Obrázek
A tým

Dovede si představit Jaromíra Jágra jako svého tátu? Ondřej Machala odpovídal na otázky fanoušků

15. 3. 2021 od Foto: Roman Mareš
Ondřej Machala se po příchodu usadil v kladenské sestavě a výbornými výkony si získal i fanoušky Rytířů, kteří ho jmenovali hráčem měsíce února. V jakém dresu a proti komu by si chtěl zahrát na chystaném Winter Classic? Dovede si představit, že by byl Jaromír Jágr jeho táta? A co na to říká sama slavná osmašedesátka? To vše se dozvíte v obsáhlém offline rozhovoru.

Mysteriózní tučňák: Jak jsi na tom se smlouvou na příští sezónu? Jsi hráčem Pardubic? Nebo nic podepsaného zatím nemáš a mohli bychom o tvé setrvání na kladně usilovat? :)

Nemám zatím na další rok nic. Uvidíme, jak se vyvine tahle sezona, určitě je i možnost, že tu zůstanu.

Zikky1357: "Ahoj Ondro, jak se ti na Kladně líbí? Je to lepší než v Pardubicích/Vrchlabí? Škoda že nemůžou fanoušci na stadion, to by asi ty výsledky byly možná lepší, teď ale se musíme soustředit na PlayOff, koho by sis přál? Předem děkuju a ať se daří"

Na Kladně je to dobré, akorát tu nemám moc co dělat, když je teď korona. Nedá se nikam jít, ale to je všude stejné. Město jsem si zatím vůbec neprošel, jen přejíždím mezi zimákem a bytem. Do play off bych si přál asi Slavii. Je mi jedno koho dostaneme, ale nejraději bych Slavii, protože je to blízko. Navíc se nám hraje lépe s týmy, které hrají otevřenější hokej. Třeba proti Ústí se mi vůbec nehraje dobře.

Martyy: "Ahoj Ondro. Jít z extraligy níž do chance ligy a makat tady jako šroub, to se často nevidí, děkuju ti za to, ať se ti daří. Kéž by všichni byli draví za pukem jako ty. Ať ti to tam ještě víc padá a společně jako tým: Hurá na 12 výher a zpět do Extraligy! Makejte prosím všichni! Neumím si místo nás představit někoho jiného, tým máme hodně kvalitní, jenom toho využít! A jenom se zeptám: s kým si v kabině nejvíc rozumíš? Jsi taky na takový ty legrácky? Určitě tě ostatní už zasvětili :D Ještě jednou ti děkuju že makáš za můj rodný tým a město do kterého nejvyšší liga patří "

Děkuju. V kabině si rozumím se všemi, máme fakt super partu. Kluci mě vzali mezi sebe hned, jak jsem přišel. Některé kluky už jsem znal a s některými jsem dokonce i hrál. I ostatní mě ale vzali úplně skvěle, za což jsem rád. Nejvíc se bavím s mladšími kluky jako s Adamem Kubíkem, Šimonem Jelínkem, Tomášem Gumanem. Hodně se bavím také s Lucem Snuggerudem. Na legrácky samozřejmě taky jsem, sám je rád dělám.

Pipik68: Čau Ondro,jak se ti líbí na Kladně,jaké to je hrát s Džegrem a Plekym.

Snažím se je vnímat jako svoje spoluhráče. Samozřejmě k nim mám respekt, vím, že dokázali veliké věci. Ptala se mě na ně spousta kamarádů a říkali, že by byli podělaní s nimi hrát, že by se báli hrát na puku a podobně. Já to tak nemám, což je pro mě dobře. Naopak mě to láká ještě víc se držet na puku a mám ještě větší motivaci hrát s pukem. Nám třem to teď dost klape, což musím zaťukat. Jsem rád, že s nimi hraju. Snažím se využívat svoji rychlost, oni to vidí a vědí, kde mě mají hledat.

Tomáš M.: Zdravím Ondro, chci Vám pogratulovat ke skvělým výkonům v posledních zápasech. Konečně to vypadá, že si lajny sedly. Chtěl bych se zeptat na Vaše koníčky ve volném čase a jak travite čas v autobuse, když jedete na zápas někam dále. Díky moc ať se daří, fandíme Rytířům celá rodina.

Můj největší koníček po hokeji ze sportů je tenis. Jinak jako asi každý hokejista hraju na Playstationu a na počítači různé hry. Moc nejsem na střílečky a na sportovní hry, jsem spíš na strategičtější jako League of Legends. Ve střílečkách jsem šílený, NHL a FIFA mě moc nebere, protože jsem v tom špatný. Zahraju si to jen s kamarády, když potřebují někoho do počtu. V autobuse spím. Když je dlouhá cesta, tak si dám maximálně hodinku spánku, abych pak nebyl zase moc utlumený. Jinak sleduju Instagram, YouTube nebo zprávy.

Ann: Vyzkoušel si i přes situaci nějaké restaurace/hospody na Kladně?

Osobně jsem v žádné nebyl, ale vyzkoušel jsem rozvozy. Hodně si objednávám v mexické restauraci Los Capolitos. Ta mi hodně chutná a objednávám si tam skoro každý den. Ještě jsem vyzkoušel Burgr jako kráva a musím říct, že je to jeden z nejlepších burgerů, co jsem kdy měl.

 

„Ještě v žádném klubu jsem nezažil, že bych mohl chodit na odpolední ledy.“

 

Pépin: Ahoj Ondro, jak se Tobě a celému týmu včera hrálo s těsným vítězstvím proti Šumperku?

Já osobně nemám rád zápasy proti týmům ze spodku tabulky. Lépe se mi hraje proti těm, co jsou v tabulce nahoře. Měl jsem to takhle vždycky, i když jsme byli na repre nebo v Pardubicích. Vždycky se mi hrálo lépe proti lepším týmům. Jinak v Šumperku jsme zase zbytečně faulovali, což zápas hodně ovlivnilo. Faulů se musíme do play off vyvarovat. Přesilovky a oslabení budou rozhodovat zápasy.

Loupacek: Zdravíčko Ondro, když jsem četl na hokej.cz že jsi skvělý bruslař a dostáváš se do šancí jen je tolik nevyužívas, myslíš že se to zlepšilo? Podle mě jo s mistrem Jágrem a panem Plekancem ti to očividně sedlo a jsi unstoppable. Mám z tebe obrovskou radost jen tak dál pomáháš nám do extraligy snad to vyjde! Díky za tebe jsi borec!

Myslím, že se to zlepšilo. Když jsem to počítal, tak proti Sokolovu jsem měl asi šest vyložených šancí a dal jsem z toho dvě. To jsem si říkal, že je úspěch, že to jde pomalu nahoru. Na střelbě jinak pořád makám, protože vím, že do zakončení se dostávám hrozně moc. Snažím se na tom každý den pracovat a věřím, že to bude jen lepší a lepší.

bert: jak voníš

Jako květinky.

David: Jak se ti líbilo v Pardubicích? Jak se ti líbí na Kladně?

V každém klubu je to samozřejmě trochu jiné. Mně to víc vyhovuje na Kladně, protože tu mám možnost, kterou jsem nikde jinde neměl, že můžu chodit na odpolední ledy. To jsem opravdu v žádném klubu, ve kterém jsem byl, nezažil. Co se týče tréninků, tak mi přijde, že se tady trénuje ještě víc než leckde v extralize. To se mi obrovsky líbí a jsem za to rád.

beny12: "Ahoj můžeš mi říc jak je Kladno připraveno na play-off a proti komu byste chtěli hrát play-off.  "

Každý den máme tréninky a připravujeme se na play off. Rozebíráme hru v jednotlivých pásmech a podobně a děláme daleko víc cvičení přímo do hry. Máme na to ještě pár dní a věřím, že budeme ready. V kabině je navíc super nálada.

marfusa: "Jaky sance vydis na postup"

#Věříme

 

„Na Winter Classic bych si chtěl zahrát za Kladno a nejlépe proti Pardubicím.“

 

Jaro: Ondřeji, gratuluji Vám k ocenění hráče měsíce a musím říci, že je radost se na Vaši hru dívat. Můj dotaz zní: "Jaké byste vyjmenoval tři největší/zásadní rozdíly mezi výchovou kanadských a českých juniorů?" Moc děkuji za odpověď a držím Vám palce do dalších zápasů.

Řekl bych, že tam víc bruslí, víc dělají fyzičku, mnohem víc skills tréninků a mají mentálního kouče už odmala.

V.: Dobrý den, Ondřeji, všimli jsme si, že během zápasů se z vás často stává takový ledový/mantinelový letec. Neuvažoval jste někdy o kariéře kaskadéra? Díky a přejeme málo děr v ledu a mantinelů v cestě! :-)

Já hodně brousím brusle, takže se občas stane, že mi to ujede a proletím se. O kaskadérovi jsem ještě nepřemýšlel, ale nemusí to být vůbec špatný nápad.

Eleonora: Ahoj Ondro, jak se ti teď hraje když slyšíš na ledě chorály?? Je to zpestření ?

Určitě jo. Je to od fanoušků pěkné a zvedlo to i náladu na střídačce. Zažil jsem to už v Pardubicích, ale tam jsou to jen takové nesrozumitelné zvuky. Tady to slyšíme, jako by to bylo reálné.

wukong: Hraješ počítačové hry? A proč si tak špatný v League of Legends?

Hodně trénuju hokej, ale rozmázl bych tě i tak.

David Z.: Ahoj, s jakým spoluhráčem se ti nejlépe hraje ?

S Jardou a Plekym.

Opava: Proti jakému soupeři by Tě Ondřeji lákalo si zahrál na prosincovém winter classic ve Špindlu a v jakém dresu ?

Samozřejmě za Kladno a nejlépe proti Pardubicím.

 

„V příští sezoně se vidím nejlépe v dresu Rytířů v extralize.“

 

Zelí: "Ahoj, předně gratuluji k úspěchu v anketě, který asi potvrdil známé rčení ""nové koště dobře mete"" a jsem rád, že jsi hned pár branek skutečně zametl :) Ať se daří dál! Několik otázek:

- Jsi původem z Vysočiny, proč trasa Uherské Hradiště > Žďár > Pardubice a ne směr Jihlava, jak by se asi očekávalo?

- Dle statistik jsi prošel už skutečně hodnou řádkou klubů, byť vždy jen na pár utkání. Kde (krom domovských Pardubic) jsi se tak nějak cítil nejlíp, kde ti to nejvíc vyhovovalo?

- Rodinná přízeň s původem kladenským hráčem a agentem Josefem Machalou asi není, že?

- Na Jágra s Plekancem asi bude dotazů dost, zeptám se spíš na to, zda jsi znal někoho z kladenských mladíků ze dřívějších působení v jiných klubech nebo z reprezentačních výběrů?

- V baráži před dvěma roky jsi na Kladně dokonce vstřelil branku. Jak na to vzpomínáš a na celou tehdejší sezonu?"

Já jsem původem z Uherského Hradiště, ne z Vysočiny. Moji rodiče jsou oba doktoři a protože nemohli mít v Uherském Hradišti soukromé kliniky, tak jsme se odstěhovali do Žďáru nad Sázavou, kde je mít mohli. Navíc tam byl lepší hokej než v Hradišti. Potom si mě našly Pardubice a od nějakých třinácti let jsem jejich. Ze všech působení mi to nejvíc vyhovuje asi na Kladně. S Josefem Machalou žádná přízeň není. Nebo o ní aspoň nevím. Kluků z Kladna jsem znal docela dost. Znal jsem Adama Kubíka, se kterým jsem byl na nějaké repre, Matyáše Filipa, se kterým jsem byl na nějakých kempech, s Rostislavem Maroszem, se kterým jsme hráli dokonce v jedné lajně, potom jsem znal Marka Račuka z Prostějova, Adama Brízgalu z repre, Stěpana Zacharčuka z Pardubic a Matyáše Zelingra z repre. Bylo jich vážně hodně, snad jsem na nikoho nezapomněl. Z baráže si pamatuju spíš na druhý zápas, ve kterém jsme tady prohrávali a otočili jsme to. I když se nám jako týmu nedařilo, tak já měl docela dobrou sezonu.

Marek: Ahoj Ondro , je něco co je v Kladně jedinečné , či snad v čem je Kladno nejlepší ? 

Je to tady jedinečné tím, že klub patří Džegrovi a že tu máme možnost jít kdykoliv na led. To nikdo nemá, aby hráči mohli jít na led, kdy chtějí.

milos: "Ahoj, díky za pěkný vítr v obranách soupeře a super doplnění těch dvou pardálů v útoku.

Otázka 1: Kde se vidíš v příští extraligové sezóně? Raději v dresu Rytířů nebo Pardubic?

Otázka 2: Už jsi tu stihl ochutnat psa? :- ) Po této zkušenosti už by ses mohl totiž považovat za kovaného kladeňáka! :- )"

Nejlépe se vidím v dresu Rytířů v extralize. Psa jsem ještě nevyzkoušel.

Josef Holec: "Zdravím Ondro, Jak vnímáš to, že si tě kladenští fanoušci oblíbili? Byť tedy zatím jenom ""virtuálně"", ale všude jde na tebe od náročných fanoušků samá chvála. Je nějaká šance, že bys zůstal i v případě postupu? Díky Pepa"

Samozřejmě jsem za to rád. Potěšily mě například ty chorály, které povzbudily celý tým. Osobně cítím, že je tu hodně fanoušků, když jsem koukal na sociální sítě, tak jsem viděl, že lidi tím docela žijí. Rád už bych si zahrál před fanoušky.

B13: Kdybys musel někoho z kabiny vyzvat na souboj v MMA, kdo by to byl? Koho by ses naopak nejvíc bál?

Vyzval bych Matyáše Filipa nebo Šimona Jelínka, protože tam bych měl asi největší šanci vyhrát. Nejvíc bych se bál Stěpana Zacharčuka. To bych se asi podělal.

Janko7: Jaké jsou pro tebe zápasy s Vrchlabím? Přál by sis své bývalé spoluhráče do play-off, nebo by ses jim raději vyhnul?

Vždycky se říká, že bývalý hráč se proti svému týmu trefí, ale já to mám naopak. Cítím, že oni jdou hodně do mě, snažím se to tak nebrat, ale moc to nejde, pak do nich chci jít taky. Je mi to celkem jedno, ale kdybych si mohl vybrat, tak bych proti nim nechtěl hrát v play off.

 

„Na dobrovolných trénincích se snažím dělat stejné věci jako McDavida a Larkin.“

 

Hanzinátor: Kdybys měl sestavit nejsilnější lajnu svých spoluhráčů (z celé kariéry), jak by tato pětka vypadala?

V útoku bych byl já s Džegrem a Plekym. Do obrany bych dal Ryana Manthu, kterého draftovali Rangers, a Luca Snuggeruda. Do brány by šel Daniel Vladař, se kterým jsem se potkal na kempu v repre i v Pardubicích.

Jakub Vostřák: Dobrý den, jste jeden z nejrychlejších hokejistů u nás, jaký je Váš rychlostní rekord? Díky, mějte se, pevné zdraví a hodně štěstí do PLAY-OFF!

Když se jezdila Extraligová NEJ, tak jsem měl kolo za 13,71, jenže mi to nemohli uznat, protože jsem stál na červené čáře a ne těsně před ní. Druhé kolo jsem měl 13,89 a skončil jsem druhý za Lubošem Horkým.  

Vostři: Dobrý den, máte nějaký talisman pro štěstí? Hodně štěstí do Play-Off!

Nemám, nemám dokonce ani žádný rituál.

Klad(e)ňák: Ahoj Ondro! Jaký je tvůj nejoblíbenější tým, hokejista, a za který tým by sis chtěl zahrát? Měj se, hodně štěstí!

Mými nejoblíbenějšími hokejisty jsou asi Connor McDavid a Dylan Larkin. Oba hodně sleduju a snažím se od nich učit. Vždycky se koukám na jejich highlighty a na dobrovolných trénincích se snažím dělat stejné věci. Oblíbený tým je asi Boston. Kdybych si mohl vybrat, tak bych chtěl hrát za Floridu nebo Los Angeles.

JARDA68: Dokážeš si představit že by Jarda Jágr byl tvůj táta? Věkově by to sedělo :D

Můj táta je o tři měsíce mladší než Džegr, takže si to dovedu představit.

Jaromír Jágr: Ten by dostával hroznou sodu. Buď rád, že máš takového tátu, jakého máš.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU