úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
Klub

Hokejové legendy na Kladně: Čeští veteráni vyzvou v třaskavé odvetě Německo

12. 2. 2024 od Tisková zpráva
Kladenský ČEZ stadion v sobotu 16. března od 17 hodin hostí utkání veteránských reprezentačních týmů Česka a Německa. Bitva starých gard slibuje pohledný hokej, ale i bojovný náboj. Představí se hráči s reprezentační minulostí i starty v NHL. Přijďte se na bitvu hokejových legend podívat i vy! Vstupenky jsou v prodeji.

Tolik hvězdných jmen se na jednom místě nesejde často! Národní tým českých hokejových veteránů si na Kladno k odvetě loňského vyrovnaného duelu pozval starou gardu z Německa. Oba týmy budou nabité hvězdnými jmény, která ještě nedávno brousila led v nejvyšších profesionálních soutěžích i na mezinárodní scéně. Nečekejte ale žádnou exhibici, pomalé bruslení ani hru na remízu! Němci budou chtít na Kladně Čechům oplatit porážku 5:7, kterou loni v dubnu utrpěli při posledním vzájemném měření sil v Landshutu.

„Byl to velmi těsný zápas. Měli jsme opravdu dobrý tým. Někteří hráči teprve rok dva nazpátek skončili s profesionálním hokejem. Vůbec nevěděli, co od toho čekat. Mysleli si, že to bude pomalé, spíše legrace. Ale nakonec z toho bylo drama a velmi vyrovnaný zápas. Čechy v závěru hodně podržel brankář Marek Pinc. Určitě to je motivace na Kladně vyhrát. Řekl bych, že ve veteránském hokeji to je tak napůl zábava a napůl soutěživost. Chceme, aby diváci viděli hezký hokej a hodně branek, ale zároveň to bereme vážně. Určitě nechceme prohrát,“ říká manažer německého výběru Christian Helber a ve stejném duchu mluví i Milan Nový, legendární kladenský kanonýr, který český výběr trénuje.

„My jsme s německým národním týmem hráli několikrát a nikdy jsme nevyhráli nějak výrazným rozdílem. Maximálně o dva góly. Němci vybírají hráče, kteří chodí pravidelně hrát a udržují se v kondici, takže očekávám pěkný hokej. Bude to určitě zajímavé. My chceme samozřejmě doma vyhrát, ale od Němců to zadarmo nedostaneme, musíme si to vybojovat na ledě,“ vypráví Nový, který se utkání, jež na zrekonstruovaném ČEZ stadionu pořádá Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s městem Kladnem, Rytíři Kladno a nadací Milana Nového Caps 66, nemůže dočkat.

„Ten stadion je moc hezký, a navíc to sem mám asi šest minut jízdy,“ směje se legendární střelec a pochvaluje si spolupráci s Rytíři i městem Kladnem, kteří jeho snahu utkání uspořádat podpořili. „Kladno je pořád hokejové město, je tady přátelská atmosféra a já se těším, že se na veteránský hokej přijde podívat hodně lidí. Možná budou překvapení, s jak velkým nasazením se hraje!“

 

 

A na jaké známé tváře se mohou diváci těšit? K 12. únoru český tým předběžně potvrzuje jména jako Bedřich Ščerban, Filip Novák, Josef Marha či Zdeněk Blatný, Němci hlásí fajfku mimo jiné u kladenského rodáka Martina Ančičky. Dorazit by měli také například Tobias Abstreiter, Daniel Kreutzer či Nikolai Goc. Ta největší jména budou oba výběry odhalovat postupně s blížícím se termínem utkání v závislosti na tom, komu účast umožní klubové povinnosti.

Hokejoví fajnšmekři si ale jistě přijdou na své. Je to trochu jako kupovat balíček s kartičkami. Těšíte se na všechny, ale dokud ho nerozbalíte, nevíte přesně, jaké hráče uvnitř najdete. Tak či onak to na obou stranách bude plejáda někdejších reprezentantů se starty na světových šampionátech, olympijských hrách i ve slovutné NHL.

Ta největší pecka může klidně přijít až na závěr. V den utkání. Hraje se v sobotu 16. března od 17 hodin, lístky ale můžete zakoupit už nyní v on-line předprodeji. Jednotná vstupenka na stání vyjde na 100 korun, sezení na 200.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU