pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Rozhovor

Puk je všude černý a placatý, smál se po vítězné premiéře obránce Jakub Suchánek

21. 1. 2021 od Text: Filip Ardon / Foto: Josef Poláček
Obránce Jakub Suchánek se k Rytířům připojil teprve v pondělí a hned ve středu nastoupil k zápasu proti Litoměřicím. Na ledě strávil přes sedmnáct minut, dostal prostor v závěrečné fázi a asistencí se podílel na rozhodující brance Antonína Melky. „První pocity jsou veskrze pozitivní,“ vyprávěl po vítězné premiéře zkušený bek.

Máš za sebou první zápas za Rytíře, jak jsi s ním spokojený?

Mám velikou radost, že máme tři body a byla to vítězná premiéra. V zápase jako takovém se střídaly lepší momenty s horšími. Pro mě tam byla spousta nových systémových věcí, které se ještě budu učit. Teď na to máme nějakou dobu do play off, aby si všechno sedlo a bylo to dobré. První pocity jsou veskrze pozitivní.

Nakonec bereme tři body, Litoměřice ale hrály opravdu dobře a možná si i bod zasloužily, nemyslíš?

Zasloužily. Sport ale vždycky není úplně spravedlivý. Litoměřice mají mladé, bruslivé mužstvo a my jsme je bohužel trochu pustili k jejich hře. To, že jsme je nechali hrát, bylo způsobené tím, že jsme je nedokázali udržet v jejich obranném pásmu a víc jsme se nedrželi na kotouči. To je voda na mlýn takového týmu. Z toho pak měli několik brejků.

O Chance lize se obecně říká, že je rychlejší a víc rozlétaná než extraliga. Jak jsi tuhle změnu vnímal ty?

Jsou tu mladí kluci, kteří procházejí určitou fází kariéry a sbírají zkušenosti. Je to hodně rozlétané, hlavní rozdíl mezi soutěžemi je ale hlavně v taktické vyspělosti hráčů a v řešení jednotlivých situací.

Po druhé třetině došlo k nějakým změnám v sestavě. S předvedeným výkonem tedy o přestávce nebyla v kabině spokojenost?

Hra samozřejmě nebyla ideální. Říkali jsme si věci, které musíme zlepšit, a trenéři na to reagovali. Vždycky je potřeba s tím něco udělat.

Sledovali jsme zápas neuznaných gólů a u dvou situací jsi byl na ledě i ty. Jak jsi to viděl z bezprostřední blízkosti?

Viděl jsem docela dobře tu situaci, kdy střílel Tonda Melka po Plekyho přihrávce zpoza branky. Já myslím, že puk byl za čárou, stál jsem z boku, takže jsem měl docela dobrý výhled. Pak to bylo ještě celkem necitlivě přerušené, ale já myslím, že tam puk stejně byl. To říkám zcela nezaujatě samozřejmě. Před neuznaným gólem Litoměřic jsme udělali hrubku, která tomu předcházela. Já jsem hned reklamoval, že hráč možná zahrál vysokou holí a navíc sekl hokejkou do lapačky našeho brankáře.


„Na užším kluzišti je fajn, že to nemám tak daleko do rohu.“


Co byl nakonec ten důvod, proč rozhodčí branku neuznal?

Omlouvám se, ale to vůbec nevím. Viděl jsem, že to rozhodčí nakonec vytáhli ven a šli se poradit. Udělali to trochu šalamounsky, nikoho nevyloučili a zároveň gól neuznali. Myslím, že to bylo buď brankoviště nebo kontakt s gólmanem.

Ty jsi dostal prostor i v závěrečném náporu a po tvé střele padl rozhodující gól. Řekli jste si, že to takhle zjednodušíte a zkusíte to tam domlátit?

Když chceš dát gól, tak musíš dostávat puk na bránu. Nebyl čas něco vymýšlet, takže jsme si chtěli vytvořit tlak a dávat to na brankáře. Tonda Melka to tam výborně dotlačil. Že to dopadlo na konci, je samozřejmě štěstí. Litoměřice si možná bod zasloužily, ale je to takhle a my jsme za tři body moc vděční.

K Rytířům ses připojil teprve v pondělí, jak složité bylo se tak rychle sehrát se spoluhráči?

Puk je všude černý a placatý. U mě jako u beka je to navíc trochu jiné než u útočníků, kde se dá mluvit o nějaké souhře a chemii. U beků je to o něco jednodušší, takže z tohohle pohledu to bylo docela dobré. Pořád máme před play off prostor všechny návyky zautomatizovat.

Když jsi přišel, v rozhovoru jsme se tě ptali na naše úzké kluziště. Vypadalo to, že ti docela vyhovovalo, ne? Rozdal jsi tam několik pěkných bodyčeků.

Jo, je fajn, že to nemám tak daleko do rohu. Jsem za to rád, člověk za zápas ušetří nějaký ten krok. Mně to vyhovuje. Mám určitý styl hry, který je mi vlastní a který se snažím aplikovat. Když mi k tomu hřiště může pomoct, je to jenom dobře.

V sobotu nás čeká Slavia. Jak se na ni připravit a jak se odpíchnout od zápasu s Litoměřicemi?

Musíme si z toho vzít pozitivní věci. Mohlo by to být například to, že víme, že jsme schopní zápas dorvat do vítězného konce a že neskládáme zbraně. Zároveň je tam ale spousta věcí ke zlepšení. Určitě nás nečeká nic snadného. Taky je tam poměrně mladé a bruslivé mužstvo. Doufám, že zase budeme takhle bodově úspěšní.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 20. 1. 2021

Rytíři zlomili litoměřický odpor až v závěru, rozhodl Melka

Preview
Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 19. 1. 2021

Rytíři posílili obranu a ve středu doma přivítají Litoměřice

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU