18:00
18:00
18:00
Mládež

Junioři vyhráli souboj o život a s Ticháčkem porazili i dalšího favorita. Dorost zdolal Přerov

27. 2. 2023 od Klub / Ilustrační foto: Daniela Vodičková
Junioři ukazují, že jsou velcí bojovníci. Během uplynulého týdne zvládli nejdůležitější zápas sezony v Písku, kde hráli o setrvání v soutěži. Na závěr týdne navíc porazili i favorizovaný Vsetín, k čemuž dvěma kanadskými body pomohl i Jiří Ticháček. Dorost podlehl Brnu, ale chuť si spravil na Přerovu.

JUNIOŘI, Písek vs. Rytíři 2:4, Rytíři vs. Vsetín 4:1

Junioři během pátečního podvečera odehráli velmi důležité utkání o tzv. „6 bodů“ v Písku. Rytíři museli dohánět manko z první třetiny, když se trefil za domácí Hořejší. O utkání rozhodlo 10 minut na přelomu druhé a třetí třetiny. Od 34. do 44. minuty zvládli Rytíři zásluhou Nováka, Nedvěda, Hvězdy a Hanouska nastřílet 4 branky a získat velmi důležité tři body. Ty znamenají, že v tabulce Ligy juniorů klesl právě Písek na poslední místo (tým na této příčce musí hrát s posledním týmem z druhé tabulky o setrvání v lize).

Nedělní odpoledne opět patřilo Rytířům, kteří si zapsali třetí výhru v řadě. Dobrý vstup do utkání a branka Kouby z 8. minuty dovolila Rytířům dirigovat zápas. Následně ve druhé třetině Vsetín dokázali junioři definitivně zlomit a po druhé brance Kouby, Ticháčka a Hanouska bylo rozhodnuto. Konečný výsledek 4:1. Písek sice také získal tři body, ale Kladno má stále tříbodový náskok na předposledním místě.

Písek vs. Rytíři 2:4

Branky: 35. Novák (Kouba, Hanousek), 35. Nedvěd (Sýkora, Kulich), 42. Hvězda (Sýkora), 44. Hanousek (Kulich, Ticháček)

Sestava: O. Hykel (O. Gabriška) — M. Čarda, M. Novák, L. Sýkora, A. Nácovský, D. Šeba, J. Ticháček, A. Hvězda — R. Spilka, L. Kulich, V. Hurta, P. Ullrych, M. Hanousek, O. Kouba, Z. Nedvěd, J. Kut, J. Halfar

Rytíři vs. Vsetín 4:1

Branky: 8. Kouba, 20. Kouba (Hanousek, Ticháček), 35. Ticháček (Kulich, Hanousek), 39. Hanousek

Dorost, Rytíři vs. Kometa Brno 3:4, Rytíři vs. Přerov 3:2

Dorostenci přivítali v pátek na domácím ledě Kometu Brno. Rytíři vstoupili do utkání velmi dobře, když se už ve 4. minutě trefil Pytlík. Vyrovnanou partii rozhodnul v 53. minutě hostující Červenka. Konečný výsledek 3:4

V sobotu si Rytíři mohli víkend vylepšit, potřebovali k tomu ale na domácím ledě porazit houževnatý Přerov. Utkání mělo podobný průběh jako s Brnem, ale v opačné režii. Brzká branka Přerova dorostence probudila a ve vyrovnaném zápase rozhodla druhá třetina, kdy Rytíři vsítili tři branky zásluhou Daníčka, Šímy a vítěznou trefou z hole Kupča ve 39.minutě. Ve třetí části se nic podstatného nestalo a dorostenci berou všechny tři body!

Dorostenci tak stála hrají o účast v play-off, v posledních třech kolech ztrácí na Olomouc 6 bodů. Není tedy jiná možnost, než se pokusit vyhrát všechna zbylá utkání (s Přerovem, Havlíčkovým Brodem a Jihlavou).

Rytíři vs. Kometa Brno 3:4

Branky: 4. Pytlík (Beran), 31. Šíma (Sém, Kupčo), 48. Daníček (Netrh, Dörfl)

Sestava: M. Jordan (M. Šefčík) — J. Svoboda, K. Krása, O. Šátek, D. Dörfl, L. Pražák — T. Netrh, D. Beran, D. Petřík, M. Daníček, J. Kupčo, V. Blažek, D. Pytlík, A. Přibyl, O. Hlaváček, T. Sém, P. Šíma, J. Vančura

Rytíři vs. Přerov 3:2

Branky: 23. Daníček, 30. Šíma, 39. Kupčo (Šíma)

6. TŘÍDA, Pilsen Wolves vs. Rytíři 16:6

Šesťáci nezvládli utkání v Plzni. Zpočátku vyrovnané klání začali postupně ovládat domácí, kterým vyšla hlavně třetí část, ve které stihli nastřílet 8 branek. Za Rytíře alespoň zazářil hattrickem Bejček.

Branky: 13. Kos (Grasser), 23. Bejček (Vycpálek), 30. Bejček (Vycpálek), 31. Bernhard (Bejček), 42. Kos (Grasser), 51. Bejček (Klement)

Sestava: D. Andrejsek — P. Beránek — A. Zajíček, K. Zajíček, M. Malý, V. Kos, M. Bernhard, M. Sirotěnko, E. Grasser, J. Tureček, D. Čuřík, T. Bejček, Š. Klement, D. Dočekal, V. Vycpálek