3:4
3:4

Rytíři míří na Hanou! Jak vstoupí do druhé poloviny základní části?

9. 12. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Reprezentační přestávka je již za dveřmi a před několika denní pauzou zbývá odehrát ještě jedno kompletní extraligové kolo. Rozlosování určilo, že kladenská družina zamíří na olomoucký led, kde se Kladeňákům v poslední době nedaří sbírat body. Jak to dopadne tentokrát?

Kusého další zásah proti Karlovým Varům na výhru nestačil

Poslední odehrané utkání s Energií Karlovy Vary nenabízelo z počátku moc pohlednou podívanou, zejména z kladenského pohledu nebyla první třetina ideální. Do kabin tak v lepším rozpoložení odcházela hostující družina, která se po Grígerově dorážce dostala do vedení. Od druhého dějství zlepšili domácí pohyb a dostávali se do šancí. Srovnání stavu zařídil tečí Jakub Strnad, pro kterého to byl druhý přesný zásah v letošní sezóně. Kladno bylo i v dalším průběhu základní hrací doby aktivnějším mužstvem a zaslouženě otočilo stav ve svůj prospěch. Denis Kusý potvrdil, že se mu v bitvách s karlovarským výběrem daří a ze slotu propálil Frodla. V posledních minutách si oba týmy vyzkoušely dvojnásobnou přesilovku. Kladenští si v ní moc šancí nevytvořili, zato hosté zásluhou Jiřího Černocha srovnali. Pětašedesát minut hry nerozhodlo a druhý bod si nakonec připsala Energie za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Poslední střetnutí s Olomoucí rozhodly přesilovky

Kladno se naposledy s Olomoucí setkalo 27. října a na domácím ledě vedlo po brance Jiřího Ticháčka 1:0. Olomouckým se podařilo srovnat z kraje prostřední části, kdy se v pokračující početní výhodě prosadil Jakub Orsava. Rytíři byli ale i nadále aktivnějším celkem, ale Melka se Sideroffem selhali na Konrádovi. Ve třetí třetině využili soupeřovo vyloučení i Kladeňáci, za které se prosadil střelou do horního růžku Eduards Tralmaks, hosté ale opět dorovnali a vypadalo to, že se bude prodlužovat. Proti byl ale Deven Sideroff, který využil další přesilovou hru a stanovil skóre zápasu na konečných 3:2.

Zimní stadion v Olomouci byl naposledy svědkem kladenského vítězství 17. listopadu 2019, tehdy Kladno získalo tři body za výsledek 3:1.

Soupeř se dostal do dobré formy

Hanáci jsou téměř každoročně pasováni do role týmu, který bude bojovat o potvrzení extraligové příslušnosti. Od svého postupu do extraligy v roce 2014 se ale téměř v každém ročníku pohybují mimo pásmo ohrožení.

Začátek letošního ročníku sice nebyl v podání olomouckých hokejistů zcela ideální, ale současná forma původní nezdary nepřipomíná. Z posledních pěti zápasů odcházeli kohouti hned čtyřikrát jako vítězný celek, když vybojovali jedenáct bodů z patnácti možných. Naposledy zaskočili do té doby pouze jednou doma poražený Litvínov a zvítězili 2:1 v prodloužení.

Sezónní objev lídrem týmové produktivity

Pozice nejproduktivnějšího hráče Hanáků patří Roku Macuhovi. Jediný střelec z prvního vzájemného klání s Rytíři zapsal osmnáct bodů a patří ke kometám letošního ročníku extraligy. Právě slovinský útočník a reprezentant je společně s Jakubem Navrátilem i na sdílené první příčce v tabulce střelců výběru trenéra Tomajka.

V brankovišti vévodí již několik let Branislav Konrád. Slovák v olomouckém dresu inkasuje v průměru 2,35 branky za utkání a má úspěšnost 91,26 %. Jeho kolega Jakub Slováček sice odchytal prozatím méně zápasů než Konrád, i tak si ale nevede vůbec špatně, když se jeho procentuální úspěšnost před nedělním střetnutím zastavila na čísle 90,08 %.

Utkání 27. kola Tipsport extraligy se odehraje na Zimním stadionu Olomouc 10. prosince 2023 a začne v 17:00. Poslední bitvu před několikadenní pauzou můžete sledovat na O2 TV Sport.