5:3
1:4

Rytíři sahali v Třinci po vítězství, nakonec ale berou jen bod

30. 12. 2021 od Foto: Lukáš Filipec
Kladno sehrálo s lídrem tabulky z Třince vyrovnanou bitvu a zapsalo bod za porážku 2:3 v prodloužení. Rytíři rychle vedli po trefě Tomáše Plekance, soupeř ale přesně po minutě srovnal. Ve třetí části pak vrátil vedení na kladenskou stranu Adam Kubík, jenže Oceláři dvě minuty před závěrečnou sirénou srovnali. V prodloužení Třinec zužitkoval přesilovou hru a rozhodl o svém vítězství.
2021/2022, Tipsport extraliga, 37. kolo,  čtvrtek 30.12.2021, Třinec, WERK ARENA
3:2p
1:1, 0:0, 1:1 – 1:0

Branky a nahrávky: 2. Dravecký (Marinčin, Szturc), 58. Adámek (Hrňa), 65. Roman (Adámek, Hrňa) – 1. Plekanec (Indrák, Hlava), 48. Kubík (Melka, Zikmund). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Vladimír Dravecký – Adam Kubík.

diváci1000
Třinec: Mazanec – Doudera, Marinčin, Musil, Adámek, Jaroměřský, Matyáš – Hrehorčák, Roman, Růžička – Chmielewski, M. Kovařčík, Ramik – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Kofroň, Szturc, Dravecký.
Kladno: Bow – Voráček, Baránek, Wood, Zelingr, Funk, Suchánek – Hlava, Plekanec, Indrák – Zikmund, Kubík, Melka – Pytlík, Filip, Beran – Kristo, Routa.

První kladenská lajna vstoupila do zápasu hodně při chuti. Už při úvodním střídání si vytvořila velký tlak do branky a Tomáš Plekanec ranou z mezikruží otevřel skóre zápasu – 0:1. Jenže odpověď přišla od lídra tabulky bleskově. Uběhla přesně minuta a Vladimír Dravecký důrazem dotlačil puk za Bowa – 1:1. V přesilovce pak dvakrát hrozila Hrňa, nejprve ale trefil tyč a podruhé ho famózně vychytal kladenský gólman. Vynikající příležitost měl pak i Růžička, v rozhodující chvíli mu však puk utekl.

Druhá část odstartovala velikým tlakem domácího celku. Kralovali ale gólmani. Bow zneškodnil několik možností Ocelářů a těžkou práci měl v oslabení i Mazanec. Se štěstím si ovšem poradil. K nebezpečné dorážce se poté hnal ještě Zikmund, kotouč ale za Mazancova záda nedostal. Nepřesná byla nakonec i tečovaná Baránkova střela.

I do třetí třetiny vstoupili aktivněji Třinečtí, kteří mohli svoji dobrou hru zužitkovat při vyloučení Krista. V jednu chvíli už domácí mohli dorážet za rozhozeného Bowa, dlouho si ale dávali přednost a nakonec nezakončili vůbec dobře. Kladno pak přestálo i dlouhotrvající nápor soupeře a z protiakce odskočilo do vedení! Zikmund se dobře zorientoval ve zmatku před bránou, vypálil a Adam Kubík pohotově dorazil do sítě – 1:2. V přesilovce pak mohl na druhé straně srovnat Hrňa, jenže zasáhl jen tyč. V nevhodnou chvíli ale fauloval hostující Melka. Třinečtí si vylepšili přesilovou hru odvoláním brankáře a Marian Adámek ranou od modré vyrovnal – 2:2. Oceláři vzápětí měli více ze hry a mohli rozhodnout, utkání ale dospělo až do prodloužení.

V něm rozhodla poněkud kuriózní situace. Plekanec dostal dvě minuty za sevření kotouče a domácí si přesilovou hru vylepšili odvoláním brankáře. Obránce Adámek pak na modré skvěle zachytil kladenský pokus trefit odkrytou klec a z následné akce rozhodl Miloš Roman – 3:2.

Třinec: Václav Varaďa: Jsem rád za vítězství, nebylo to jednoduché. Inkasovali jsme dva podobné góly, dostali jsme se do takové nepohody, křeče, i když jsme si nějaké šance vytvořili. Dva body jsou pro nás zlaté i vzhledem k sestavě, v jaké jsme byli. Hodně si vážím, jak tým zabral a ukázal charakter.

Kladno: David Čermák: Přijeli jsme sem ve velmi okleštěné sestavě, chybělo nám hodně hráčů, takže bych chtěl klukům za odvedený výkon poděkovat. Bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce.