18:00
18:00

Po týdenní přestávce zamíří Rytíři v neděli do Plzně

27. 11. 2021 od Foto: Roman Mareš
Kladno mělo týdenní zápasovou přestávku, nyní se ale opět vrací do extraligového tempa. V neděli od 16:30 se Rytíři představí na ledě Plzně, kde budou chtít Západočechům vrátit krutou porážku z prvního vzájemného duelu. Podaří se jim to?

Kladno nabralo v posledních kolech solidní formu. Ve Zlíně zvítězilo 5:1 a doma poté přetlačilo Karlovy Vary těsně 3:2. Třetí výhru už ale Rytíři přidat nedokázali. V Olomouci dokázali hned třikrát stáhnout ztrátu na soupeře, na vyrovnávací gól ale nedosáhli a prohráli 3:4. S jednadvaceti body jsou tak Kladeňáci v tabulce dál na předposledním místě. Před posledním Zlínem, který v posledních kolech začal sbírat výhry, má Kladno k dobru osm bodů a jeden zápas. Na třináctou Kometu Brno pak Rytíři ztrácí bodů dvanáct. Rovněž ale odehráli o jedno utkání méně.

Kladno sáhlo během uplynulých týdnů k hráčským změnám a do svého kádru přivedlo dvě posily. Jak si zatím vedou? Ladislav Zikmund se do kladenského dresu vrátil přímo parádně. Skóroval v obou zápasech, do kterých naskočil, a skvěle oživil první lajnu Rytířů. Ve statistice plus/mínus má na svém kontě +3 body a na ledě strávil v obou zápasech přes dvacet minut. Není divu, vždyť prostor dostává jak v přesilových hrách, tak v oslabeních. Druhý nový muž v kladenské sestavě Miroslav Indrák stihl odehrát zatím jediný duel. Nastoupil ve čtvrté formaci, odehrál necelých deset minut, dvakrát vystřelil a ve statistice plus/mínus má u svého jména -1.

I s čerstvými posilami se teď Rytíři pokusí Plzni vrátit drtivou porážku z prvního vzájemného souboje. V Chomutově tehdy Západočeši jasně dominovali a Kladno odcházelo z ledu poražené 1:8. Jediný kladenský gól tehdy vstřelil Danny Kristo.

Plzeň tímto zápasem jen potvrdila výborné výkony, které v této sezoně podává. Za 26 zápasů posbírala už 41 bodů a v tabulce jí patří čtvrtá příčka. Západočeši si pomáhají vynikajícími speciálními týmy a v přesilovkách jsou v lize druzí (23,97 %) a v oslabeních dokonce vůbec nejlepší (87,50 %)! V posledních kolech ale Plzeňští střídají výhry s porážkami. Po úspěchu ve Vítkovicích prohráli v Hradci Králové 4:7 a následně zvítězili doma nad Vítkovicemi 3:2 po prodloužení. Naposledy ale nestačili na liberecké Bílé Tygry, na jejichž ledě prohráli 2:4.

Plzni v této sezoně vyšla sázka na zahraniční hráče! Bodování sice vede Michal Bulíř (12+12), fantastická čísla ale mají také Ludwig Blomstrand (14+9), Martins Dzierkals (7+12) a Gustaf Thorell (5+10). Mezi obránci pak zase dominuje Slovák Peter Čerešňák (4+15), který v utkání proti Kladnu posbíral pět kanadských bodů! V brance plní roli jedničky Miroslav Svoboda (91,87 %). Jeho náhradník Dominik Pavlát (87,43 %) zatím nevykazuje příliš dobrá čísla.

Utkání 27. kola Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno se odehraje v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně v neděli 28. listopadu od 16:30. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.