5:3
1:4

Rytíři zvládli jen druhou třetinu a z Brna odjeli poražení

3. 12. 2021 od Foto: Thomas Gazda
Kladno nedokázalo navázat na předchozí vítězství a v Brně padlo 2:5. Rytíři hrubě nezvládli první část, po které prohrávali o dva góly, v prostředním dějství ale zásluhou Tomáše Plekance a Ladislava Zikmunda vyrovnali. Třetí třetina však hostům opět nevyšla. Kometa využila tři přesilové hry a přesvědčivě si dokráčela pro výhru. Kladeňáci odjeli z jihu Moravy bez bodů.
2021/2022, Tipsport extraliga, 29. kolo,  pátek 3.12.2021, Brno, DRFG arena
Kometa Brno
5:2
2:0, 0:2, 3:0

Branky a nahrávky: 4. Šoustal (Kučeřík, Meluzin), 11. Ďaloga (Krištof, Holland), 43. Vincour (Krištof, Bartejs), 44. Mueller (Vincour, Krištof), 57. Mueller (Bartejs, Krištof) – 31. Plekanec (Jágr, Wood), 34. Zikmund (Dotchin, Wood). Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Peter Mueller – Ladislav Zikmund.

diváci1000
Kometa Brno: Sedláček – Ďaloga, Holland, Kučeřík, Bartejs, Gulaši, Forman, Mikyska – Zaťovič, Krištof, Mueller – Pavlík, Zbořil, Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – Meluzin, Süss, Šoustal.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Suchánek, Baránek, Donaghey – Jágr, Plekanec, Zikmund – Hlava, Filip, Indrák – Beran, Kubík, Machala – Kristo, Račuk, Melka.

Domácí Kometa vstoupila do utkání velmi dobře. Od úvodu byla aktivní a už ve 4. minutě otevřela skóre. Kučeřík po vyhraném buly nahodil od modré čáry a Tomáš Šoustal puk ze vzduchu tečoval do sítě – 1:0. Pořádně horké chvíle pak kladenská defenziva zažívala i při Keharově vyloučení. V jednu chvíli už mohl Mueller dorážet do odkryté klece, zasáhl ale skvěle se přesouvajícího Bowa. Ve chvíli, kdy oslabení končilo, ještě vystřelil Zbořil a zasáhl tyč. Už při rovnovážném stavu se ale Brno přece jen radovalo. Kristo si nepokryl Marka Ďalogu, který po pasu skrz brankoviště zakončoval do prázdné – 2:0. Rytíři si poté mohli pomoci přesilovou hrou, zahráli ji však tuze špatně.

Ve druhém dějství se hra více vyrovnala, Kladno se ale dlouho nemohlo dostat do větší příležitosti. Snížilo tak až z nenápadné akce díky hokejovému umu svého kapitána. Tomáš Plekanec dostal puk na levý kruh, opřel se do něj a dělovkou o vzdálenější tyč překonal brankáře Sedláčka – 2:1. A rázem byli Rytíři zpátky ve hře! Vybojovali přesilovou hru a při ní srovnali. Dotchin poslal na protější kruh střílenou přihrávku a rozjetý Ladislav Zikmund bruslí usměrnil puk do brány. Rozhodčí se ještě odjel poradit s videem a nakonec gól uznal – 2:2.

Na začátku třetí části byl hostující Beran potrestán za sekání a zápas se definitivně zlomil. Rovněž Kometa totiž využila přesilovou hru. Tomáš Vincour dostal po pěkné souhře nabito na pravém kruhu a zamířil přesně – 3:2. Hned nato navíc vyfasoval dvě minuty za nesportovní chování ještě Suchánek a Brno udeřilo z přesilovky podruhé. Peter Mueller dostal kotouč před odkrytou bránu a Bow už se přesouval marně – 4:2. Kometa poté hrála ve veliké pohodě a prosadila se i v další početní výhodě. Peter Mueller nic nevymýšlel a z levého kruhu se trefil mezi Bowovy betony – 5:2.

Kometa Brno: Jiří Kalous: Měli jsme skvělý vstup do zápasu a dostali jsme se do vedení 2:0, které jsme mohli v první třetině ještě navýšit. Tu hodnotím jako velmi dobrou. Ve druhé třetině soupeř převzal iniciativu, z naší strany to bylo hodně nervózní. Přestali jsme hrát, co jsme chtěli, a nabídli jsme soupeři vyrovnání. Můžeme být rádi, že neodskočil do vedení. Snažili jsme se před třetí třetinou tým uklidnit. Věděli jsme, že si nějaké šance vytvoříme. Druhá třetina zanechala následky hlavně po psychické stránce, ale hráči opravdu bojovali a rvali se, aby vítězství zůstalo doma. Jsem strašně rád, že se to povedlo, a děkuji týmu, že to zvládl. Je nám jasné, že zvlášť v domácím prostředí musíme body získávat, což v poslední době nebylo pravidlem, a jsem rád, že jsme dnes tři body urvali.

Kladno: Jiří Burger: Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. První třetina byla z naší strany velice špatná, scházel nám pohyb i důraz. Ve druhé třetině jsme se parádně vrátili do zápasu, tak nějak bychom si představovali naši hru. Ke třetí třetině nemám co říct. Co jsme si tam dovolili... To bych musel být sprostý. Nezbývá mi než pogratulovat domácím ke třem bodům.