pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
A tým

Kladno hlásí útočnou posilu! Po finském bodovém průlomu se do Česka vrací Denis Kusý

21. 6. 2023 od Klub
Po návratu útočníka Jakuba Strnada a příchodu obránce Karla Klikorky hlásí Rytíři třetí předsezonní posilu. Z druhé nejvyšší finské soutěže se do Česka vrací pardubický odchovanec Denis Kusý, který v uplynulém ročníku sbíral více než bod za zápas. Kladno bude pro pětadvacetiletého forvarda teprve druhým extraligovým působištěm.

Denis Kusý už toho má za sebou v pětadvaceti letech v dospělém hokeji hodně. Za svoje mateřské Pardubice naskočil do čtyř extraligových sezon a v nejvyšší soutěži odehrál celkem 113 zápasů v základní části a tři v play-off. Předminulý ročník ale strávil celý v prvoligovém Vrchlabí a zasáhl jen do 17 zápasů, v nichž posbíral deset bodů. I proto se rozhodl pro změnu.

Kusého kroky vedly do druhé nejvyšší finské soutěže Mestis do týmu Joensuun Kiekko-Pojat. Šikovný pravák na severu Evropy bodově explodoval a s 52 kanadskými body ve 49 zápasech byl nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Dařilo se mu navíc i střelecky a 24 gólů bylo také nejlepším počinem v rámci mužstva.

Čísla čerstvé kladenské posily navíc působila velmi dobře i v rámci celé soutěže. Kusý byl sedmým nejlepším kanonýrem v rámci Mestis a v bodování mu patřila osmá příčka. Ze všech cizinců v soutěži byl s přehledem vůbec nejlepší.

Na tato čísla se Denis Kusý pokusí navázat v kladenském dresu, kde rozšíří svoji sbírku 35 extraligových bodů, které zatím nastřádal. V minulosti se mu navíc dařilo i proti Rytířům. V sezoně proti nim odehrál za Pardubice všechny čtyři zápasy a nastřádal v nich čtyři body za gól a tři asistence.

Denis měl minulý rok výbornou sezonu ve Finsku a věříme, že na ni naváže i v našem dresu. Očekáváme, že nám pomůže s týmovou produktivitou, uzavřel sprotovní manažer Rytířů Jiří Burger.

Statistiky Denise Kusého

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU