Obrázek
Ohlasy

Sráží nás fauly a neproměněné šance, hledá příčiny porážky Kusý

30. 9. 2023 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Páteční zápas proti Kometě Brno dopadl pro Rytíře porážkou 1:4. Ve vypjatém utkání Rytíři doplatili i na neproměňování šancí: ,,Možná nám chybí větší klid. Šance si dokážeme vytvořit, ale nepadá nám to tam,” snaží se najít nějaká pozitiva na dnešním utkání Kusý. Pro něj se dnes jednalo o premiéru v soutěžním utkání na kladenském ledě.

Dneska se nám zápas výsledkově nepodařil, vidíš nějaké příčiny, proč tomu tak bylo?

Je to škoda, opět nás sráží fauly, které uděláme. Taky neproměněné šance, hlavně ve druhé třetině, kdy můžeme srovnat. Nedáme gól, a vzápětí ho dostaneme.

Hrál jsi dneska poprvé na Kladně v soutěžním zápase, jaký jsi z toho měl pocit?

Určitě hezký, já jsem hlavně hrozně těšil, až budu moct naskočit a je to tady krásný.

„Šance si dokážeme vytvořit, akorát nám to tam zatím nespadlo.

Bohužel se nám nepovedly ani přesilové hry v prvních dvou třetinách, co myslíš, že nám tam chybělo?

Nevím, možná větší klid. Nepadá nám to tam. Ty šance si dokážeme vytvořit, akorát nám to tam zatím nespadlo.

Po herně celkem vyrovnané první třetině a dobrém vstupu do druhé, nás srazí gól na 0:2, podobně jako proti Spartě. Je něco, čemu se proto do příště vyvarovat?

Jak říkám, tohle je škoda. Vytvoříme si tam šance, ale neproměníme to. Další střídání bohužel dostaneme gól a tyto momenty nás hodně sráží.

V dnešním zápase nás opět podržel Brízgy, i přes nepovedený moment ve třetí třetině. Dá se aktuálně označit za klíčového hráče týmu?

Určitě, Brízgy chytá výborně. Vždy nám dává šanci na to, abychom mohli vyhrát. Potom, že tam namazal na gól, tak za to co dokáže pochytat, se na něj nikdo nemůže zlobit.

Hraje se teď v rychlém zápasovém sledu - středa, pátek, neděle. Vyhovuje ti to takhle víc…

Teď určitě jo. Hlavně jak jsem dlouho stál a 14 dní jsem čekal, než budu moct naskočit. Nyní mi to vůbec nevadí, ba naopak.

Dají se přece jen odnést nějaká pozitiva směrem do budoucna, nebo hned do neděle?

Samozřejmě dají, podobně jako po minulém zápase. Máme tam dobré úseky, kdy soupeře tlačíme, jsme lepší a vytvoříme si nějaké šance. Z toho je určitě potřeba se odrazit a dát nějaký ten gól. Vždy se dají najít nějaká pozitiva, není to tak, že bychom celý zápas nic neměli. Ale budu se jen opakovat. My nedáme gól, naopak ho dostaneme a dáme hlavy dolů.