16:00
Mládež

Dvě výhry pro juniorku a gólové hody v podání šesťáků

dnes od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Další podzimní víkend přinesl další dávku soubojů mládeže Rytířů. Juniorům se povedlo odčinit poslední porážku pomocí dvou důležitých vítězství. Deváťáci s osmáky narazili na stejného soupeře a sedmákům se povedlo dotáhnout do vítězného konce napínavé utkání s Hvězdou Praha. Jak se vedlo ostatním?

JUNIOŘI, RYTÍŘI vs. Třemošná 4:0 ; RYTÍŘI vs. Písek 4:1

Pátek 18.10. vs. Třemošná: Odčinit poslední zápas, ve kterém kladenští junioři nezískali ani bod, chtěli Rytíři tento víkend během dvou domácích utkání. V prvním z nich přivítali na Kladně celek Meteor Třemošná. Úvodní část mnoho velkých šancí nenabídla a odehrávala se ve vyrovnaném stylu, i přesto však 30 sekund před sirénou Kladno udeřilo, a to zásluhou Petříka. Na tento gól dokázal skvěle navázat na začátku další periody Kulich. Zanedlouho navyšoval tentýž hráč už na průběžných 3:0 krátce po uplynutí kladenského oslabení. Definitivní tečku za výhrou Kladeňáků pak v závěrečné třetině přidal svou druhou brankou v zápase opět Petřík, a zápas tak skončil jednoznačným výsledkem 4:0.

Branky: 20. Petřík (Krása, Šíma), 25. Kulich (Kut, Pašek), 35. Kulich (Vimmer, Nedvěd), 42. Petřík (Sém, Pašek)

Sestava Rytířů: J. Hájek (M. Zavoral) — J. Trojna, V. Pašek, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, D. Marek, K. Krása — D. Petřík, T. Friš Lorber, P. Šíma, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, A. Vishneuski, T. Sém, Š. Vimmer, Z. Nedvěd

Neděle 20.10. vs. Písek: O dva dny později, tedy v neděli, zavítal na kladenský zimní stadion jihočeský tým IHC Králové Písek. I v tomto duelu Rytíři potvrdili, že poslední minuty prvních třetin jim náležitě vychází, poněvadž se těsně před odchodem do šaten trefil v početní výhodě Dominik Petřík. Druhá část sice nabídla dvě přesilové hry na obou stranách, ovšem ani jedno mužstvo s nimi nenaložilo dle představ a branka vstřelena nebyla. Necelých deset minut před koncem střetnutí se však hráči Písku dočkali vytouženého srovnání a o zápletku bylo postaráno. Následovalo ovšem skvostných třicet sekund, během kterých Kladeňáci vsítili dvě branky, když se prosadili Šíma s Rybárem. Jelikož se v poslední vteřině ještě trefil do odkryté klece Višnieuski, vyhrálo tak Kladno nad Pískem v poměru 4:1.

Branky: 19. Petřík (Vimmer, Šeba), 56. Šíma (Sém), 56. Rybár (Beran), 60. Vishneuski (Kut) – 52. Postl (Seidl, Novák)

DOROST, RYTÍŘI vs. Slavia 1:5 ; Motor ČB vs. RYTÍŘI 7:2

Pátek 18.10. vs. Slavia: K dalšímu utkání v Extralize dorostu přijela na kladenskou půdu pražská Slavia. Do první periody se povedlo vstoupit lépe právě hostům, kteří zásluhou povedeného napadání v obranném pásmu Kladna vstřelili úvodní branku. Prakticky ihned po prvotním buly ve druhé části se Slavia radovala podruhé po křižné přihrávce skrz pásmo. Třetí zásah z hole Pražanů přišel v přesilové hře, když si kladenský brankář nestihl včas vykrýt prostor u přední tyče. Závěrečná část nicméně začala nadějí na zdramatizování výsledku, protože se hned v počátku prosadil v početní výhodě Aleš Gelhof, jenž po vzoru Radka Smoleňáka uplatnil velký důraz na brankovišti a snížil na 1:3. Na straně hostů ovšem vzal vše do svých rukou Skyba, který prošel z obranné třetiny až před kladenského brankáře Damaška a vstřelil čtvrtý gól Slavie. Konečný stav 1:5 pak Slavie ještě upravila brankou ve vlastním oslabení.

Branky: 41. Gelhof (Trojna, T. Kozák) – 17. Egart (J. Malacha, Švancar), 21. Egart (Švancar), 25. Slížek (Janoušek, Vostarek), 47. Skyba (Švancar), 54. Slížek (Švancar)

Sestava Rytířů: Damašek (Weinert) – Smatana, J. Matějka, Borkovec, Hausner (A), Zeus, Mahovský – Gelhof, Trojna (A), T. Kozák (C) – Polášek, Bobek, Pojkar – Hlavsa, Sivek, Honisch – Maulis, Hotařík.

Sobota 19.10. vs. Motor ČB: Následující den vyrazili dorostenci Rytířů na stadion Motoru do Českých Budějovic. Úvodní třetina přinesla pouze po jednom vyloučení na každé straně, nicméně ani jeden tým svou přesilovku nevyužil. Ve druhé části se už ale týmy rozstřílely. Hráči Kladna se nejprve dostali do vedení zásluhou Sivka, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Motor však ještě do sirény skóre otočil, a to na 3:1. V závěrečné periodě zvládli i díky dvěma využitým početním výhodám domácí postupně navyšovat stav až na 7:1. Zkorigovat konečný výsledek na 7:2 se povedlo poté Tomáši Kozákovi, jenž střelou ze slotu nedal brankáři Motoru šanci zasáhnout.

Branky: 29. Benák (J. Šrámek, J. Novotný), 30. M. Šíma (M. Švec), 33. Hečko (Schmied), 46. Koníř (Benák, Hečko), 48. Mikš (M. Dvořák, M. Šíma), 49. Bartuška (Hřebejk), 52. Benák (Mikš, Koníř) – 27. Sivek (Hausner, Honisch), 57. T. Kozák (Borkovec, Pojkar)

Sestava Rytířů: Damašek – Borkovec, Hausner, Mahovský, J. Matějka, Smatana, Zeus – Bobek, Gelhof, Hlavsa – Honisch, Hotařík, T. Kozák – Maulis, Pojkar, O. Polášek – Sivek, Trojna.

9. TŘÍDA, RYTÍŘI vs. Pilsen Wolves 3:6

Sobota 19.10. vs. Pilsen Wolves: Uplynulý víkend nabídl v Extralize 9. tříd souboj Kladeňáků s druhým celkem tabulky, a sice Pilsen Wolves. Hosté měli vydařený vstup do utkání, když po čtyřech minutách již vedli 2:0. Těsně před prvním odchodem do kabin však povedenou akci Dragouna zakončil pohotově Matěj Hliněný a snížil na 1:2. Druhá perioda se dá označit za velkou přetahovanou o výsledek, protože Wolves pokaždé odskočili na rozdíl dvou branek, nicméně Rytíři vždy snížili. Oba celky tak vstřelily právě dvě branky, když za Kladno to byli Tatíček se Štěpánem. V poslední třetině se hráči Kladna hnali za vyrovnáním, co jim síly stačily, pomocí jim byla i poskytnutá přesilová hra dvě minuty před koncem. Rytíři dokonce odvolali brankáře. Bohužel však právě v tomto momentě inkasovali pátou branku, a když ještě o pár sekund poté ujeli hosté znovu upravili konečný výsledek na 3:6.

Branky: 20. Hliněný (Dragoun), 27. Tatíček, 34. Štěpán (Vyskočil) – 3. Pavlík (Nemanja), 4. Milanič, 25. Milanič, 31. Fadrný (Milanič), 60. Kapoun, 60. Hron (Jahn)

Sestava Rytířů: J. Weinert (M. Pospíšil) — Š. Vrbovec, A. Petrs, V. Krejča, P. Martínek, T. Procházka, M. Procházka — J. Chaloupka, J. Štěpán, J. Kováč, A. Dragoun, M. Hliněný, V. Vyskočil, D. Valta, J. Spěváček, J. Vosmík, J. Tatíček

8. TŘÍDA, Pilsen Wolves vs. RYTÍŘI 7:5

Sobota 19.10. vs. Pilsen Wolves: Na osmáky Rytířů v Lize starších žáků A čekal minulý víkend stejný soupeř jako na deváťáky, tedy Pilsen Wolves. Jediným rozdílem bylo, že osmáci vyjeli tento souboj odehrát právě na led soupeře z města piva. První perioda vyšla Rytířům na výbornou, protože po ní odcházeli s náskokem 2:0 po brankách Maříka a Vycpálka. To po třetině druhé už patrně tolik radosti v kabině Kladeňáků nebylo. Wolves totiž nejprve otočili výsledek na 4:2. Druhý zásah v zápase si následně připsal Viktor Vycpálek, jenž snížil na 4:3. Ani ne o minutu později však hráči z Plzně opět vedli o dva góly. Rytíři proto měli v posledním dějství co dohánět, což se jim i osm minut před koncem podařilo. Nejdříve se trefil Klement, a když poté na něj navázal hattrickovým gólem s chutí hrající Vycpálek, byl stav rázem 5:5. Právě Vycpálek se nicméně zapsal do statistik smolným vyloučením krátce poté. A právě z této přesilové hry vstřelili Wolves rozhodující branku zápasu. Dovršit konečný výsledek na 7:5 se jim povedlo ještě necelé dvě minuty před koncem.

Branky: 25. Kolman, 26. Vostracký (Štolcbart), 29. Štolcbart, 34. Yakouben (Štolcbart), 36. Gottwald, 55. Matijevic (Nový), 59. Kočárek – 11. Mařík (Klement), 16. Vycpálek (Klement), 35. Vycpálek (Klement), 41. Klement (Bernhard, Vycpálek), 53. Vycpálek

Sestava Rytířů: D. Andrejsek (N. Hrdlička) — J. Tureček, F. Dvořák, M. Kučera, M. Bernhard, R. Wagner, J. Bottger, R. Petříček — V. Vycpálek, Š. Klement, T. Mejtský, Š. Hamza, D. Tuček, M. Halamka, D. Mařík

7. TŘÍDA, RYTÍŘI vs. Hvězda Praha 3:2

Sobota 19.10. vs. Hvězda Praha: Kladenští sedmáci válčí v Lize starších žáků B a na poslední víkend jim los určil duel na domácí půdě proti Hvězdě Praha. Gólové hody v úvodní části viděl divák pouze v rozmezí 90 sekund, během kterých padly tři branky. Bohužel dvě z nich byly do kladenské svatyně. O jediný zásah na domácí straně se postaral při vyrovnání na 1:1 Nikita Vanin. V prostřední dvacetiminutovce dostali Rytíři možnost hned dvou početních výhod, úspěšná však byla pouze ta druhá. Tu dokázal totiž využít Erik Grasser, a skóre po druhé siréně tak bylo 2:2. Důležitý moment pak přišel hned na začátku třetí periody, když Matěj Bešťák zazanamenal vítěznou branku zápasu. I přes několik vyloučení na obou stranách se totiž skóre nezměnilo, proto Kladeňáci uhájili těsný výsledek 3:2 a všechny body zůstaly na Kladně.

Branky: 11. Vanin, 39. Grasser, 44. Bešťák – 10. Pos (Švrčula, Plesník), 12. Pos (Plesník)

Sestava Rytířů: Š. Šopík — A. Vlk, R. Schulz, T. Sobota, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Porcal — E. Grasser, D. Dočekal, M. Bešťák, N. Vanin, I. Sirotěnko, M. Šváb, M. Švub, Š. Kohout

6. TŘÍDA, Slaný vs. RYTÍŘI 1:10 ; RYTÍŘI vs. Karlovy Vary 14:4 ; RYTÍŘI B vs. Slaný 4:5

Sobota 19.10. vs. Slaný - Branky: 21. Novák (Kupec) – 9. Jirásek (Bejček), 13. Bažant (Černý), 18. Bažant (Michalovič), 29. Bejček, 29. Kuchler (Michalovič), 31. Bejček, 38. Kuchler (Bažant), 42. Kuchler (Svatoš), 51. Bejček (TS), 52. Bažant (Kuchler)

Sestava Rytířů: M. Havlíček (K. Pánek) — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, J. Minařík, V. Veltruský — J. Jirásek, J. Bažant, J. Přibík, F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, J. Bejček

Neděle 20.10. vs. Karlovy Vary: Celek A kladenských šesťáků odehrál tento víkend dvě utkání. Po sobotním vysokém vítězství ve Slaném, přivítal v neděli na domácím ledě soupeře z Karlových Varů. Do první části tak chtěli Rytíři vstoupit v podobném duchu jako o den dříve, což se jim povedlo, když po trefách Klimeše, Jiráska a Bejčka vedli 3:1. Nejgólovější představení bylo rozhodně k vidění v prostředním dějství, jelikož nastříleli Kladeňáci osm branek do karlovarské svatyně, dvě z nich zaznamenal Kuchler. Ve třetí třetině svou druhou branku v zápase vstřelili také Honzů a Pavlíček, ke kterým se přidal Bažant. Energetici skórovali nicméně v zápase jako poslední, když v závěrečné minutě vsítili branku na konečných 14:4 pro Kladno.

Branky: 10. Klimeš (Turek), 13. Jirásek (Bejček, Honzů), 15. Bejček, 23. Jirásek (Honzů), 26. Kuchler (Michalovič), 30. Kuchler (Svatoš, Michalovič), 36. Honzů (Jirásek), 37. Pavlíček (Turek, Klimeš), 39. Bejček (Kolafa), 40. Michalovič (Kuchler, Bažant), 40. Svatoš (Kuchler, Michalovič), 43. Bažant (Černý, Kuchler), 47. Pavlíček (Turek), 57. Honzů (Jirásek) – 17. Dankanics (Möckl, Bedarf), 32. Kuljas, 40. Vorel, 60. Vorel (Dankanics)

Sestava Rytířů: K. Pánek (M. Havlíček) — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, J. Minařík, V. Veltruský — J. Pavlíček, J. Bažant, F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, J. Jirásek, J. Bejček

Neděle 20.10. vs. Slaný: B tým kladenských šesťáků přivítal v neděli na domácí půdě stejného soupeře, jako jejich vrstevníci o den dříve, tedy tým Lev Slaný. Již od začátku šlo o velmi vyrovnaný duel, do kterého Kladeňáci skvěle vstoupili, díky brzké brance Skály. Do první přestávky však hráči Slaného skóre ototčili na 1:2. I ve druhé části byl ofenzivním tahounem Rytířů Oliver Skála, jenž si nejprve připsal asistenci u vyrovnávací branky Petříka. Následně právě on vyrovnával na průběžných 3:3. Slaný si však opět vzalo jednobrankové vedení zpět. Jakmile necelé čtyři minuty před koncem vyrovnal stav na 4:4 Matěj Louthan, zdálo se, že už se v utkání nic nestane. Pět vteřin před poslední sirénou však přišel velmi smolný moment pro Kladno, protože hosté ze Slaného dostali mžonost trestného střílení, které proměnili ve vítězný gól na 4:5.

Branky: 1. Skála (Roztočil), 23. Petřík (Skála), 34. Skála (Tichý), 57. Louthan (Bílek) – 8. Tatíček (Duchoslav), 16. Kupec, 29. Mervart (Novák), 39. Buchta, 60. Buchta (TS)

Sestava Rytířů: H. Kress (M. Vlček) — J. Kovařík, L. Roztočil, T. Tichý, V. Filipovič, M. Storkup, L. Tichý — M. Vacula, M. Louthan, A. Škaloud, K. Jerman, O. Bílek, Š. Turna, R. Petřík, K. Rambousek, O. Skála