BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00

Luc Snuggerud vystřelil Rytířům vítězství v utkání i v základní části!

6. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo dramatickou bitvu se Šumperkem a díky vítězství 3:2 si zajistilo prvenství po základní části Chance ligy! Rytíři v zápase dvakrát vedli zásluhou Ondřeje Machaly a Matyáše Filipa, Draci ale dvakrát vyrovnali a už se schylovalo k prodloužení. V poslední minutě však Kladeňákům vystřelil tři body obránce Luc Snuggerud, který se v kladenském dresu trefil poprvé.
2020/2021, Chance liga, 35. kolo,  sobota 6.3.2021, ŠKODA aréna
Šumperk
2:3
0:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Baláž, 49. Kabelka (Baláž, Milfait) - 19. Machala (Hlava, Plekanec), 28. Filip (Račuk), 60. Snuggerud (Zacharčuk). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Jaroš, Marek - Hnát, Dědek
vyloučení3:6
využití1:1
oslabení0:1
střely na branku19:43
diváci0
Šumperk: Peksa - Kabelka, Volráb, Záruba, Dosek, Viktorin - Jaroš, Baláž, Danielčák - Milfait, Král, Kratochvíl - Krejčiřík, J. Kučera, Bernovský - Blaško, Scheuter, Horký - L. Kučera, Kaplan.
Kladno: Brízgala - Frye, Mikliš, Snuggerud, Zacharčuk, Sorokin, Kehar, Štochl - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Marosz, Guman - Melka, Kubík, Hlava - Bílek, Filip, Jelínek.

Kladno hrálo hned zkraje zápasu přesilovou hru, a tak bylo od úvodu první části v tlaku. Jenže Tomáš Guman nezvládl dorážku před odkrytou brankou a vzápětí byla Jelínkova střela sražena jen těsně vedle tyče. Hrálo se tak bez branek až do konce první třetiny. Pak rozehráli Rytíři druhou početní výhodu a šli do vedení. Nicolas Hlava našel krásnou přihrávkou Ondřeje Machalu, který už neměl problém uklidit puk za Peksova záda – 0:1.

Kladenský nápor pak pokračoval i v druhé části. Už v první minutě byl v tutové šanci dorážející Rostislav Marosz, domácí brankář ale fantasticky zastavil puk směřující do prázdné brány. Z pokračujícího tlaku Kladna už nic nebylo a soupeř z ojedinělé šance odpověděl! Stěpan Zacharčuk nezachytil Kubíkovu přihrávku a k puku se dostal Jozef Baláž, který zamířil přesně na vzdálenější tyč – 1:1. Rytíři si ale vzali vedení vcelku rychle zpátky. Marek Račuk se v oslabení uvolnil za soupeřovou brankou a vybídl ke skórování Matyáše Filipa – 1:2. V další početní nevýhodě mohli navýšit Filip a Hlava, ani jeden z nich ovšem neuspěl.

A bylo to ještě drama! Rytíři totiž nenavýšili ani na začátku třetího dějství a domácí v 49. minutě vyrovnali. Daniel Kabelka v přesilovce nic nevymýšlel, vystřelil ze středu modré čáry a Adam Brízgala měl naprosto zakrytý výhled – 2:2. Hosté se pak chtěli hnát za dalším gólem, bránila jim v tom ale další vyloučení. V oslabení tak mohl rozhodnout Tomáš Plekanec, v dobré pozici ovšem přestřelil. Když už se pomalu schylovalo k prodloužení, přišlo ale přece jen rozuzlení! Luc Snuggerud si schoval první trefu v kladenském dresu na vhodnou chvíli a v poslední minutě rozhodl o výhře hostů – 2:3.