středa 5.4.2023
Kladno
Pardubice "B"
8:4
1. kolo,  neděle 16.4.2023
Kladno
Zlín
1:0
2. kolo,  pondělí 17.4.2023
Kladno
Zlín
3:1
3. kolo,  čtvrtek 20.4.2023
Zlín
Kladno
1:7
4. kolo,  pátek 21.4.2023
Zlín
Kladno
0:1
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
A tým

Rytíři představili zahraniční posily, nový realizační tým i novinky ohledně stadionu

4. 8. 2022 od Tisková zpráva
Rytíři Kladno oznámili na předsezonní tiskové konferenci řadu novinek. Hokejovým fanouškům odhalili kompletní kádr, se kterým vyrazí do přípravných zápasů, představili nové posily a nově sestavený realizační tým. Rozsáhlým tématem bylo i otevření zrekonstruovaného ČEZ stadionu.

Kladenští fanoušci dlouho čekali na to, až Rytíři odhalí soupisku pro další extraligovou sezonu. „Naší prioritou bylo, abychom udrželi kostru z loňska a vhodně ji doplnili. Od ledna se tým hodně zvedl a kdyby nám neutekl začátek sezony, možná by se nám povedlo postoupit i do předkola. Jsem rád, že máme většinu hráčů i pro další sezonu, a že jsme udrželi ty klíčové. Věřím, že se nám povedlo tým také kvalitně doplnit,“ uvedl Jaromír Jágr, majitel Rytířů, který i v sezoně, kdy oslaví jednapadesáté narozeniny, bude pokračovat jako hráč.

Rytíři se domluvili na nové smlouvě s gólmanskou jedničkou Landonem Bowem, ale také s kapitánem Tomášem Plekancem či nejlepším střelcem loňské sezony Adamem Kubíkem. Doplněna byla především obrana, do které přichází dvojice lotyšských reprezentantů Oskars Cibulskis/Kristaps Sotnieks, dále pak Ondřej Slováček z finské Raumy, ze Slavie se vrací kladenský odchovanec Václav Veber. Z Chance ligy přichází do útoku Ondřej Bláha a Martin Procházka, na zkoušce pak bude chtít uspět forvard Albert Michnáč.

Takto vypadá aktuální soupiska:

Brankáři: Landon Bow, Adam Brízgala (hostování ze Sparty), David Stahl (primárně bude působit v Ústí nad Labem).

Obránci: Jakub Babka, Oskars Cibulskis (Lotyš, přichází ze švédského Brynäs IF), Jake Dotchin, Martin Kehar, Ondřej Slováček (přichází z finského Lukko Rauma), Kristaps Sotnieks (Lotyš, přichází z lotyšského Dinamo Riga), Jiří Ticháček, Václav Veber (příchod ze Slavie).

Útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha (přichází z Ústí nad Labem), Matyáš Filip, Miroslav Indrák, Jaromír Jágr, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Plekanec, Martin Procházka (přichází z Litoměřic), Jaromír Pytlík, Ladislav Zikmund. Na zkoušce navíc Albert Michnáč (přichází ze slovenské extraligy, kde hrál za Prešov).

Dále naopak nebude pokračovat brankář Jaroslav Janus, obránci Zachar Arzamascev, Marek Baránek, Cody Donaghey, Jakub Suchánek a Kyle Wood, útočníci Vítězslav Bílek, Nicolas Hlava, Filip Kuťák a Ondřej Machala. Rytíři všem hráčům děkují za odvedené služby a přejí hodně úspěchů v další kariéře.

Nový realizační tým

Po konci uplynulé sezony se rozhodl pro změnu angažmá David Čermák, který byl trenérem a sportovním manažerem A-týmu, nově působí v Českých Budějovicích. Jeho agendu převzal Jiří Burger, který bude na střídačce Kladna i nadále pokračovat. Po jeho boku budou ale nově stát kladenští odchovanci a bývalí útočníci Otakar Vejvoda mladší a Miroslav Mach.

„Věděl jsem, že se jednou vrátím, jen jsem nevěděl, kdy to bude. Příležitost jsem měl už asi pět let zpátky, ale tehdy jsme ve Švédsku budovali tým úplně od nuly a já tu práci chtěl dokončit. To se povedlo a jsem tady. Těším se na novou výzvu a na návrat na Kladno po šestadvaceti letech,“ říká Otakar Vejvoda, mistr světa z roku 1996, člen slavné „Blueline Patera, Procházka, Vejvoda“, člen Síně slávy kladenského hokeje a bývalý trenér švédského Lidingö.

„Moc se na sezonu těším. Abych řekl pravdu, už jsem ani nevěřil, že bych Kladno mohl někdy trénovat. Velice si toho vážím a je to obrovská výzva,“ uvedl Miroslav Mach, kterého si hokejoví fanoušci mohou pamatovat jako bývalého kladenského forvarda a dlouholetého trenéra ústeckého Slovanu.

Město získalo od NSA dotaci na stadion ve výši 138 milionů korun

Důležitým tématem tiskové konference byla také rok a půl trvající rekonstrukce ČEZ stadionu. Ta jde do svého závěru a investora, kterým je Statutární město Kladno, vyšla na zhruba 470 milionů korun. Část peněz získá zpět prostřednictvím státní dotace. „Rekonstrukce nesnesla odkladu, rozhodli jsme ji provést pořádně a nejít původní cestou předchozího vedení k zalátání nejnutnějších problémů, což by z dlouhodobého hlediska nedávalo smysl. Původní projekt jsme doplnili o řadu klíčových prvků, například o třetí patro a nezbytnou vzduchotechniku. Jde sice o nejvyšší investici města Kladna, ale je třeba zdůraznit, že stadion je významnou součástí města a jeho tradice. Sloužit tu bude nejen hokejistům na další desítky a desítky let. Rád bych ocenil poskytnutí dotace Národní sportovní agenturou, která významně ulehčí městskému rozpočtu. Je správné, pokud podpora sportu neleží při absenci zájmu krajského úřadu jen na bedrech obcí nebo samotných klubů. Ocenit musím i spolupráci s Jaromírem Jágrem. Těším se, až si vychutnáme první extraligový zápas v novém důstojném prostředí,“ uvedl Milan Volf, kladenský primátor.

Městu výrazně pomohla dotace ve výši 138 milionů korun od Národní sportovní agentury. „V České republice nenalezneme mnoho stadionů, které potřebovaly rekonstrukci více než kladenský zimák. Zejména střecha byla v hrozném stavu, a proto i kvůli dvěma dětským hokejovým klubům, které kladenský zimák využívají, jsem rád, že se město do opravy pustilo a Národní sportovní agentura mohla tuto rekonstrukci podpořit,“ řekl Filip Neusser, předseda NSA.

„Gratuluji Kladnu k získání dotace, nejedná se o jednoduchou stavbu za pár milionů korun, nýbrž o půl miliardovou investici, proto také kontrola žádosti o dotaci trvala několik měsíců. S vedením města ovšem byla velmi korektní a profesionální domluva a já přeji všem kladenským sportovcům co nejvíce úspěchů na nově zrekonstruovaném stadionu,“ uvedla Markéta Kabourková, místopředsedkyně NSA.

ČEZ stadion prochází nejrozsáhlejší rekonstrukcí ve své historii. Jeden z nejstarších hokejových stadionů v republice má novou a vyšší střechu, novou vzduchotechniku, sedm skyboxů v nově vybudovaném tzv. třetím patře na jižní tribuně a nově vybudované prostory režie, platformy pro kameramany, komentátorské kabiny a press centrum na severní tribuně v úrovni tzv. třetího patra. Tyto prostory mají své vlastní schodiště.

A-tým se dočkal výrazné modernizace kabiny, po stranách administrativní budovy se dodělávají výtahy. Rekonstruován byl fanshop s prodejnou hokejové výstroje, prostory hlavní vrátnice a na místě bývalé prodejny Husquarna vznikly nové pokladny (ty staré u hlavní silnice již nebude klub využívat). Součástí rekonstrukce je také kompletní zateplení, opláštění stadionu s novou fasádou či výměna oken na administrativní budově. Renovací prošly i prostory zlaté, stříbrné a bronzové VIP zóny a na místě staré režie bude nově VIP pro hosty.

Kolem stadionu bude nový betonový povrch, před administrativní budovou pak nová dlažba. Vozidla budou po kolaudaci projíždět novou závorou s moderní čtečkou SPZ.

Stadion má od těchto dní i svůj poutavě zpracovaný web (navštivte ho ZDE).

Statutární město Kladno a Rytíři Kladno zvou na Kaufland opening zimáku

Oficiální otevření stadionu proběhne v pátek 16.9. v 16 hodin před prvním extraligovým zápasem. „Utkání začne v 18 hodin, ale už o dvě hodiny dříve bude před stadionem otevřena Kaufland Chill zóna, kde budou stánky s občerstvením, ale také spousta zábavy. Před hlavním extraligovým utkáním proběhne přátelský zápas výběru Kaufland Školy hokejových talentů. Představen bude také nový maskot, kterého jsme společně s Rytíři připravili,“ uvádí Igor Kremla zástupce společnosti Kaufland.

Podrobnosti budou před konáním akce zveřejněny samostatně.

Klub představil několik novinek

Spolu s koncem tiskové konference byl spuštěn online prodej permanentních vstupenek (více informací ZDE). Prodej bude probíhat i na pokladnách u hlavní silnice. „Tímto se se starými pokladnami rozloučíme,“ uvedl Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí Rytířů. Prodej bude probíhat vždy v časech od 15:00 do 18:00, a to ve dnech 5.8., 10.8., 16.8., 18.8., 23.8., 1.9., 7.9. a 13.9. - permanentku si můžete zakoupit i na pokladnách během domácích přátelských zápasů (v Příbrami, Berouně, Rakovníku i Mělníku).

Klub během léta připravoval mimo jiné nový branding ČEZ stadionu. „Nerad bych prozrazoval konkrétní detaily, protože by mělo jít o další příjemnou novinku a překvapení pro naše fanoušky. Asi jen zmíním, že jsme mysleli na současnost, ale také na historii klubu, která je nedílnou součástí kladenského hokeje,“ doplňuje Jůdl a věří, že se náročné týdny práce Rytířům a reklamní agentuře Halo.cz oplatí nadšením všech Kladeňáků.

V neděli 11. září se od 12:00 můžete těšit na Rytíře na Dnech města Kladna na Sletišti. Nejprve bude klub představovat na pódiu dres pro novou sezonu, od 12:30 je pak na programu autogramiáda celého týmu.

Záznam tiskové konference:

Tisková konference na záznamu začíná v čase 19:05.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU