Obrázek
Preview

Rytíři míří do Jihlavy s cílem vyrovnat finálovou sérii

20. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno nevstoupilo do finále vůbec dobře a po dvou domácích zápasech je v těžké situaci. Rytíři nyní míří na led jihlavské Dukly, kde odehrají dvě utkání, ve kterých se pokusí stav série vyrovnat! Na území soupeře se bude hrát ve středu a ve čtvrtek od 17:30.

Protože stadiony dál zůstávají fanouškům zavřené, můžete opět navštívit alespoň autokino na parkovišti u Sletiště. Vysílat se budou oba venkovní zápasy a vstupenky jsou již v prodeji. Podrobnější informace včetně pravidel si můžete přečíst v samostatném článku.


Rytíři neproměnili střeleckou převahu v ani jedno vítězství

Finálová série má za sebou úvodní dva zápasy, které přinesly poněkud paradoxní vývoj. Kladno bylo v obou duelech aktivnější, soupeře vysoko přestřílelo 107:61, přesto dvakrát padlo s celkovým skóre 4:8. Rytíři tak ztrácejí 0:2 na zápasy a na led soupeře jedou v těžké pozici. „Ještě ale není konec. Jak oni vyhráli dva tady, tak my musíme vyhrát dva u nich. Tak to je. Pořád věříme!“ hlásí před pokračováním série Tomáš Pitule.

Rytíři dál pokračují v trendu letošního play off a i v prvním finále proti Dukle prohrávali. Vývoj však otočili zásluhou Marka Račuka a Patrika Machače a když soupeř vyrovnal, šli opět do vedení díky brance Tomáše Plekance. Jihlavané ale znovu našli rychlou odpověď a poslali zápas do prodloužení, ve kterém se radovali z rozhodující trefy. „Náš problém byl, že jsme měli jako v celém play off špatný vstup do zápasu. I když jsme se v průběhu zápasu zlepšovali a dostali jsme se dvakrát do vedení, tak jsme to bohužel po našich chybách ztratili. V prodloužení jsme neproměnili vyloženou šanci a z protiútoku jsme dostali rozhodující gól,“ hodnotil po porážce 3:4 v prodloužení kladenský trenér David Čermák.

Úvodní výhra navíc dostala Duklu na koně a hosté byli v druhém utkání daleko sebevědomější. Rychle se dostali do vedení, které jen snížil Šimon Jelínek, a obětavým a sebevědomým výkonem si došli pro druhé vítězství. Rytíři poslali na branku soupeře 58 střel, přesto prohráli 1:4. „Soupeř přijede dvakrát k nám do pásma a dá z toho dva góly. U nás se nemusí ani dělat rolba,“ nechápal po utkání Pitule.

Jihlavu drží zeď jménem Žukov

Jak se hlavní aktéři zápasů shodují, zásadním faktorem této série, který převážil obě utkání na stranu Jihlavy, byl bezpochyby brankář Maksim Žukov. Ruský talent předváděl v brankovišti famózní výkony a úspěšnost zásahů ve finále vyšponoval přes 96 procent! Jihlavskému fantomovi navíc zásadně pomáhali také jeho spoluhráči, kteří zblokovali dalších 24 střel! V této činnosti vynikají především Vlastimil Bilčík a Jan Strejček, kteří už v play off zblokovali shodně po 23 střelách.

V dresu Rytířů zásobuje jihlavskou defenzivu převážně americký obránce Zach Frye, který v úvodních dvou zápasech finále vyslal na branku celkem neuvěřitelných 22 ran! Nejproduktivnějším Kladeňákem v této sérii je poněkud překvapivě člen čtvrtého útoku Šimon Jelínek (1+1).


3. zápas finále play off Chance ligy HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno se odehraje v jihlavské CZ LOKO Aréně ve středu 21. dubna od 17:30. 4. zápas se pak odehraje v Jihlavě ve čtvrtek 22. dubna od 17:30. První zápas můžete sledovat živě na ČT Sport, druhý pak na HokejkaTV.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Filip Ardon / Foto: Lukáš Jůdl | 21. 4. 2021

Rytíři v Jihlavě zabrali a berou první vítězství ve finálové sérii

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU