48. kolo,  pátek 23.2.2024
Kladno
Mladá Boleslav
0:5
49. kolo,  neděle 25.2.2024
Kladno
Třinec
5:2
50. kolo,  úterý 27.2.2024
Kladno
Litvínov
2:0
51. kolo,  pátek 1.3.2024
Budějovice
Kladno
5:3
52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
Obrázek
Ohlasy

Nervozita tam nějaká byla, přiznal Adam Brízgala po vynulování Zlína

16. 4. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Pro první barážový zápas dostal Adam Brízgala v brance přednost před Landonem Bowem a trenérům důvěru bezezbytku splatil. Ve vypjatém utkání totiž zlikvidoval všech 22 střel a čistým kontem dovedl Rytíře k těsnému vítězství 1:0. „Chtěl jsem pár lehkých střel na lapačku, ať si na to sáhnu a uklidním se. Nervozita tam nějaká byla, protože je to pro nás hrozně důležité,“ vyprávěl po utkání kladenský gólman a neopomněl pochválit ani fanoušky, kteří vyprodali ČEZ stadion.

První krok v barážové sérii se vydařil. Jak důležité to je?

Hrozně moc. Jak našlápneme do série, tak budeme pokračovat. Vítězství je hrozně důležité, protože to byl zápas po dlouhé době. I od posledního přátelského zápasu je to nějakých jedenáct dní. Zase jsme se do toho museli trošičku dostat, ale výhrou se snad nakopneme a bude nás to táhnout dál.

I po dlouhé pauze jsme ale do zápasu vstoupili skvěle a v první části jsme měli velkou převahu. Chtěli jste do zápasu právě takhle vletět?

Jo, v kabině jsme si říkali, že na ně musíme hned od začátku vletět a nedat jim ani vteřinu. Hrajeme na našem malém hřišti a oni na to nejsou tolik zvyklí. Fakt jsme se chtěli nakopnout. Zlín za sebou má těžké série, takže by to měla být naše výhoda. Snad je brzy unavíme a pak v zápase budeme mít dominanci.

Na tebe toho ale v úvodu moc neletělo. Jak těžké to bylo?

Hrozně moc. Navíc to byl zápas po dlouhé době, jak jsem říkal. Chtěl jsem pár lehkých střel na lapačku, ať si na to sáhnu a uklidním se. Nervozita tam nějaká byla, protože je to pro nás hrozně důležité. Nějaké střely jsem tam měl, dělal jsem si svoje, snažil jsem se soustředit a vyšlo to.

Na konci zápasu jsi měl naopak hodně práce…

Věděli jsme, že nemají co ztratit, bylo jasné, že odvolají gólmana. Měli jsme smůlu, že se nám to nepovedlo víckrát vyhodit. Blbě se to odráželo, ale odbojovali jsme to. Slovi tam neskutečně zblokoval asi tři nebo čtyři střely za sebou. Skvělá práce.

Ty jsi to na konci dokonce zkoušel přes celé hřiště do prázdné brány. Proč to nevyšlo?

Já to spíš chtěl jenom vyhodit, aby nebyli první na puku. Neměl jsem kudy jinudy. Snažil jsem se to hodit co nejvýš, bohužel to soupeř chytil. Měl jsem pocit, že to teda bylo už lehce za čarou, ale to už ve hře nemůžu řešit. Šlo mi ale jenom o to vyhodit to od nás pryč.

 

„Myslím, že celá série bude vypadat takhle. Oba hrajeme hodně bojovný a silový hokej, takže to bude hodně bojovná série.“

 

 

Ani ti to neproblesklo hlavou, že bys to zkusil?

Ne. Zvlášť když je to 1:0, tak na to myšlenky vůbec nejsou. Tam to chce jenom umlátit, zvlášť v takhle vypjatých zápasech.

Brankář Zlína Daniel Huf si zjevně přinesl formu z play off a pochytal 39 střel. Co jsi říkal na jeho výkon?

Chytal skvěle, zjevně se dostal do pohody. Pro gólmana se hraje líp, když na něj jde víc střel. Tohle vyhovuje každému gólmanovi. On má za sebou navíc vítězné série, vyhrál ligu. To šlo jenom v jeho prospěch.

Kdy ses ty dozvěděl, že dostaneš přednost před Landonem Bowem a půjdeš do branky?

Většinou se to dozvídáme den před zápasem před ranním tréninkem. Nám to takhle stačí na mentální a celkovou přípravu.

Jak sis užil atmosféru prvního barážového zápasu? Bylo vyprodáno, lidi byli hodně slyšet…

Určitě je to super slyšet halu, jak nám fandí. Na nějaké detaily při hře není moc času, ale táhne nás hrozně dopředu, když můžeme slyšet ten hukot.

Co vám ukázal tento zápas do zbytku série? Budou další zápasy podobné?

Myslím, že celá série bude vypadat takhle. Je možné, že v některých zápasech někdo odskočí, ale myslím, že oba hrajeme hodně bojovný a silový hokej, takže to bude hodně bojovná série.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 16. 4. 2023

1. utkání baráže o TELH: Rytíři zvítězili nad Zlínem 1:0

Preview
Martin Kolačkovský, Redakce / Foto: Roman Mareš | 15. 4. 2023

Čekání je u konce! Barážový boj se Zlínem startuje dvěma domácími zápasy

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU