pátek 26.3.2021
Kladno
Slavia
6:4
 pátek 2.4.2021
Kladno
Poruba
5:3
 sobota 3.4.2021
Kladno
Poruba
6:2
 úterý 6.4.2021
Poruba
Kladno
1:4
 středa 7.4.2021
Poruba
Kladno
3:4p
 sobota 17.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
 neděle 18.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
 středa 21.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 čtvrtek 22.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 neděle 25.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
Obrázek
A tým

Musíme vyhrát všechny zápasy, protože nikdo neví, kdy sezona skončí, hlásí Nicolas Hlava

25. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři si proti Ústí nad Labem zastříleli a díky výhře 9:2 a tříbodovému zisku uhájili první místo tabulky! Splnili tak úkol, který je o to důležitější, že ve vzduchu visí strašák toho, že sezona by se kvůli koronaviru nemusela dohrát stejně jako v loňském roce. „Může se stát, že večer napíšou, že všechno zavírají, a je po sezoně. Jestli chceme postoupit, tak musíme být první,“ uvědomuje si útočník Nicolas Hlava, který proti Slovanu posbíral tři kanadské body.

Proti Ústí jste si slušně zastříleli…

Před zápasem jsme si řekli, že tenhle zápas musíme za každou cenu vyhrát, protože se neví, jestli to třeba neuzavřou. Může se stát, že večer napíšou, že všechno zavírají, a je po sezoně. Jestli chceme postoupit, tak musíme být první. V zápase jsme ale měli špatný začátek. Bylo to laxní, soupeř měl přečíslení a prvních deset minut fakt nebylo dobrých. Pak to začalo jít a naštěstí to tam napadalo.

Takže v kabině řešíte i tuhle variantu? Jak je to pro vás těžké, když nevíte, s čím můžete počítat?

Bavíme se o tom už delší dobu, protože člověk neví, co se stane. Ta čísla jsou šílená, zvlášť tady v republice. Strašák je tady furt. My máme čtyři zápasy do konce a všechny musíme vyhrát, protože nikdo neví, kdy sezona skončí. Může začít předkolo a pak to skončí… Člověk vážně neví, takže je pro nás důležité být na prvním místě.

Říkali vám k tomu speciálně něco trenéři nebo třeba Jaromír?

To je pořád to stejné dokola, musíme vyhrávat za tří body, abychom byli první. Nic jiného vymýšlet nejde. To je všechno, co nám můžou říct, protože oni sami nevědí, jak to bude.

Hádám, že v kabině byste ale brali i postup z prvního místa, že?

Samozřejmě. Postup je od začátku sezony daný cíl. Minulý rok takhle postoupily Budějovice. Přerušilo se to a tým, který byl první, postupoval nahoru. Tak to je a kvůli tomu musíme být za každou cenu první.

 

„V předchozích zápasech jsme měli šance, ale nedávali jsme góly.“

 

Jak tuhle situaci vnímáš ty osobně? Sleduješ třeba v televizi, jak se to vyvíjí?

Když to vypuklo, tak jsem to sledoval hodně. Je to ale šílené, co se tady děje. Co tu s námi předvádí za šaškárnu, je něco neskutečného. Jeden den je to tak, druhý je to jinak. Chápu, že je to těžké, ale je zajímavé, že v okolních státech to funguje a u nás ne. Čísla jsou, jaká jsou, a člověk fakt neví, komu v tomhle státě má věřit. Jsem z toho rozpačitý, vadí mi to, ale nic s tím neudělám. Ti nahoře musí vědět, co s tím dělat. Je možné, že se stane cokoliv. Už aby to bylo za námi, jen to vypadá, že to bude za hodně dlouho.

Když se vrátíme k zápasu, Ústí jsme skutečně rozstříleli. Kde se podle tebe utkání zlomilo?

Asi ve druhé třetině. Po první to bylo 2:0, ale pak nám tam spadly další góly. V předchozích zápasech jsme měli šance, ale nedávali jsme góly. Některé góly samozřejmě byly šťastné, ale napadalo to tam. Ústí je nepříjemný soupeř, ale výsledek je takový, jaký je.

Před play off je hodně pozitivní, že jsme našli osm různých střelců, že?

Samozřejmě, hlavně u toho vydržet, aby se to zase neobrátilo proti nám. Teď bychom měli jet do Kadaně a to taky nejsou žádní nazdárci. Nemůžeme tam jít s tím, že jim dáme deset. Doma jsme se s nimi trápili a každý zápas je těžký. Musíme tam jet s pokorou a dělat věci, které máme. Snad to přinese ovoce.

Nemrzí vás trochu dva inkasované góly v oslabení? Už to skoro vypadalo, že by Andrej Košarišťan mohl mít první nulu.

Samozřejmě to mrzí. Zaplaťpánbůh, že se ale vyhrálo. Košovi bych samozřejmě nulu přál, ale bohužel tam byla oslabení a udělaly se tam nějaké chyby.

 

„Fakt jsem koukal, jak to Tondovi šlo na centru.“

 

Ty jsi nastupoval v lajně s Tondou Melkou a Šimonem Jelínkem a vypadalo to, že Jelínek k vám zapadl dobře…

Jelen hodně bruslí, což bylo znát. Tonda mě překvapil na centru, vyhrál skoro každou buly. Nebylo to špatné, docela jsme si to dávali. Doufám, že to tak bude i v dalším zápase.

Takže jsi ani nevěděl, že Tonda je i výborný centr?

Ne, vůbec. Myslel jsem, že hraje celou dobu křídlo, ale říkal mi, že hrával i centra. Fakt jsem koukal, jak mu to šlo.

Ke konci zápasu jsi se hodně poštěkal s Brožem z týmu soupeře. Co jsi mu říkal a o co vůbec šlo?

To, co jsem mu říkal, asi není publikovatelné. Za stavu 7:2 nebo kolik to bylo, tam lítal a dohrával hráče, jako by to bylo 1:1. Já nechci brečet, ať mi klidně hrají do těla, ale některé zákroky byly zbytečné. Přijde mi zbytečné, aby tam za takového stavu někdo takhle chodil do Džegra. Trošku jsem na něj pak vyprsknul. To jsou ale emoce ze zápasu, takže to z toho vyplynulo.

Jak se budete připravovat dál? Hádám, že půjdete pořád zápas od zápasu.

Jasně. Ve čtvrtek máme normálně trénink, v pátek taky a budeme sledovat pana Babiše.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU