1:4
SPUSTIT VIDEO

Příprava před baráží pokračuje, Rytíře čeká domácí odveta s Kolínem

27. 3. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
První zápasy prolínací soutěže se nezadržitelně blíží a Kladno před vrcholem sezóny čeká další přípravný souboj s prvoligovým Kolínem. V úterní odvetě budou chtít Rytíři vrátit Kozlům porážku 5:2 z kolínského ledu.

Kladnu se nevydařil vstup do přípravy a nestačilo na jedenáctý tým letošního ročníku Chance ligy. První zápis do střelecké listiny zaznamenal útočník čtvrté útočné řady Ondřej Bláha, který umístil za záda brankáře Soukupa Keharovo nahození, domácí však po dvou brankách Lukáše Pajera skóre otočili a po druhé třetině svítil na ukazateli skóre poměr 2:1. Hostům i nadále dělala aktivita soupeře problémy a krátce po začátku třetího dějství kapituloval Brízgala potřetí a Kozlové vedli už 3:1. Rytíři se poté hnali kupředu a snažili se zápas zdramatizovat. To se částečně podařilo dalšímu hráči čtvrté útočné formace – Jaromíru Pytlíkovi, který dokázal procedit puk za Soukupova záda a zadělal na drama. Domácí ale hned dvakrát trefili prázdnou branku při hře bez brankáře a zvítězili 5:2. Branky do prázdné zaznamenali Lukáš Pajer a Matěj Morong, Lukáš Pajer navíc zapsal hattrick.

V přípravě před loňskou baráží Rytíři podlehli Kozlům v Kolíně 3:2, avšak v domácí odvetě na druhé ledové ploše soupeři vrátili porážku a mohli slavit výhru 4:3 po prodloužení.

Kladeňáci mají tedy Marimexu co vracet, povede se jim před vlastními fanoušky stejně jako loni zvítězit?

Vzájemné zápasy

První utkání Chance ligy v novodobé historii klubu sehráli Kozlové symbolicky na kladenském ČEZ stadionu, v prvním kole Chance ligy 2020/2021 dominoval domácí výběr a slavil jasnou výhru 7:1. Naopak druhé vzájemné klání této sezóny, tentokrát na kolínském ledě, mělo daleko vyrovnanější průběh. Kolínští po bojovném výkonu nestačili na Rytíře a prohráli 1:2. Další dvě střetnutí sehráli tito soupeři v rámci loňské přípravy před baráží o extraligu. Kladenští v ní nejprve podlehli Kolínu 2:3, poté však zvládli domácí souboj v poměru 4:3 po prodloužení.

Trio možných adeptů do baráže

Během dlouhé přestávky mezi základní částí a baráží extraligy celá kladenská hokejová veřejnost sleduje výsledky play-off první ligy. V té si po nevydařené základní části spravil chuť ještě loni extraligový klub PSG Berani Zlín a přes Porubu a Třebíč postoupil do finále (obě série Berani ovládli poměrem 4:1). Druhý finalista vzejde z dvojice VHK Robe Vsetín a LHK Jestřábi Prostějov, v sérii si prozatím lépe vede klub z Valašska, který vede 3:2 na zápasy. Na koho z této trojice Rytíři narazí se dozvíme nejpozději 12. dubna 2023.

Dalším protivníkem v přípravě budou Pardubice B

SC Marimex Kolín není jediným týmem, se kterým Rytíři Kladno sehrají přípravná utkání. Dalším vyzyvatelem bude rezervní tým Dynama Pardubice. A tým Pardubic zatím vévodí extralize, jeho sílu si mohli naši hráči na vlastní kůži vyzkoušet, avšak s B týmem Pardubic, ve kterém působí i například kladenský odchovanec Patrik Machač, se Kladno střetne vůbec poprvé. Zápasy se hrají ve čtvrtek 30. března 2023 v Pardubicích a odveta ve středu 5. dubna 2023 na kladenském ČEZ stadionu.

Druhé přípravné utkání před baráží o Tipsport Extraligu se odehraje na kladenském ČEZ zimním stadionu v úterý 28. března od 18 hodin. Vstupenky za jednotnou cenu (50 korun stání, 100 korun sezení) kupujte ZDE.