pátek 26.3.2021
Kladno
Slavia
6:4
 pátek 2.4.2021
Kladno
Poruba
5:3
 sobota 3.4.2021
Kladno
Poruba
6:2
 úterý 6.4.2021
Poruba
Kladno
1:4
 středa 7.4.2021
Poruba
Kladno
3:4p
 sobota 17.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
 neděle 18.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
 středa 21.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 čtvrtek 22.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 neděle 25.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
Obrázek
Ohlasy

Když nám neteče do bot, tak nehrajeme, kroutil hlavou po velkém obratu Tomáš Pitule

27. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Josef Poláček
S Rytíři to v pátém čtvrtfinále nevypadalo vůbec dobře. Krátce po polovině utkání ztráceli 0:3 a Slavia byla na koni. Pak ale přišlo bleskové vyrovnání. Tomáš Pitule šel po konfliktu s Tomášem Šmerhou na trestnou lavici, jeho spoluhráči při hře ve čtyřech na obou stranách dali dva góly a sám Pitule po návratu na led vyrovnal. „Prostě jsem to zastavil a chtěl jsem to dát jakýmkoliv způsobem na bránu. Gólman to pravděpodobně neviděl a nečekal, že by to mohlo takhle rychle přijít,“ vyprávěl po utkání útočník s číslem deset na zádech.

V pátém čtvrtfinále to byla pořádná divočina. Jak jsi zápas viděl ty?

Když nám neteče do bot, tak nehrajeme. Hráli jsme lehkovážně. Nebyl to od nás na začátku vůbec dobrý výkon, až za stavu 0:3 jsme začali hrát. Když jsme hráli to, co jsme si říkali, tak jsme byli lepší. Nehráli jsme to bohužel šedesát minut, ani čtyřicet, ale jenom pár. Jak jsi říkal, byla to divočina. Zaplaťpánbůh, že už tam nemusíme jet. Na druhou stranu se ukázalo, že jsme silný tým, doufám, že nás to nakopne.

Nick Hlava po posledním zápase říkal, že z naší strany je to vždycky čekání na první gól. Vidíš to stejně?

To je docela pravda. Většinou si necháme nafackovat první gól, dneska i druhý a třetí. Místo toho, abychom z převahy dali gól my a uklidnili se, tak to byla voda na jejich mlýn. Je to tak, vždycky dostaneme góly a pak začneme hrát. Doufám, že další série bude jiná.

Zase se nám ale povedlo vstřelit tři góly za 81 vteřin!

Já jsem koukal na první dva z trestné lavice, když se hrálo čtyři na čtyři. Říkal jsem si, že jeden do konce třetiny by byl fajn, a najednou padl druhý. Říkal jsem, že to je docela slušný výsledek na to, jak to vypadalo. Pak jsem tam vlezl a najednou to byla remíza. Díky bohu, znova už to přijít nemusí. Bylo to pro nás velké štěstí.

Tvůj vyrovnávací gól nebyl vůbec jednoduchý. Byl jsi zády k brance, na zádech jsi měl obránce…

Já jsem měl klapky na očích. Prostě jsem to zastavil a chtěl jsem to dát jakýmkoliv způsobem na bránu. Gólman to pravděpodobně neviděl a nečekal, že by to mohlo takhle rychle přijít. Mezi nohama tam byla mezera, takže to tam prošlo, než udělal zákrok. Jinak chytal zase dobře.

V polovině zápasu to tak nevypadalo, ale sérii jsme ukončili. Je to velká úleva, že jsme to zvládli v pěti zápasech?

V polovině zápasu to teda rozhodně nevypadalo. Radši nechci ani říkat, jak to vypadalo. Je to fantazie, že jsme to zvládli. Jet tam znova, tak by to tam mohlo dopadnout všelijak a najednou by byl sedmý zápas. Naštěstí jsme to zvládli a už tam nemusíme.

 

„Kdo na nás vyjde, ten na nás vyjde. Nemůžeme spekulovat, to se nikdy nevyplácí.“

 

Co vylučování? Zase jsme měli hodně trestů…

Co k tomu říct, nechápu, jak můžeme být ve třetí třetině za vyrovnaného stavu takhle vylučovaní. V situaci, kdy můžeme ukončit sérii, bychom měli hrát přesilovky spíš my. Je to pořád dokola, co slyšíš od kluků. Nevím, jestli jsme hloupí nebo úplně blbí… Dobře, v základní části budiž, ale ve třetí třetině za stavu 3:1 na zápasy a vyrovnaného stavu… Být tolikrát vyloučení je hrozné.

Série byla docela dost vyhrocená, ale známý provokatér jako ty se do toho tolik nezapojoval. Čím to?

Nějaké provokace tam možná byly, například teď se Šmerhou. Oba jsme šli na trestnou a my z toho dali dva góly. Já byl dlouho zraněný a není úplně lehké do toho naskočit. Soustředil jsem se hlavně sám na sebe, abych k Nickovi a Tondovi naskočil tak, jak jsme hráli předtím. Nebyla k tomu příležitost, když bude, tak mi to nevadí. Třeba příště.

Během celé série se hodně mluví o Petru Vampolovi, kterého tady řada kluků zažila jako spoluhráče…

Já jsem ho zažil v Plzni. Většina hráčů ví, jaký je to člověk. Co k tomu říct, je to simulant a jsem rád, že jsme ho vyřadili. Kdyby tam dnes nesimuloval, tak ani nevíme, že hrál.

Zaslechl jsem tady, že někteří hráči Slavie ani nepřišli na podávání rukou. Všiml sis toho?

Jo, byl to zrovna on. Vypovídá to o charakteru, jaký je. Každý si může udělat obrázek sám. Asi to nezvládl, bohužel to vypovídá o tom, jaký je to člověk.

Na soupeře si ještě budeme muset počkat, ale budou to buď Litoměřice nebo Poruba. Koho bys radši?

Říká se klišé, že vybírat si nemůžeme, a tak to je. Jestli dostaneme Porubu teď nebo až ve finále… Cíl všichni víme a věříme. Jestli dostaneme teď Litoměřice, možná bude výhoda, že to není tak daleko. Kdo na nás vyjde, ten na nás vyjde. Nemůžeme spekulovat, to se nikdy nevyplácí.

Teď máte týden volno, jak se budete připravovat?

Teď dostaneme možná jeden den volno a potom na to vlítneme. Na začátku nebudeme vědět, proti komu budeme hrát, takže se budeme zaměřovat hlavně na sebe. Pak přejdeme na přípravu na soupeře.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Filip Ardon / Foto: Josef Poláček | 26. 3. 2021

Rytíři předvedli famózní obrat a jsou v semifinále!

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU