30. kolo,  středa 17.2.2021
Kladno
Prostějov
4:2
31. kolo,  sobota 20.2.2021
Benátky nad Jizerou
Kladno
3:6
32. kolo,  středa 24.2.2021
Kladno
Ústí nad Labem
9:2
33. kolo,  sobota 27.2.2021
Kadaň
Kladno
2:3
34. kolo,  středa 3.3.2021
Kladno
Sokolov
5:2
35. kolo,  sobota 6.3.2021
Šumperk
Kladno
18:00
36. kolo,  pondělí 8.3.2021
Kladno
Vrchlabí
18:00
 pátek 19.3.2021
Kladno
Neznámý
 
 sobota 20.3.2021
Kladno
Neznámý
 
 úterý 23.3.2021
Neznámý
Kladno
 
Obrázek
A tým

Proč se Nick objevuje na Jardově Instagramu? A co je třeba zlepšit na hře? Hlava odpovídal fanouškům!

14. 2. 2021 od Foto: Roman Mareš
Nicolas Hlava byl zvolen hráčem měsíce ledna a téměř hodinu odpovídal na otázky fanoušků v tradičním offline rozhovoru. Řeč přišla na výkony týmu, srandičky v kabině i na Instagramu, ale také na Nickovy cíle do budoucna.

Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny.


Zuza67: Myslíte si,že s touhle hrou máme na postup diky

Samozřejmě i my v šatně víme, že to není úplně ideální. Je tam spousta věcí, které se ještě musí změnit. Největší problém je, že nedáváme góly. Co se týče zakončení, tak se strašně nadřeme na gól. Ať jsou to situace v předbrankovém prostoru nebo samostatné úniky, tak z toho góly moc nedáváme. Další věc je, že se nám často stává, že propadáme a jezdí na nás přečíslení dva na jednoho nebo tři na dva. To je největší kámen úrazu. Taky bychom mohli dávat ještě více gólů v přesilovce. Abych odpověděl na otázku, tak myslím, že když se těchto věcí vyvarujeme a budeme na tom dělat, tak se hra zlepší, bude se dát na to koukat a na postup budeme mít.

Lukáši: Ahoj nicku Skym se ti hraje v týmu nejlépe

Podle mě tuhle otázku nepoložil Lukáš, ale Tomáš Pitule. Samozřejmě je to ale asi Pytlák, pak k nám většinou do lajny někdo přibude. S Pytlákem jsme spolu hráli už v minulé sezoně a víme o sobě. On ví, kde mě má hledat v útočném pásmu a co já tam budu dělat. Většinou mi to tam dává. Pak jsou to ještě hráči z první přesilovky, do které mě trenéři dali před bránu. S Plekym a s Džegrem když si člověk zahraje přesilovku, tak je to něco výjimečného.

Otas: Ahoj Nicolasi,rád bych se zeptal proč máte tak nevyrovnané výkony? Myslim že vzhledem k naší sestavě by hokej měl vypadat trošku jinak, bez urážky. Jinak moc fandím a sleduji každý zápas ikdyz z některých je mi smutno. Hodně štěstí a ať se ti daří pořád stejně i celému kladynku

Je to pořád ten stejný problém, o kterém jsem mluvil v první otázce. Dělá nám taky problém srovnat si v hlavě to, že hrajeme s týmy, jako je například Šumperk, a myslíme si, že se porazí samy. Potom je to na ledě hrozně vidět. Tím, jak se trápíme ve střílení gólů, jsou pak výsledky i s takovými týmy špatné. Jestli si myslíme, že přijde play off, luskneme prstem a začneme hrát jiný hokej, tak tak to není. Je spousta věcí, na kterých je potřeba pracovat. Jestli chceme postoupit, tak to takhle na ledě vypadat nemůže. Když si pak třeba myslíme, že se soupeři porazí sami, tak nám chybí i týmová bojovnost, kdy každý pomůže každému. Když pak přijede například Jihlava, tak je vidět, že se kousneme a hra vypadá úplně jinak.

Adéla 92: Ahoj , jak se ti zatím hraje na Kladně a jaké je dojíždění ??

Na Kladně se mi hraje dobře. Chvíli jsem si musel zvykat na malé hřiště, protože se mi občas stávalo, že jsem narážel do mantinelu a občas jsem i spadl. Jinak se mi tu hraje super. Když mohli chodit na stadion lidi, tak jsem si to moc užíval. Kladno má hodně dobré fanoušky, kteří skvěle povzbuzují. Jsem tu spokojený. Dojíždění je různé. Některé dny sem jezdím skoro dvě hodiny a jindy jsem tu za čtyřicet minut. Záleží na počasí a co se děje na cestě. Zatím to nějakým způsobem zvládám. Když je den zápasu, tak tu po zápase spím. To by bylo úplně na palici jezdit domů.

ANDREJ: Jak se mate?

V rámci možností. Je to těžká doba a my můžeme být rádi, že vůbec smíme hrát. Bez lidí je to ale samozřejmě jiné. Co mě osobně nejvíc dusí, je stereotyp. Člověk ráno vstane, nasnídá se, jede na trénink, odtrénuje, sedne do auta, jede domů, chvíli si hraje s malou, dá si oběd, procházka, domů, večeře, spánek a druhý den to stejné. Byli jsme zvyklí jezdit na výlety, na obědy, navštěvovat kavárny… Bohužel je teď každý den úplně stejný.


„Bez fanoušků je to hrozně smutné. Hrozně rád hraju hokej pro diváky.“Štěpán22: Zdravím Nicku, zajímalo by mě, jaký je tvůj nejoblíběnější cvik v posilce, případně jakou partii těla nejčastěji cvičíš? díky a ať se daří na ledě i v životě :)

Nejoblíbenější cvik v posilovně je pro mě asi přemístění. To nás v Chomutově hodně učil kondiční trenér Petr Švehla – bývalý zápasník a olympionik. Věci spojené se vzpěračským posilováním má hodně dobře najeté, takže jsem si to docela oblíbil.

Matěj: "Ahoj, mám dotaz na herní styl. Proč většina útočných akcí končí až za bránou, a pak se odehrává v rohu? Proč se nehraje přímo do brány? To nějak vyplívá z vaší hry, nebo je to strategie trenéra? Díky"

To je jeden z problémů, které se snažíme řešit. Naše akce nekončí v bráně, ale hrajeme po rozích a za bránou. To je jeden z důvodů, proč dáváme tak málo gólů. Akce musejí být přímočaré, musíme za tím jít do brány a čekat, než se to zlomí a začne nám to tam padat. Pak můžeme vymýšlet krásné akce. Když nám to tam teď nepadá, tak se musíme zaměřit na to, abychom to dostali jednoduše do brány. Máme určitý systém, ale rozhodně to není tak, že by nám trenéři říkali „hrajte to po rozích.“ To vůbec. Chceme být silní na puku, což je hra, na které to má postavené i Džegr. Soupeři už se na to ale připraví, jsou videa, takže vědí, co děláme. Hodně týmů je stažených před bránou, takže my musíme využívat obránce a jít do brány a clonit. To jsou věci, které jsou dané. Jsou jednoduché, ale my je zatím neděláme na sto procent.

Vláďa: Je pro tebe o něco lepší souhra a atmosféra v kabině s hráči ze Znojma, když už jsi se s většinou setkal v jednom klubu?

Ve Znojmě byl Gumec, ale spolu jsme nějak moc nehráli. Jinak tam byl ještě rok přede mnou Zajda. Znám tu ale víc kluků z jiných klubů. S Ráčou jsme hráli spolu v Kadani, takže vím, co Ráča dělá na ledě. Když jsme hráli spolu, tak jsem se snažil mu tam nemotat. Nejvíc jsem toho odehrál s Pytlákem, takže o sobě na ledě opravdu víme.

Bresy: Ahoj, jak se ti hrajou zápasy bez fanoušků ať už u nás na stadionu nebo venku. Dík Tomáš

Je to hrozně smutné už od rozbruslení před zápasem. Já hrozně rád hraju hokej pro diváky a baví mě, když to dokáže lidi vyhecovat. Když jsou souboje, pošťuchovačky a podobné věci, tak se člověk lépe dostane do zápasu než bez lidí. Je to hrozně divné, na druhou stranu můžeme být rádi, že smíme hrát. Doufám, že postupně budou lidi na hokej pouštět. Základní část dobrý, ale v play off by nám lidi hrozně moc pomohli.

Malvínka: Táto, pojeď domů, mamka je na mě zlá!

Samozřejmě jsou dny, kdy nejsem moc doma, a pro manželku je to strašně těžké být 24 hodin denně s dítětem. Vůbec si neodpočinete, takže klobouk dolů před ní a před všemi ženami, které to zvládají. Říká se tomu mateřská dovolená, ale dovolená to moc není.


„Pro každého hokejistu je sen zahrát si s Jágrem.“Peta___trhac__99: Niky, jak vzpomínáš na Kadaň hrál jsi výborně

Nevím, jestli jsem hrál výborně, ale děkuju. Na Kadaň vzpomínám v dobrém. Měli jsme to udělané tak, že Kadaň byla farmou Chomutova. V Chomutově se hrála extraliga a v Kadani první liga. V Kadani jsem naskakoval do svých prvních seniorských zápasů. Pro mě byl přechod mezi juniorkou a áčkem lehčí v tom, že jsem se tam mohl jít rozehrát. Lidí tam tedy moc nechodilo a nikdo to tam moc neměl rád. Slyším to i teď od kluků, že tam neradi jezdí hrát. Má to tam ale svoje kouzlo a já na to budu vzpomínat jenom v dobrém.

Pipik68: Čau jak se ti líbí na Kladně a jaké je to hrát v mužstvu s Jágrem a Plekancem,diky

Na Kladně se mi líbí, jsem tu spokojený. Samozřejmě mě trošku mrzí naše výsledky a předváděná hra. Doufám ale, že si to ještě sedne. Hrát s takovými hráči je pro mě něco neskutečného, splněný sen. Pro každého hokejistu je sen zahrát si s Jágrem. Ať si kdo chce, říká, co chce, stejně by si s ním každý chtěl zahrát. Je jedno jestli mu je dvacet nebo padesát. Je na něm vidět, že hokeji obětoval celý život. Doteď nechápu, jak se ve svém věku dokáže přinutit, přijet na trénink, odtrénovat to a mít tak obří chuť hrát hokej. Mně bude 27 a je docela masakr představit si, že bych hrál ještě dvacet let. Klobouk dolů před ním. Užívám si na ledě každou chvíli s ním i s Plekym.

Peters.14 sparta: Jak se má Malvínka

Malvínka se snad má dobře, je o ní dobře postaráno. Snažíme se jí dávat maximum, takže myslím, že je spokojená.

Fanda David: Jaká je momentálně atmosféra v kabině? Jinak přeji hodně štěstí 💙⚔️ KLADÝNKO💙⚔️

V kabině máme dobrou atmosféru. Samozřejmě jsme si vědomi výsledků a toho, že náš hokej je občas nekoukatelný. Snažíme se na tom dělat, trápí nás to a rozhodně to není tak, že bychom byli spokojení s tím, co předvádíme. Myslím, že kdybychom nedělali chyby, které děláme, tak bychom teď byli o šest nebo devět bodů první v tabulce. Mohli bychom být víc v klidu, zatímco takhle je to tam hodně natěsno. Spoustu zápasů jsme ztratili našimi blbostmi.

Zbyněk: Jaký je váš vysněný tým (za jaký by jste chtěli hrát )

To je zajímavá otázka. Například sen o NHL mě v mých dvaceti letech přešel. Mám spíš nastavený cíl, že bych se chtěl prosadit v extralize a hrát ji stabilně, snad to vyjde s Kladnem. Spíš mám týmy, za které by se mi moc nelíbilo hrát. Hraje se mi například hrozně špatně v Olomouci nebo ve Zlíně. Proti těmto týmům se mi hrálo fakt špatně a necítím se tam dobře ani na stadionu. Úplně vysněný tým nemám, ale kdybych opravdu musel něco odpovědět, byl by to třeba Třinec nebo Litvínov.


„Pleky má spoustu zkušeností a snaží se nám je předávat. Já se snažím všemu, co říká, naslouchat.“Duncen: Zdravím Nicku, chtěl bych se zeptat jestli máte od trenérů naordinovanou nějakou taktiku nebo jestli prostě každý hraje co umí. Protože to vypadá, jak když každý hraje něco jiného. Předem děkuji za odpověď.

Samozřejmě máme nastavené taktické věci, co se týče napadání a dalších herních prvků. Před zápasy máme videa, kde si například určujeme zakládání akcí. Na druhou stranu máme i volnost hrát a předvádět to, co umíme a kvůli čemu si nás sem přivedli. Nemáme svázané ruce. Jeden z našich problémů je ale to, že si na ledě občas děláme, co chceme. To nás hrozně sráží dolů. Některé věci jsou fakt špatně a měli bychom na nich zapracovat.

David Čuřík: Pomislel sis někdy že by si hrál v týmu s Jardou Jágrem.

Nikdy by mě to nenapadlo. Když jsem to sledoval, tak jsem si spíš myslel, že to Džegr ukončí v NHL a nebude se chtít s námi plácat tady v pralese. Ale klobouk dolů před ním, že má pořád chuť hrát. Jsem rád, že si s ním můžu zahrát v jednom týmu.

David: Jak se ti hraje s Tomášem Plekancem v lajně

Pleky má přes tisíc zápasů v NHL, s takovými hráči je radost být na ledě. Je vidět, že má spoustu zkušeností a snaží se nám je předávat. Bere si nás třeba na video a ukazuje nám tam, které věci bychom měli dělat jinak. Má toho spoustu co říct, co se týče oslabení a dalších věcí, takže se snažím všemu, co říká, naslouchat. Musí o tom vědět hodně, když má odehráno tolik zápasů v NHL. Za mě je super být s ním v jednom týmu.

Benni: Myslite si že můžete hrát extraligu??

Chtěl bych dokázat sám sobě i lidem, kteří mi nevěří nebo mají blbé kecy, že jsem takový a makový, že na to mám. Dělám hodně pro to, abych to dokázal, a doufám, že se mi to vrátí. Je to jeden z mých snů a chci ho dosáhnout.

Jana: Jak vypadá Váš den, když máte trénink?

V šest ráno mám budíček, dám si snídani, pak ještě chvíli sedím na gauči, než mi slehne, a jdu si vyčistit zuby a obléct se. Pak jedu na trénink, což je cca hodina cesty. Většinou máme sraz v devět hodin, ale já jsem tu obvykle už po osmé, protože mám rád svoji pohodu, když si můžu dát kafe. Na zimáku se převléknu, posedím chvíli v šatně a pak už je rozcvička, led a posilovna, potom regenerace. Po tréninku většinou sedám do auta a jedu domů, kde na mě manželka většinou, když není náročný den, čeká s obědem. Dáme si spolu oběd, odpočinek po obědě a pak většinou jdeme s malou na procházku. Po procházce kafíčko s nějakým zákuskem a pak ještě hraní s malou a koupání. Potom si dáme večeři a když pak dávají něco v televizi, tak koukáme. Hodně doma koukáme na pořady o vaření, takže hodně jedeme Prostřeno, Ano, šéfe a podobné. Ve tři čtvrtě na deset nebo v deset hodin většinou chodíme spát.


„Kdyby si tady Jarda postavil hřiště na bago, tak na něm budeme hrát.“Barunkaaaaaa: Od kolika let hrajete hokej

Začínal jsem docela pozdě, bylo mi sedm a půl nebo osm let. Odmalička jsem hrával fotbal, ale jednou pak mamka chtěla, abych s ní šel na veřejné bruslení. Pamatuju si, že jsem se tenkrát hrozně vztekal, brčel jsem, měl jsem záchvat, válel jsem se po zemi a fakt jsem dělal hrozné scény. Nakonec mě teda na zimák dotáhla a po jednom veřejném bruslení mě to začalo hrozně bavit. Byli jsme pak ještě párkrát a shodou okolností tam byl pan trenér Voborník, který trénoval v mládeži. Ptal se, jestli bych nechtěl zkusit hokej, takže se koupila výstroj a začal jsem hrát. Trvalo to chvilku, chytlo mě to a začal jsem hrát už se staršími. Bruslení bylo ze začátku trochu kostrbaté, ale dostal jsem se do toho rychle.

StandaP: Ahoj, drzim palce celemu tymu. Davas si ty nebo ostatni kluci trenink navic? Jak vypada tvuj treninkovy den? Diky

V dnešní době už to samozřejmě není jen o tom odtrénovat trénink s týmem. Je spousta věcí, na kterých je potřeba pracovat. Tady na Kladně máme prostor kdykoliv, kdy si řekneme, že chceme jít na led. Když to jde, tak se snažím chodit střílet. Shodou okolností jsem teď byl u kamaráda, který postavil kousek od Litvínova halu na skills cvičení. Dá se tam cvičit všechno ohledně zakončení a práce s pukem, takže se snažím chodit i k němu. Pro dosažení cílů, které mám nastavené, je potřeba dělat něco navíc, ne jenom základ, který je daný. Snažím se na sobě pracovat a dávat si navíc.

Harry: Ahoj jaký mas názor na naše malé kluziště není to už trochu extrém ?Já za ta léta tu výhodu nevidím (snad jen ze Jarda nemusí tolik bruslit) tak bych chtěl vědět jaký je na to pohled hráče kterému ještě netáhne na pade.A druhá otázka to jako vážně vaši milovali Angeliku a proto Nicolas?

Na hřiště jsem si musel zvykat. Už když jsme sem jezdili s Kadaní, tak to pro mě bylo hrozné, protože člověk na tom nemá moc prostoru. Teď už jsem si na to zvykl a mám to naopak. Když přijedeme například do Ústí, tak si říkám, co je to za letiště. Dá se na to úplně v pohodě zvyknout a myslím, že občas v tom máme výhodu. Snažíme se hrát aktivní hokej a na menším hřišti je to lépe proveditelné. Jestli si to Jarda postavil podle sebe, jak je zvyklý z NHL, tak proč ne. Pořád je to majitel klubu a hrající legenda, takže i kdyby si tady postavil hřiště na bago, tak na něm budeme hrát. Co se týče Angeliky, tak ano, maminka koukala na Angeliku a dostal jsem podle toho jméno Nicolas. Já to nikdy neviděl, ale už jsem o tom slyšel milionkrát.

Bart: Nejlepší výčepní v Litvínově?

Nejlepší výčepní v Litvínově je Bart. V Litvajzu otevřeli restauraci Srdcovka, kde čepuje pivo Bart. Má i nějaké ocenění a musím uznat, že má pivo výborné. Já teda pivař nejsem a nikdy jsem nebyl. Pivo mi moc nechutnalo a u Barta v Srdcovce jsem se ho naučil pít. Musím ho pochválit.

Adél :): Ahoj chci se tě zeptat jak se ti hraje s novým hráčem Snuggerud?

S Lucem jsme toho spolu na ledě zatím moc neodehráli. Je vidět, že je do hokeje zapálený a že je to hodně ofenzivní bek. V kabině je taky v pohodě. Je tu zatím chviličku, takže se moc neprojevuje. Dřív, když jsem chodil na střední, tak jsem se bál mluvit anglicky, protože jsem byl neustále napomínaný za různé chybičky a prostě jsem se zasekl. Pak mi pomohlo, že jsme ve Znojmě měli hodně cizinců a musel jsem se s nimi dorozumět. Rozmluvil jsem se, takže teď vůbec nemám problém mluvit anglicky. Lucovi teď většinou na tréninku překládám jednotlivá cvičení.


„Nabídky z extraligy jsem žádné neměl, nevím ale, jestli manažeři nemají špatné telefonní číslo.“eFko: Ahoj, jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo v zápasový den a jaké, když si můžeš zaprasit? :)

V zápasový den je to asi rýže a kuřecí stehno nebo nějaké těstoviny. Tady na zimáku si dávám těstoviny s hovězími nudličkami. Před zápasem pak mám rád vývar a klasický rohlík s máslem. Když si můžu zaprasit, tak mám rád třeba bůček a podobné věci. To si občas dám. Jinak doma se snažíme jíst zdravé a hlavně kvalitní jídlo. To je největší základ. Koupit si kvalitní věci a nejíst nějaké nesmysly.

JirkA Táborský: Proč máte číslo 7

Nejdřív jsem chtěl 77, ale to měl Gumi, který sem přišel dřív. Neřešil jsem to teda a vzal jsem si sedmičku, kterou jsem měl dřív. Je to hlavně kvůli tomu, že odmalička obdivuju Davida Beckhama, který hrál se sedmičkou. Od té doby jsem měl sedmičku, ať jsem hrál cokoliv. Když jsem šel do áčka, tak někdo sedmičku měl, takže jsem si vzal 77. Tu jsem si držel a letos se to zase posunulo.

Marty7: Jak jsi na kladně spokojenej s komfortem třeba v kabině od kustodu a od klubu? dostáváte třeba jako sparta ovoce před záapsem? jak vam chutna witt to máte poviný? díky a gratuluju k uspechu, jsem rád že si přišel – Martin

Co jsem byl v prvoligových klubech, tak musím říct, že tady jsou podmínky pořád extraligové. V kabině máme od Nutrendu cokoliv, co potřebujeme, ať jsou to proteiny, BCAA, magnesium, doplňky stravy… Máme před zápasem zajištěné ovoce, energetické tyčinky a další věci. DrWitt je tam samozřejmě taky. Občas si ho dám, ale obecně se snažím moc nepít sladké nápoje, takže preferuju vodu. Když mám chuť, tak si ho ale dám. Má to Jarda dobře ochucené.

Leoš: Ahoj Niku měl si nabídky před uzávěrkou od extraligových týmů ? Předvádíš super výkony jen tak dál!

Nabídky jsem žádné neměl, nevím ale, jestli manažeři nemají špatné telefonní číslo. Já jsem s tím ale i počítal. Jsme tady od toho, abychom postoupili do extraligy, a myslím, že tu chtějí mužstvo držet co nejdéle pohromadě, abychom v play off hráli, jak chceme. Kdyby mě někdo vytáhl na dva tři zápasy do extraligy, tak bych byl hrozně rád. Podepsal jsem ale smlouvu na Kladně a snažím se tady odvádět maximum. Že bych byl naštvaný, že si mě nikdo nevytáhl, to ne. Možná kdybych dal o deset gólů víc, bylo by to jinak.

Najmik10: Ahoj Nikolasi. Jsme rád že hraješ za rytíře. Chtěl jsme se zeptat jestli není něco v kabině špatně. Jeden zapas hrajete skvělé a pak úplně šíleně. At se ti daří a snad ta extraliga klapne

Nemyslím si, že by v kabině bylo něco špatně. Jsou věci, které bychom měli v zápase dělat na sto procent, a občas z toho někdo vypadne. Jak se to stane, tak tím trpí celý tým. To je asi všechno, co bych k tomu řekl, jinak jsou to pořád dokola ty stejné věci, které už jsem říkal. V kabině ale nic špatně není.


„Džegr si z nás s Pytlákem rád utahuje.“Petr24: "Ahoj Nicku, nedávno na klubovém youtube jsi říkal,že Vám Jarda slíbil že když si extraligu vybojujete všichni si ji zahrajete, myslíš si že když by to dodržel a hrál přesně tenhle tým extraligu bylo by to na vyšší místo než 15 nebo 14? už víš jestli tady budeš pokračovat i příští sezonu? díky za odpověď"

Džegr to má postavené tak, že by tu chtěl ponechat kluky, kteří to vybojují. Samozřejmě se nedomluvíš úplně s každým a nedá se počítat s tím, že by tu zůstali úplně všichni. Extraliga je úplně jiná soutěž a potřebuješ přivést jednoho dva rozdílové hráče, kteří budou rozhodovat zápasy. Krásně to vidíš u Plzně. Mají tam mladý tým postavený na bruslení a pak tam mají Gulaše, který táhne produktivitu. A jsou s tím krásně na předních pozicích. Kdyby se teda přivedli dva tři rozdíloví hráči, tak se to dá hrát úplně v klidu. Extraliga není tak ulítaná, je to tam víc svázané systémem. Myslím, že tu jsou hráči, kteří mají na to hrát extraligu. Mají v sobě obrovský potenciál, ale záleží na tom, jak k tomu přistoupí. Zatím nevím, jestli tu budu pokračovat. Mám smlouvu na rok, takže uvidíme, jak to bude. Hodně bude záležet asi na postupu a nepostupu. Klub to má hodně složité, protože je rozdíl nabídnout smlouvu na extraligu nebo na první ligu. Uvidíme, co bude.

Nevim: Řekni nám něco k těm vašim fórkům s JJ na Instagramu :D

I v kabině jsme s Pytlákem furt spolu, takže si z nás Džegr dělá srandu. Je do toho zapojený ještě Pleky. Jarda má oblíbenou písničku Růže od Vondráčkové, kterou chce v kabině pořád pouštět. Když pouštím písničky já, tak mě pořád uhání, ať ji pustím, ale já ji pouštět nechci. Všichni čtyři to ale bereme ze srandy. Jsem rád, že s Džegrem je taková sranda. On by se s námi vůbec nemusel bavit, ale je vidět, že se v kabině rád zapojí do vtípků. Na Instagramu je to spíš o tom, že si z nás s Pytlákem rád utahuje.

milos: Nejdřív díky za příkladný přístup hráče vhodného jak pro čtvrtou, tak pro první řadu, který se před tu bránu nebojí jít! Jen pokračovat! - Dotaz - Je v aktuální sezóně znát, že se zrušilo v rámci reklamních pauz shrabání ledu? Připadá mi to, že v závěrech třetin je všude na stadionech na ledě sněhu až moc?

Jo, je to znát. Sněhu na ledě je dost a na hratelnost je to horší. To je ale pro oba týmy stejné. Jinak děkuju za chválu, budu se snažit pokračovat v dobré práci.

Lukáš: Ahoj, jaká by byla Tvoje ideální první lajna ze všech hokejistů, se kterými jsi v kariéře hrál?

To je strašně těžké, protože jsem měl možnost zahrát si s hráči, kteří jsou fakt odskočení. Nerad bych na někoho zapomenul a urazil ho. V bráně by byl Jánko Laco. To je obrovský profesionál, který předváděl v Chomutově neskutečné výkony. V té sezoně snad vyhrál i to, že byl nejčastěji vyhlašovaným hráčem zápasu. Bylo neskutečné, co v bráně předváděl. I v trénincích dochytával všechny situace a nevypustil jedinou střelu. To byl jeden z nejlepších gólmanů, které jsem zažil. Obránců bylo v Chomutově taky hodně. Asi bych vybral Honzu Ruttu, který vyhrál Stanley Cup a je to TOP obránce. Pak tam byla spousta obránců. V Kadani byl třeba Kuba Trefný, který byl super do kabiny, takže bych vybral jeho. V útoku bych nerad na někoho zapomněl, takže vyjmenuju víc hráčů. Jágr, Plekanec, Vondrka, Červenka, Pitule, Stloukal.

milos: Ahoj ještě jednou - napadlo mě trochu mimohokejově - kdyby teď s okamžitou platností padly všechny restrikce a svět se zčistajasna vrátil do normálu - Kam by v tom okamžiku vedly Tvoje první kroky? (a kam případně druhé?)

Moje první kroky by vedly asi do nějaké dobré restaurace, třeba ke Zdeňku Pohlreichovi. Druhé kroky by vedly do dobré kavárny, například do IF Café.


„Nejvíc v klubu se mi líbí, jak nám vaří pan Malý.“Zelí: "Ahoj, předem gratuluji k výhře v anketě o hráče měsíce!Níže několik dotazů na současnost i minulost. Díky, přeji ať se daří dál a víc!

- Měl jsi sice bodově slušně produktivní měsíc, ale zároveň dost faulů, mnohdy se od monitorů zdálo, že zbytečných... co s tím?Celkově to vypadá tak, že množství vyloučení tým sráží dolů. Pracujete na tom? Jak z toho ven?

- Je reálné, že v mančaftu vše vyladíte pro play-off?

- Jsi přímo Chomutovák, jak probíhala probíhá adaptace na Kladno?

- Na Kladně mezi skalními není chomutovský klub vnímán úplně pozitivně. Byla nebo je nějaká velká rivalita nebo animozita mezi kladenskými a chomutovskými hokejisty na ledě. Myslím ve vzájemných zápasech, třeba v juniorských nebo dorosteneckých kategoriích?

- Paradoxně baráž ve které přešlo Kladno právě přes Chomutov jsi nehrál, lituješ toho? Jak jsi to sledoval z povzdálí?

- Máte už nějak nastavené vyrovnání závazků s chomutovským klubem, případně jak se věc kolem toho vyvíjí?

- V jednom rozhovoru loni na jaře jsi uvedl, že nemáš agenta a věci kolem angažmá si řešíš sám, že kontaktuješ sám amnažery nebo trenéry. Šlo by nějak přiblížit jak se rodil tvůj příchod k nám?

- Působil jsi se Znojmem v EBEL, jak bys srovnal tuto soutěž s extraligou nebo první ligou? Jak náročné to je ohledně cestování?

- Proč ty sedmičky? Domlouvali jste se před sezonou nějak s Tomášem Gumanem kdo si vezme jednu a kdo dvě? :)"

Fauly mě osobně hrozně se*ou. Když někoho dohraju, tak to beru, ale fauly hokejkou, kdy kolikrát nás to pošle do tří, mě hrozně se*ou. Dělám si to ale sám. Nechám se zbytečně vyhecovat, pak jsou z toho fauly a zpětně mě to hrozně mrzí. Fauly si uvědomuju a hlavně v play off v tomhle musím brzdit. Je to tak, že tým zbytečně oslabuju. Zároveň ale děláme i jako tým strašně moc zbytečných faulů. Sráží nás to a v prvních kolech jsme kvůli tomu ztratili hodně zápasů. Určitě si na to musíme dávat pozor, souhlasím, že je to špatně.

Doufám, že na play off vše vyladíme. Je to úplně jiná soutěž a člověk tam nemůže chybovat. Tam už se chyby neomlouvají. Doufám, že si to všichni nastaví v palicích tak, že je tady nastavený jasný cíl, a budou chtít se porvat o místo v extralize. Abychom si všichni zasloužili si extraligu zahrát.

Na Kladně moc času netrávím, takže moc žádná adaptace neproběhla. Je pravda, že jsem z Chomutova, ale bydlím v Litvínově.

Kladno jsem nikdy nebral jako chomutovského rivala. Pamatuju si zápasy s Kladnem za Kadaň, kdy jsem se tady řezal s Honzou Rudovským. Minulý rok jsme spolu byli v Chomutově a posílal mi videa, jaká jsem byl svině, a že jsem svině furt. Já na tom mám svoji hru trochu postavenou, že chci soupeře trochu vyprovokovat. Když mi to posílal, tak jsem se musel smát. Podkopnul jsem ho tam po buly, pak jsme se do sebe ještě pustili před bránou…To si z Kladna pamatuju. Že by byly ale nějaké vyhecované věci, to vůbec.

Z Chomutova jsem utekl za pět minut dvanáct, takže vůbec nelituju, že jsem v té baráži nehrál. Pro mě by to byla další sezona v Kadani. Když jsem sledoval, co se v Chomutově dělo, co se týče výplat, toho jejich skvělého tataráku a dalších věcí, vůbec nelituju, že jsem odešel do Znojma. Myslím, že mě to i hokejově posunulo. Baráž jsem samozřejmě sledoval, protože se Znojmem jsme vypadli v prvním kole play off. Jezdil jsem se pak koukat na zápasy a dodnes si pamatuju Jardův gól. Tonda Melka jel s pukem po mantinelu, Džegr k němu přijel, sebral mu puk, projel celé hřiště, vymíchal gólmana a dal gól. Potom si pamatuju, jak byl Pleky vyloučený, sedl si na trestnou a začala hrát písnička Ty jsi ten nej. V Chomutově se zvedl celý zimák a všichni začali tleskat. V tu chvíli jsem si říkal, že je to masakr, to bych nechtěl zažít. Plekyho mi bylo i trochu líto, ale smál jsem se taky. Přišlo mi to hrozně vtipné. To jsou věci, které si z play off pamatuju. Co jsem slyšel, tak v Chomutově potom řešili, když sem jeli na poslední zápas, že sem někteří hráči ani nechtěli jet, protože už bylo rozhodnuto. V kabině pak asi nebylo veselo, takže jsem rád, že jsem u toho nebyl.

Závazky v Chomutově se nějak vůbec neřešily. Já měl určitou dohodu s bývalým majitelem a dál bych to komentovat nechtěl. Asi ani nemůžu.

Momentálně jsem v kontaktu s jedním agentem. Není to ale tak, že bych ho měl podepsaného, jen jsme se bavili, co a jak. Myslím, že už je čas to řešit. Z osobního hlediska není nic jednoduchého si to vyjednávat a obvolávat sám. Přece jenom agenti už vědí, jak na to. Agent mi říkal, že existují i určité listy, kam agenti vypíšou volné hráče, a z toho si pak kluby vybírají. Pokud hráč není úplně odskočený, tak si ho kluby kolikrát ani nevšimnou. Třeba se o něm ani nedozvědí, i když by ho jinak třeba vzali. Z tohohle důvodu jsem kontaktoval agenta a řešíme to teď spolu. Sem na Kladno jsem se dostal díky Pytlákovi. On tu byl dřív než já a on a Ráča se za mě přimlouvali a referovali o mně panu Čermákovi. Pan Čermák o mně pak říkal Jardovi a takhle jsem se sem dostal. První kontakt jsem dával já, když jsem poprosil Pytláka, jestli by se tu nemohl zeptat, jestli by tady neměli zájem. Měl jsme nabídky z první ligy, ale nebylo to nic, co by mě zaujalo.

EBEL je hrozně specifická liga. Je tam hodně Kanaďanů a hraje se tam hokej nahoru dolů. Je to hodně o bruslení a je to celkem tvrdé. Nějaké bránění tam moc neprobíhá, což je vidět na výsledcích zápasů. Když jsem tam byl, tak zápasy končily 6:4, 6:2, 7:1 a podobně. Extraliga má oproti tomu daný systém a všechny týmy jsou perfektně připravené. Pak jsou hodně vidět rozdíloví hráči. V první lize naopak hraje hodně mladých hráčů a je to taky hodně ulítané. Většinou to nemá žádný systém, je to takový hurá hokej, taková džungle. I kluci, kteří naskočí z extraligy do první ligy, říkají, že je hrozně těžké se přeorientovat. I když se bavíš s Plekym, jaké je hrát první ligu, tak ti řekne, že je to těžší. Kolikrát ani neví, co hráči udělají. Z extraligy je například zvyklý, že ho hráč naváže, on mu udělá protisměrnou kličku a má prostor. Ale tady jsou frajeři schopní hrát tak, že se u tebe najednou objeví útočník a vůbec nevíš, kde se tam vzal. Cestování v EBELce pro mě zpočátku byl masakr, protože neusnu v autobuse. Když usnu, tak jsem hrozně rozlámaný. Když jedeš třeba sedm hodin na zápas, tak je to znát. Postupně jsem si navykl lehat si do uličky, abych pořád jen neseděl, a pak se to dá. Když si na to člověk zvykne, tak to není tak hrozné.

Kuba P.: Ahoj Niku gratuluju k výhře hrace mesice! Zaslouzis si to 👌 Klasických dotazu tady bude hodne, tak zkusim neco z jineho soudku. Jak bys porovnal náročnost mimohokejovych aktivit klubu mezi Chomutovem a Kladnem? Vim ze treba se hodne fotite tak jestli delate nejake dalsi aktivity? A co se ti tady libi v klubu nejvice? Dekuji

Co se týče těchto věcí, tak jak Chomutov, tak Kladno mají marketing na hodně vysoké úrovni. Teď nemůžeš dělat autogramiády a akce pro lidi, takže v tomhle je to hrozně těžké. Moc se mi líbilo studio, které tady bylo udělané. V Chomutově zase udělali podcast, kam si zvou lidi, kteří pracovali už na starém zimáku, i lidi, kteří tam dělají teď. Tyhle věci jsou pro fanoušky hrozně hezké. I tohle je láká na stadiony v dnešní době, kdy jedou sociální sítě, Facebooky, Instagramy a Twittery. Když je klub v tomhle aktivní a ví jak na to, tak dokáže spoustu lidí nalákat. Líbí se mi takové věci jako například gify, které jsme tu dělali. Nejvíc v klubu se mi líbí, jak nám vaří pan Malý. Co se týče jídla, jsem nikde nezažil, aby se o nás takhle někdo staral. Klobouk dolů před panem Malým.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU