52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
 středa 17.4.2024
Kladno
Vsetín
4:1
 čtvrtek 18.4.2024
Kladno
Vsetín
7:2
BAR3,  neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
 neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
18:00
Obrázek
Mládež

Na juniorský šampionát do Švédska míří pět borců s kladenskou minulostí!

13. 12. 2023 od Martin Kolačkovský
Na přelomu prosince a ledna se utká deset nejlepších juniorských výběrů na závěrečném turnaji, který se narozdíl od třech předchozích odehraje na evropské půdě. Mistrovství světa juniorů 2024 bude hostit švédský Göteborg a na ledě stadionu Frölundaborg bude o úspěch bojovat i pětice hráčů spjatá s Kladnem!

Adam Bareš

Devatenáctiletý útočník, který první hokejové krůčky udělal na lounském ledě, byl až do ročníku 2020/2021 nepostradatelnou součástí kladenských mládežnických výběrů, když se mu například v sezóně 2019/2020 podařilo zapsat jednačtyřicet bodů za šestnáct branek a pětadvacet asistencí. Z Kladna zamířil do finského Lahti, kde se přes dorost a juniorku dostal až do A-týmu. Za Pelicans v Liize letos odehrál devět utkání a vstřelil jednu branku.

Statistiky:

Marek Alscher

Rodák ze Slaného, kterého v roce 2022 ve třetím kole vstupního draftu NHL vybrala Florida Panthers. Na Kladně naposledy působil v dorostu. Ačkoliv je obráncem, tak by se za jeho produktivitu nemusel stydět ani útočník. Například v poslední odehrané sezóně v rytířské zbroji měl bilanci dvanácti branek a jednatřiceti asistencí. Stejně jako Bareš zamířil do Finska. Nyní válčí už třetí sezónu v kanadské WHL, kde hájí barvy Portlandu Winterhawks. Byl v nominaci na loňský mládežnický šampionát, ale nedostal příležitost do něj přímo zasáhnout. Letos už by měla přijít jeho chvíle.

Foto: Ronald Hansel

Statistiky:

Sebastián Redlich

Příjmení Redlich dostal do povědomí kladenské hokejové obce starší bratr Tomáš. Mladší Sebastián teď kráčí v jeho šlépějích na cestě k profesionálnímu hokeji. Sebastián se na kladenském ledu proháněl naposledy v roce 2020. I vinou nepříznivé situace způsobené protipandemickými opatřeními se Radlich vydal za vidinou plnohodnotného tréninku do Švédska, kde už zůstal. Přes Lidingö zamířil do Södertälje, kde v tamním SK hraje nejvyšší soutěž juniorskou soutěž

Statistiky:

Matyáš Šapovaliv

Exkladenský centr prokazoval své kvality od útlého věku. Toho si všimli i za mořem a Šapovaliv byl v roce 2022 draftován ve druhém kole klubem Vegas Golden Knights. Své první hokejové krůčky zapsal v Berouně a později se přesunul k Rytířům. V kladenských barvách si připsal i starty za první tým, kdy v prvoligové sezóně 2020/2021 nastoupil dvanáctkrát v základní sestavě (připsal si tři asistence). Třetím rokem působí v kanadské OHL, kde se mu bodově daří. Loni přispěl významnou měrou k zisku stříbrné medaile na juniorském mistrovství světa. V klubu Saginaw Spirit má v probíhající soutěži bilanci 12+24.

Statistiky:

 

Adam Židlický

Syn legendárního obránce Marka Židlického začal s hokejem na Kladně. Na rozdíl od svého táty se pohybuje v útoku, konkrétně na pravém nebo levém křídle. Žije za mořem, kde také vystudoval střední školu. Během své dosavadní kariéry si vyzkoušel několik štací, a to jak ve Spojených státech, tak v Kanadě. Nyní působí v kanadské OHL v týmu Mississauga Steelheads.

Statistiky

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU