BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00

Rytíři doplatili na neproměňování šancí a na úvod extraligy padli

10. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno na úvod extraligového ročníku podlehlo Vítkovicím 1:2. Rytíři odstartovali do zápasu aktivně, z vytvořených gólových šancí se ale prosadit nedokázali. Naopak Rostislav Marosz, který loni nastupoval v kladenských barvách, se z nenápadné střely trefil a poslal svůj tým do vedení. Na jeho zásah ještě odpověděl Tomáš Plekanec, na druhý gól hostí už ale Kladeňáci nezareagovali.
2021/2022, Tipsport extraliga, 1. kolo,  pátek 10.9.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
Vítkovice
1:2
0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 47. Plekanec (Hlava, Kubík) – 26. Marosz, 53. Koch (Dej, Marosz). Vyloučení: 5:6 + Račuk (KLA) a Flick (VIT) 5 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Plekanec – Aleš Stezka.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Pešek, Malý
vyloučení5:6
využití0:0
střely na branku24:35
diváci2016
Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Nilsen, Funk, Ticháček - Hlava, Plekanec, Ciampini - Kristo, Kubík, Machala - Račuk, Pitule, Beran - Bílek, Filip, Hajný.
Vítkovice: Stezka - Plášil, Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, Kovář, Machů - Bukarts, Hruška, Svačina - Krenželok, Marosz, Fridrich - Bondra, Flick, Kalus - Bernovský, Chlán, Dej.

Rytíři se po úvodních nervózních střídáních rychle dostali do extraligového tempa a brzy se začali dostávat do šancí. Adam Kubík ujel vítkovické obraně po levé straně, jenže Aleše Stezku neprostřelil. V přesilové hře pak po zakončení Nicolase Hlavy vznikl v brankovišti obrovský závar, Kladeňáci ale nedokázali dostrkat kotouč za rozhozeného gólmana. Hosté ukázali svoje ofenzivní schopnosti v závěru třetiny, prosadit se ovšem nedokázali ani oni.

Do druhé části opět vletěli lépe domácí Rytíři, přestože byli v oslabení. Po chybné rozehrávce Plášila se dostal ke kotouči Machala, z dobré pozice ale přestřelil. Po další chybě Gewieseho zase vyrazil do úniku Danny Kristo, jeho pokus však vypadl Stezkovi jen těsně vedle tyče. Skóre se tak poprvé měnilo až po úplně nenápadné akci. Rostislav Marosz si vyjel na střed modré čáry, z otočky nahodil puk na branku a Landon Bow měl zakrytý výhled – 0:1. Vítkovice měly po první trefě navrch, další zásah už ale nepřidaly.

Hned na začátku třetího dějství bylo Kladno blízko vyrovnání. Tomáš Pitule dostal puk mezi kruhy a v pádu trefil horní tyč. Zakrátko už ale zaplněný kladenský kotel mohl vybuchnout radostí. Na levé straně se totiž uvolnil Nicolas Hlava, zpomalil hru a křížem vybídl ke skórování Tomáše Plekance – 1:1. V následné přesilové hře se domácí fanoušci radovali opět, Kristova rána však zasáhla jen vnitřní stranu tyčky. A brzy byli Rytíři za nevyužívání přesilovek potrestáni. Hosté se usadili v pásmu, Patrik Koch vypálil od modré a trefil se přesně do protějšího růžku brány – 1:2. Rytíři v závěru zkoušeli zahrozit bez brankáře, vše ale vyvrcholilo jen hromadnou šarvátkou. Nejaktivnější v ní byl domácí Račuk, který v řeckořímském zápase hodil hostujícího Flicka na led.

Kladno: David Čermák: Moc nás mrzí, že jsme dnes nezískali ani bod. První třetina byla vyrovnaná a měli jsme v ní několik závarů. Vítkovice tam měly taky šance a druhá třetina patřila jasně jim. Jsem rád, že jsme se poslední třetinu zvedli, ale v tom našem největším tlaku jsme dostali gól a už jsme to nedokázali srovnat.

Vítkovice: Miloš Holaň: Zápas se mi hodnotí dobře, ale je to teprve start. Všechno máme teprve před sebou, ale lépe se nám dýchá, když jsme to zvládli. Děkuji hráčům do kabiny.