úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
Mládež

Junioři si připsali důležitou výhru, sedmáci s páťáky nadále dominují

5. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
První únorový víkend je minulostí, proto nyní nahlédneme na výsledky mládeže Rytířů. Liga juniorů nabídla střety Rytířů se Slavií a Havířovem, kdy druhý zápas dopadl vítězně. Naopak dvojice zápasů dorostenců se moc nevydařila, jelikož si z moravského tripu odváží dohromady deset obdržených branek. Žáci sedmých a pátých tříd pak nadále dominují nad svými soupeři. První jmenovaní nepoznali hořkost porážky už od půlky listopadu a mladší kolegové od desátého prosince.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Slavia 3:8; Rytíři vs. Havířov 5:1

Uplynulý týden nabídl hned dvě střetnutí kladenských juniorů a obě na domácím ledě. V prvním z nich přivítali Rytíři pražskou Slavii. Zápas proti týmu, jenž se pohybuje v nejvyšších patrech tabulky Kladeňákům příliš nevyšel. Už po první třetině měl pražský celek náskok 0:2, kdy se jednou prosadil ve vlastním oslabení. Záblesk naděje přinesl juniorům Sém, když snížil na 1:2, ovšem ještě do druhé sirény navýšila Slavia skóre na 1:4. Závěrečnou část ovládli hosté v poměru 2:4, kdy se o přesné zásahy domácích postarali Kupčo a Vishneuski. Celkově tedy hráči Kladna podlehli Slavii 3:8.

Branky: 24. Sém (Šíma, Nácovský), 46. Kupčo (Sém, Novák), 53. Vishneuski (Nedvěd) – 8. Štípek, 19. Polák (Hron, Vosmík), 27. Krums (Kříženecký, Klíma), 31. Polák (Hron), 51. Vašíček (Kříženecký, Brotánek), 52. Vosmík (Polák, Hubinka), 55. Krums (Vašíček, Hron), 57. Hron (Krums)

Sestava Rytířů: P. Přikryl (M. Zavoral) — O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, M. Novák, J. Svoboda, O. Kurzenkov — T. Netrh, T. Typolt, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Vishneuski, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kupčo, T. Sém

O dva dny později, tedy v sobotu 3. února, svedla kladenská juniorka důležitý souboj se slezským mužstvem z Havířova. Rytířům se podařilo vstřelit první branku utkání, zásluhou Kupča, ještě do první sirény však Havířov srovnal. Od této chvíle ovšem skórovali jen Kladeňáci. Ve druhé části se v přesilové hře trefil Šátek a o čtyři minuty později ho doplnil Šíma. Rytíři si ve třetí periodě zahráli i prodlouženou početní převahu, kde zvládli navýšit svůj náskok, díky brankám Šátka a Séma. Konečný stav tak byl nakonec 5:1.

Branky: 8. Kupčo (Sém), 29. Šátek (Vishneuski, Mejtský), 33. Šíma (Vishneuski), 47. Šátek (Vishneuski), 50. Sém (Mišovic, Kupčo) – 19. Apolenář (Vizváry)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, M. Novák, J. Svoboda, O. Kurzenkov — T. Netrh, T. Typolt, P. Šíma, D. Mišovic, A. Vishneuski, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kupčo, T. Sém

DOROST, Kometa Brno vs. Rytíři 5:0; Zlín vs. Rytíři 5:1

Pro dorostence Kladna si extraliga dorostu také připravila dva duely. Jednalo se o souboje s týmy z jižní části Moravy. Páteční klání na ledě brněnské Komety bohužel žádnou gólovou radost Kladeňákům nepřineslo. Už první periodu totiž dokázali domácí vyhrát v poměru 2:0. V té druhé se hráčům Brna podařilo využít také své dvě přesilové hry a náskok byl rázem pětibrankový. V poslední části se snažili Rytíři utkání alespoň zdramatizovat, či přidat čestný zásah. Ani to jim však nebylo dopřáno, a tak podlehli Kometě 5:0. 

Branky: 13. Kubín (J. Veselý, Vyhlídal), 19. Šebela (Š. Daněk), 27. Stibůrek (Š. Daněk, Prchal), 33. Šulla (Kubín, Štulo), 37. Kerbler (Panasenko, Š. Daněk)

Sestava Rytířů: J. Hájek (41. D. Šrámek) – Borkovec, Háž, Hausner, Krása (A), Müller – Valuš, Rambousek, Pytlík (C) – D. Beran I(A), Kulich, Klempíř – Pěch, V. Trojna, T. Kozák – Burger, O. Polášek.

Druhý den se naši dorostenci posunuli o pár desítek kilometrů směrem na východ do Zlína. Hrálo se převážně opatrné utkání, kde diváci v první části, i přes mnoho vyloučení, branku neviděli. To, co se Kladeňákům nepodařilo za celý souboj s Brnem, tedy vstřelit gól, se povedlo v přesilové hře Klempířovi ranou od modré. Již za čtyři minuty byl však stav opět vyrovaný, když se díky důrazu u brankoviště prosadil i domácí tým. V závěrečné periodě však přišla hororová pětiminutovka pro Rytíře, na kterou je určitě lepší zapomenout. Zlínským se totiž podařilo vstřelit čtyři góly, které prakticky rozhodly o osudu utkání a hráči Kladna tak nestačili na Berany v poměru 5:1. 

Branky: 35. Holba (Kos, Pečner), 48. Pluskal (Venený), 49. Holba (Pečner, Mikel), 50. Kočica (J. Kubečka, Nesrsta), 53. Pečner (Kos, Mikel) – 31. Klempíř (T. Kozák)

Sestava Rytířů: J. Hájek (D. Šrámek) – Háž, Borkovec, Hausner, Krása (A), Müller, O. Polášek – D. Beran I (A), Kulich, Pytlík(C) – Valuš, Rambousek, Klempíř – Pěch, V. Trojna, T. Kozák – Burger.

9. TŘÍDA, Rytíři vs. Sparta 2:4

Deváťáci měli minulý týden na programu pouze jeden zápas, a to na domácím ledě proti úhlavnímu soupeři Spartě. Kladeňáci byli obdarováni studenou sprchou, když po necelých dvou minutách prohrávali 0:1. Nicméně ještě do konce první části dokázali skóre srovnat, díky trefě Šubina. Ve druhé, potažmo ve třetí třetině, však Sparta dokázala navýšit už na dvoubrankový rozdíl. Rytíři ovšem nesložili zbraně, jelikož ještě tři minuty před koncem snížil na 2:3 Platil. Definitivní rozseknutí přinesla až branka v poslední minutě zápasu, kdy Pražané odskočili na konečných 2:4.

Branky: 10. Šubin (Platil, Kováč), 58. Platil (Sivek, Kučera) – 2. Stefaňuk (Žuffa, Zenkl), 30. Kolupaev (Heřman), 45. Blažek (Holoubek), 60. Stefaňuk (Holoubek, Žuffa)

Sestava Rytířů: P. Zralý (M. Damašek) — M. Suchan, A. Gottwald, D. Malík, M. Soriano, Š. Kučera, J. Pospíšil, J. Matějka — J. Šubin, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, A. Jalovecký, J. Štajer

8. TŘÍDA, Sparta vs. Rytíři ODLOŽENO

7. TŘÍDA, Kobra Praha vs. Rytíři 2:11; Rytíři vs. Kralupy n/V 18:2

Žáci sedmých tříd, kteří reprezentují barvy Rytířů sehráli v uplynulém víkendu dvojici utkání. K prvnímu z nich se dostavili na led Kobry Praha. Soupeř kladl odpor pouze v průběhu první periody, kdy vždy stačil dorovnat náskok Kladeňáků, i přesto však dokázali hosté tuto třetinu vyhrát v poměru 2:3, zásluhou Petříčka. Osud a výsledek utkání už poté měli v ruce pouze hráči kladenského celku. Bernhard s Hamzou totiž navýšili skóre už na 2:5 a závěrečnou část ovládli Rytíři 6:0, když se mj. povedlo Bernhardovi dokonat hattrick. Celkový stav tedy 2:11 pro Kladno. 

Branky: 9. Šydlouski (Pojer), 14. Pojer (Šydlouski) – 7. Havlín (Hamza, Mařík), 12. Bernhard (Andrejsek), 18. Petříček (Grasser, Vycpálek), 23. Bernhard (Vycpálek), 35. Hamza (Mařík), 42. Švub (Hamza, Bottger), 44. Švub (Hamza), 48. Havlín (Švub, Tureček), 49. Mařík (Bernhard, Vycpálek), 51. Bernhard (Vycpálek), 60. Vycpálek (Havlín)

Sestava Rytířů: D. Andrejsek (O. Hanzlík) — J. Tureček, M. Bernhard, J. Bottger, R. Petříček, F. Dvořák — V. Vycpálek, E. Grasser, M. Švub, M. Halamka, Š. Hamza, M. Havlín, M. Porcal, D. Mařík

Druhé klání bylo pro sedmáky hned následující den na domácím ledě proti Kralupům. Naproti poslednímu utkání bylo toto prakticky rozhodnuto již po první dvacetiminutovce, kterou Kladeňáci vyhráli 7:1. Každý ze sedmi gólů však zapsal jiný střelec. V prostředním dějství už se nicméně povedlo dosáhnout hattricku Viktoru Vycpálkovi, jenž svým třetím gólem v zápase zvyšoval na 10:1. Ve třetí třetině se Kralupy nezmohli ani na jednu branku, naopak Vycpálek si rozšířil střelecký účet na pět branek a v těsném závěsu za ním zůstal Denis Mařík, který nakonec zůstal na čtyřech brankách. Konečné skóre tak doputovalo až na stav 18:2. 

Branky: 2. Hamza (Halamka, Švub), 6. Vycpálek (Bernhard), 7. Mařík (Vycpálek), 16. Švub, 18. Bernhard (Mařík), 18. Dvořák, 18. Grasser (Hamza), 21. Mařík, 22. Vycpálek (Tureček), 28. Vycpálek, 30. Tureček (Halamka, Vycpálek), 34. Grasser (Mařík), 43. Mařík (Hamza), 51. Švub (Grasser, Tureček), 54. Mařík (Vycpálek), 57. Vycpálek (Mařík), 57. Grasser (Švub), 58. Vycpálek (Bottger) – 12. Malý, 33. Fencl

Sestava Rytířů: O. Hanzlík (D. Andrejsek) — J. Tureček, M. Bernhard, J. Bottger, R. Petříček, F. Dvořák — V. Vycpálek, E. Grasser, M. Švub, M. Halamka, Š. Hamza, M. Havlín, M. Porcal, D. Mařík

6. TŘÍDA, Děčín vs. Rytíři 10:1

Liga mladších žáků A, kde hrají naši šesťáci měla v harmonogramu utkání mezi Děčínem a Rytíři. Bohužel až do poloviny zápasu dokázali skórovat pouze domácí, kteří postupně navyšovali náskok až na 7:0. Dopomohly jim k tomu i dvě využité přesilovky. V čase 30:39 se podařilo jedinou branku Kladeňáků zaznamenat Matěji Bešťákovi. Ani závěrečná část mnoho radosti nenabídla, jelikož v ní hráči Děčína završili výsledek na konečných 10:1. 

Branky: 4. Patrman, 8. Kubíska (Patrman, Sanktus), 14. Šejc (Kubíska), 18. Kukla (Koval, Patrman), 24. Růžička (Luka, Šejc), 29. Koval (Sanktus, Kubíska), 30. Růžička (Luka, Šejc), 47. Růžička (Luka, Šejc), 47. Luka (Šejc), 50. Luka – 31. Bešťák

Sestava Rytířů: Š. Šopík (Š. Fiman) — V. Kolafa, J. Libecajt, O. Černý — M. Švub, J. Bejček, J. Kuchler, E. Grasser, M. Bešťák, P. Kalla, T. Sobota, J. Vlček, J. Kosaka, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Porcal

5. TŘÍDA, Rakovník vs. Rytíři 1:5

Vzhledem k neuskutečněnému utkání kladenského lépe postaveného týmu v soutěži na ledě Kobry Praha, se odehrál pouze nedělní střet Rakovníku s Rytíři B. Ačkoli je název celku Rytíři Kladno B, tak se oba kladesnké celky bodově zcela srovnali. Zasloužila se o to výhra na ledě nedalekého soupeře z Rakovníku, v poměru 5:1. Z první části si Kladeňáci odnesli hubený náskok 0:1, díky zásahu Louthana. Navýšení přinesl Rambousek ve druhé periodě. Jediná branka domácích přišla v polovině zápasu na průběžných 1:2. Závěrečné dějství však mladí Rytíři výsledkově ovládli v poměru 3:0, když se prosadili Petřík, Turek a podruhé v zápase také Louthan. 

Branky Rytířů: 11. Louthan, 32. Rambousek (Kalík), 46. Petřík (Šváb), 48. Louthan, 49. Turek (Petřík)

Sestava Rytířů: M. Havlíček — V. Filipovič, T. Prchal, J. Kovařík, M. Anděl, L. Tichý — F. Turek, M. Louthan, D. Kalík, J. Přibík, R. Petřík, K. Rambousek, M. Šváb, J. Pavlíček, A. Škaloud, S. Knaifl

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU