a Indrákova formace začala kombinovat v útočném pásmu. Střelecké příležitosti ale přicházely ojediněle a když už, Svoboda byl připravený. Pak ale fauloval Bitten a Kladno dostalo první přesilovkovou příležitost. Naložilo s ní ale bídně. Nejenže dvouminutovou početní převahu nedokázalo využít, ale bezprostředně po návratu na led dostal Bitten od Houdka pěkný pas za kladenskou obranou linii a v samostatném úniku nadvakrát překonal Bowa – 0:2. Dvacet vteřin před sirénou mohla Plzeň své vedení ještě navýšit. Hrabík vybídl na vrchol kruhu najíždějícího Blomstranda, který orazítkoval tyč.

Ve třetí třetině dostali domácí šanci na přesilovkový reparát, když Suchý přidržel aktivního Melku. Obrovskou příležitost spálil Zikmund, jenž dorážel Beranův bekhend na hraně brankoviště. Zřejmě i s přispěním hole soupeřova obránce ale poslal puk nad odkrytou klec. Když pak Zámorský seknul Filipa, dostali Rytíři exkluzivní příležitost vrátit se do zápasu. Asi největší šanci neproměnil Brodecki, který dorážel Kubíkovu střelu u odkryté tyče a střelecký účet Kladna zůstal nadále prázdný. Naopak Plzeň těžila z minima maximum. Blomstrand podobně jako na konci druhé části dostal na vrchol kruhu přihrávku od Hrabíka. Tentokrát si kotouč potáhl na osu hřiště a povedenou střelou vystřelil Indiánům tříbrankové vedení – 0:3. Už tři a půl minuty před koncem základní hrací doby zkusili Rytíři hru bez brankáře. Svoboda byl ale s každým dalším zákrokem jistější a svou klec doslova zazdil. Na druhé straně mohl do opuštěné branky pečetit Blomstrand, ale přízemní střelou minul. Mrzet ho to ale nemuselo. Tři čtvrtě minuty před sirénou se totiž vhazovalo v obranné třetině Kladna, Bow se vrátil do branky a o dvacet vteřin později z ní lovil puk po střele Adamce – 0:4. Mladý útočník tak pečetil tříbodový zisk svého týmu.