1:4
Ohlasy

Jakub Babka chválil atmosféru a litoval výsledku. Dva body nám utekly, uvědomuje si

17. 9. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno mělo blízko ke snovému startu extraligy. Nad hvězdnými Pardubicemi vedlo ještě čtyři minuty před koncem o dva góly, nakonec ale prohrálo v prodloužení a bralo jen bod. „Říkali jsme si, že bychom to měli udržet, zavřít za každou cenu a náskok nepustit,“ litoval po utkání univerzál Jakub Babka, který v utkání posbíral dvě asistence. Kulisu na stadionu si užil a doufá, že fanoušci budou Rytíře podobně podporovat i v dalších zápasech.

Pardubicím jsme podlehli 4:5 v prodloužení. Je to ztráta dvou bodů vzhledem k průběhu?

Říkáš to přesně. Za stavu 4:2 už si člověk říká, že to musí nějak ubojovat. Říkali jsme si to o přestávce, omíláme to stále dokola, že bychom to měli udržet, zavřít za každou cenu a náskok nepustit. Prostě se ale zase stalo. Doufejme, že už se to znovu stávat nebude. Zaplaťpánbůh, že je teprve začátek sezony a můžeme se z toho poučit. V dalších zápasech už se to nemůže opakovat.

Dynamo stáhlo dvougólový rozdíl během posledních čtyř minut. Jaký byl jeho závěrečný tlak?

Nebylo to zas takové, nevím, jak to vypadalo z tribuny. Spíš se jim povedlo střílet od modré čáry. Procházely tam skryté střely, měli z toho dvě dorážky a dali dva góly. Nevím, jestli to bylo z nějakého většího tlaku, ale góly padly takhle. Bohužel pro nás. Musíme si to lépe pohlídat. Zblokovat střelu, lépe si to rozebrat před bránou, aby nám to tam nedoráželi. Nesmíme tam nechat volnou hokejku, aby z toho padl jeden, natož dva góly.

Přesně tohle je ale recept, který funguje. Matěj Beran se prosadil úplně stejně po tvojí střele…

Je to tak. Možná to zkopírovali a z toho to padlo. Ne, to je samozřejmě sranda. Ale je to tak, na tomhle hřišti tam góly padají. Musí se tady střílet ze všeho, z každého úhlu a z každé strany. Všude je blízko k bráně, takže jediný recept je hodit to do brány a z mely pak může padnout gól. Dneska z toho padla spousta gólů.

Hned na úvod sezony jsi zapsal dvě asistence. To potěší, ne?

Určitě jsem za to rád. Pořád je ale hlavní výsledek a ten bohužel není na naší straně, i když to do posledních čtyř minut vypadalo, že tomu tak bude. To je hlavní, dva body nám utekly.

„Měli jsme recept a většinu zápasu to fungovalo.“

Trenéři tě stále využívají jako univerzála, ale na soupisce už jsi psaný jako obránce. Jaká je tedy primárně tvoje role?

Měl bych nastupovat spíš jako obránce. V přípravě jsem hrál prvních pět zápasů jako obránce, pak ale nebyli útočníci, protože se zranil Míra Pytlík, takže jsem musel do útoku a dalších pět zápasů jsem hrál v útoku. Měl jsem to padesát na padesát. Teď mi trenéři řekli, že se startem sezony půjdu do obrany. Počítal jsem s tím a asi bych měl pravidelně nastupovat v obraně, pokud se nic nestane.

Jak těžké je přeskakovat z jednoho postu na druhý?

Teď jsem na to měl týden tréninku, což byla výhoda. Horší je, když to je při zápase a člověk jde z obrany do útoku nebo obráceně. To je horší. Když je čas se na to připravit v tréninku, tak je to dobré.

Jako obránce se tě musím zeptat, jak náročné bylo bránit první lajnu Pardubic, která je opravdu hvězdná a zápas prakticky rozhodla?

Od začátku jsme věděli, že jsou to skvělí hráči a musíme si na ně dávat pozor. Měli jsme na ně nějaký recept a většinu zápasu to fungovalo. Nakonec ale ukázali, od čeho tam jsou, a góly nám dali. My ale nesmíme polevit, nesmíme jim dát kousek ledu. Takoví hráči jsou schopní to rozhodnout. Nesmíme vyjít z koncentrace, že jsou čtyři minuty do konce. Doufejme, že se z toho poučíme a už se to nestane.

„Soupeři to nebudou mít jednoduché, když nám lidi pomůžou.“

Landon Bow neměl v přípravě příliš dobré statistiky a nevychytal ani jedno vítězství. Se startem sezony ale opět chytal skvěle a hodně vás podržel, že?

Byl perfektní. Asi si to vybral v přípravě a teď je vidět, že s prvním kolem přepnul na vyšší level. Doufejme, že v tom bude pokračovat, protože byl perfektní. My mu v tom musíme pomoct. Když chytí první střelu, tak se nemůže stát, že mu to tam dorazí a dostaneme ty góly, které jsme dostali.

Zápas ale z naší strany nebyl úplně špatný. Je od čeho se odpíchnout do dalších kol?

Určitě, z průběhu zápasu si stoprocentně máme co vzít. Člověka to ale srazí, když dostane dva góly v závěru, když myslí na to, že by mohly být tři body. Ale stalo se, musíme jít dál a vzít si z toho to dobré.

Poprvé jste nastoupili na zrekonstruovaném stadionu k soutěžnímu zápasu. Co jsi říkal na to, jak se to tady proměnilo?

Parádní. Chodili jsme se sem dívat v průběhu a musím říct, že to vypadá fakt parádně. Hlavně tu byla perfektní atmosféra. Doufám, že jsme diváky nalákali, že by mohli chodit i dál. Atmosféra byla skvělá, doufám, že to tak bude pokračovat.

Byl opravdu rachot jako blázen a fanoušci vás hnali dopředu. Užil sis to?

Naprosto, bylo to perfektní. Doufám, že to takhle bude každý zápas. Soupeři to nebudou mít jednoduché, když nám lidi pomůžou. Je to rachot a vypadá to skvěle. Zimák vypadal, jak vypadal, a teď vypadá jako funkční nová hala. Super.