úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
Ohlasy

Je milé naskočit a vyhrát, pochvaluje si novopečený otec Martin Kehar.

4. 12. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Martin Kehar prožívá pořádně hektické období. Do sestavy Rytířů se nedostává pravidelně a o to víc musí zabrat v tréninku. Když už se ale v sestavě objeví, Kladno v poslední době vítězí. Nejinak tomu bylo i proti Karlovým Varům. „Ukázali jsme bojovnost a trochu se vrátili do těch kolejí, kde bychom měli být,“ těšilo osmadvacetiletého beka, který se ve čtvrtek stal otcem malé Elly. „Jsem teď jako na obláčku,“ přiznal novopečený táta.

Po třech porážkách konečně bereme tři body. Jak jsou důležité?

Každá výhra je důležitá. Byl to zápas o to, abychom trochu odkryli deku. Ukázali jsme bojovnost a trochu se vrátili do těch kolejí, kde bychom měli být.

Do posledního zápasu jsi nezasáhl a asi jsi ho sledoval jen jako divák. Co se změnilo v naší hře?

Já jsem byl v porodnici, takže jsem neměl moc čas to sledovat. Takové zápasy ale taky přijdou. Samozřejmě by neměly, protože se chceme soustředit na to, abychom byli konzistentní v naší hře, což se v posledních dnech moc nedařilo. Chtěli jsme začít od detailů a jednoduchých věcí a vrátit se ke hře, kterou tady umíme hrát.

Právě zmiňovaná konzistentnost zatím chybí. Čím to?

To kdybych věděl, tak bych tady ten recept rád předal. Sám netuším. Může v tom být několik věcí. Něco jsme si k tomu v kabině řekli a věřím, že za tím půjdeme.

Do hry ses vrátil po třech zápasech. Byl jsi před zápasem nervózní?

Popravdě je to náročnější. Každý hráč upřednostňuje být v zápasovém tempu. Nicméně věřím, že se dokážu dobře připravit i v tréninkovém vytížení. Pro hlavu je ale lepší, když se hraje víc zápasů. Věřím ale, že to ode mě nebylo nikterak hrozné.

 

 „Jsme jak svatba a pohřeb. Když dáme gól, tak jsme v euforii, a pak jsme naopak zase pod dekou, když dostaneme.“

 

Nastoupil jsi v obranném páru s Jakem Dotchinem, se kterým jsi hrál prakticky celou minulou sezonu. Bylo to díky tomu jednodušší?

Jo, myslím, že nám to celkem klape. Já jsem byl nadmíru spokojený, nevím, jak Dotch. Snad taky. Odehráli jsme toho spolu už dost, takže bych řekl, že si umíme vyhovět. Dává to takhle smysl.

Zatímco minule nám start zápasu vůbec nevyšel, tentokrát jsme rychle dali gól. Co jste si říkali před zápasem k tomuhle?

Soustředili jsme se hlavně na to, abychom hráli svoji hru. Soustředit se na detaily a nevybočovat z toho za žádného stavu. Může se stát, že dostaneme gól, a máme trochu problém, že to neumíme ustát a trošku se nám pak hra sype. Hlavně jsme se tedy chtěli soustředit na to, abychom hráli to svoje za jakéhokoliv stavu. Tím lépe, že jsme dali první gól. To nás nakoplo.

Jak důležitý byl gól na 3:1?

Tam jsem se dal trochu na modlení, aby se hra uklidnila. Člověk po gólu trochu poleví, ale to je přesně ono. My nesmíme polevovat, musíme jít za naší hrou a nereagovat na stav. My jsme jak svatba a pohřeb. Vždycky, když dáme gól, tak jsme v euforii, a pak jsme naopak zase pod dekou, když dostaneme. Musíme se soustředit na svoji hru. V tom je klíč.

Jaký režim máš jako hráč, který tolik nenastupuje? Máš třeba intenzivnější trénink?

Trénuju jak kůň. Jako koně tu ale trénují všichni, to můžu říct s čistým svědomím. Já to měl o trochu intenzivnější, ale to k tomu patří. Musím být profík a musím si zápasy nahradit jinak.

Naposledy jsi hrál proti Olomouci, teď proti Karlovým Varům a byly z toho dvě výhry. Dá se říct, že je Martin Kehar talismanem Kladna?

S tím bych šetřil. Je to ale samozřejmě milé naskočit a vyhrát. Nijak extra bych se na to ale nesoustředil.

 

 „Jsem hrdý a pyšný táta. Teď jsem jako na obláčku.“

 

 

Pořád jsme ale na posledním místě, i když se vyhraje. Jak je to frustrující?

Samozřejmě nás mrzí, že nepředvádíme úplně top výkony. Hlavně kvůli lidem, kteří sem chodí a fandí nám. My to samozřejmě víme, že to není úplně ono. Chceme hrát naši hru, za tím jít a nesoustředit se na věci okolo.

Co přesně znamená naše hra? Dřina, bojovnost?

Přesně tak, obětavost a jak říká Hugo, osobní statečnost. Tohle nás musí zdobit.

Jak jsi zmiňoval v úvodu, tobě se teď život hodně mění. Gratulujeme k narození dcerky. Jak si užíváš roli otce?

Děkuju. Já jsem teď jak na obláčku. Měl jsem trochu vítr z toho, co budu dělat na ledě, ale dobré. Je to úžasné, o tomhle je život.

Kdy ses stal otcem?

Bylo to ve čtvrtek a musím složit hold všem ženám za to, co dokážou vytrpět. Moc děkuju za to, že mám manželku, jakou mám. Teď jsem hrdý a pyšný táta dcerky Elly.

Dá se taková událost v rozjeté sezoně oslavit?

Zavolal jsem si s kamarádem, který hraje hokej v Německu, a dali jsme si symbolicky panáčka na zdraví. Víc to ale nejde. Jak jsem říkal, když zrovna nehraju, tak trénuju jak kůň. To bych to ráno nepřežil. Asi to necháme do přestávky.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 4. 12. 2022

26. kolo extraligy: Rytíři zvítězili nad Karlovými Vary 4:1

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU