5:3
1:4

Přesilovky budou rozhodovat zápasy, má jasno Marek Baránek

17. 4. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Marek Baránek v prvním zápase baráže opět předvedl svoje útočné choutky. V přesilových hrách operoval na modré čáře a ve třetí třetině se sám podepsal pod jeden z gólů, když se šikovně dostal za bránícího hráče. I díky této brance Rytíři vyhráli 6:4 a vedou 1:0 na zápasy. „Zaplaťpánbůh, že jsme to zvládli a máme první bod. Druhý zápas bude úplně jiný,“ vyprávěl po zápase kladenský obránce.

Bereme první výhru v baráži, ale byly to pořádné nervy. Čekali jste, že to bude takhle těžké?

Je strašně super, že máme první důležitý bod. První třetina byla taková, jako jsem očekával, ve druhé jsme ale začali propadat a byl to hurá hokej nahoru dolů. Takhle hrát nemůžeme. Zaplaťpánbůh, že jsme konec zvládli a máme první bod. To je důležité.

Jak těžký byl návrat do zápasu po čtyřiceti dnech?

Já jsem to čekal asi horší. Ke konci už jsem ale dostal křeče do nohou, takže jsem ani posledních pět minut nemohl jít na led. Bylo to těžké, ale asi jsem to čekal horší. Bál jsem se toho víc.

Z čeho byly křeče? Mohlo to být právě dlouhou pauzou?

Myslím, že jsme trénovali dobře. Bylo toho hodně, ale zápas prostě nenahradíš. V baráži je to navíc v úplně jiném tempu, než byly přáteláky. Řekl bych, že to bylo tím.

Druhá třetina se nám příliš nepovedla. Čím to bylo? Změnila Jihlava hru, nebo to byly naše chyby?

Spíš to byly naše chyby. My jsme se tam utápěli a oni pořád jezdili dva na jednoho. Jeli tak snad třikrát a dali z toho góla. Takhle propadávat nemůžeme.

Ve druhé části byl hodně klíčový gól Matyáše Filipa v závěru. Bylo důležité, že jsme srovnali ještě před přestávkou?

Jo. Jihlava to otočila a naštěstí Mates ujel. Už když jel, tak jsem věděl, že to promění. Super gól do šatny, který nás nakopnul. Ve třetí třetině nám to tam pak padlo.

Ty sám ses podepsal pod čtvrtý gól, který stál opravdu za to. Jak ta situace vznikla?

Dostal jsem puk od Míry Indráka. Jihlavští útočníci nás chodí hrozně rychle blokovat, takže mi nezbývalo nic jiného než to vrátit Mírovi. Zkusil jsem soupeře přeskočit, Míra mi to super vrátil a gólman asi nic neviděl. Se štěstím jsem to tam propasíroval teploměrem. Jsem za to rád.

V zápase jsme si taky pomohli přesilovkami. Může být tohle naše zbraň?

Mělo by to tak být. Přesilovky budou rozhodovat zápasy, což se tentokrát potvrdilo.

Co jsi obecně říkal na hru Jihlavy? Překvapila tě něčím?

Skončili v úterý, takže bylo jasné, že budou rozehraní. My jsme na ně ale byli dobře připravení. Hráli dobře, ale bod máme my. To je důležité. Nezáleží, kdo hraje jak dobře. Důležité je vyhrát zápas a urvat bod. V pondělí nás ale čeká další zápas a myslím, že to bude úplně jiné než dneska.

Další zápas nás čeká hned druhý den, což je dost specifické. Jak se na to připravit?

V sezoně jsme něco podobného nezažili. Teď hodíme rychlou regeneraci, dobře se najíme a půjdeme odpočívat. Zítra na to vletíme znovu.