pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Ohlasy

Doufám, že mi to takhle půjde dál, abych klukům dával šanci, přeje si Adam Brízgala

18. 9. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
V prvních dvou kolech extraligy inkasoval Adam Brízgala pouhé tři góly, na body to Rytířům přesto nestačilo. Po úvodní porážce 0:1 v Olomouci sehrálo Kladno na domácím ledě vyrovnaný duel s Pardubicemi, ale nakonec padlo 1:3, když třetí gól dostalo až do prázdné branky. „Mrzí to, navíc, když jsme vedli. Doufám, že se zvedneme a budeme dávat více gólů,“ vyprávěl po utkání kladenský gólman, který vletěl do nového ročníku ve velkém stylu.

Proti Pardubicím jsme nepodali vůbec špatný výkon, ale body z toho nejsou. Jak moc to mrzí?

Mrzí, navíc, když jsme vedli 1:0. Pak byla špatná pětiminutovka, ve které dali ne úplně náhodné góly, ale se štěstím, po tečích. Navíc góly padly po našich chybách, když jsme Pardubice nechali dojet do pásma jednodušeji, než jsme měli. O to více to mrzí. Kdybychom zachovali vedení 1:0 a trochu více je podusili, mohlo to vypadat jinak.

Dva góly padly po tečích. Dalo se to chytat?

Je to těžké, hráči stáli opravdu blízko. První střela šla úplně mimo bránu, druhá šla naopak po zemi, takže jsem byl připravený na úplně jiné směry. Občas, když je menší odchylka, tak se puk chytat dá, ale tohle byly hodně blbé teče.

Asi nejlepší zákrok jsi vytáhl lapačkou po skvělém přesunu. Vybavuješ si tu akci?

Vím, že zákrok lapačkou jsem měl, ale nevím, kdo střílel, byl to zákrok na poslední chvíli. Zpětně mě takové zákroky potěší, ale během zápasu nemám příliš času na to myslet. Zpětně se na zákroky rád podívám, ale v zápase myslím na jiné věci.

Jak těžké je pro gólmana, když dva zápasy chytá skvěle, ale není z toho výhra?

Mrzí to. Já jenom doufám, že mi to takhle půjde dál, abych klukům dával šanci. Doufám, že se zvedneme a budeme dávat více gólů.

Cítíš se v brance dobře?

Začátek sezony jsem chytl dobře. Už v pátek jsem se od první minuty cítil skvěle, takže jsem rád, že jsem na svůj výkon navázal, a doufám, že to tak půjde dál.

Chytá se ti díky důvěře trenérů lépe?

Určitě to gólmanovi pomáhá. Pro mě je vždycky důležitý začátek sezony, dostat zápasy, rozchytat se a nejen mít důvěru od trenérů, ale i sám se cítit dobře. První dva zápasy hodně pomohly, abych se cítil dobře. Snad to tak bude pokračovat.

Jak tě podporuje Landon Bow, který se do branky zatím nedostal?

Podporujeme se navzájem, už od minulé sezony jsme skvělí parťáci. Doufám, že nemá nějaké rozepře, o kterých by mi neřekl, ale z toho, co vidím já, tak si myslím, že ne. Navzájem se povzbuzujeme.

„Zápas vůbec nebyl špatný. Škoda blbých pěti minut, které to otočily.“

 

Jak vykrystalizovalo, že jsi Landona postupně přechytal?

Jsou to teprve první dva zápasy sezony. Loni to byla jenom baráž, kde se většinou sází na jednoho gólmana. Mně teď vyšly první dva zápasy, určitě ale nebudu chytat celou sezonu. I kdybych měl neskutečnou formu, musíme se prostřídat, protože gólman celou sezonu neutáhne sám a druhý gólman musí být připravený, kdyby se něco stalo. Stát se může cokoliv.

Ukázali jsme v prvních kolech náš styl, tedy bojovnost a houževnatost?

Takhle jsme hráli i minulou sezonu a letos na to chceme navázat. Jsme bojovní, rychlí na puku, chceme znepříjemňovat soupeři hru a vyhrávat souboje, být silní a čekat na chyby soupeře v útočném pásmu.

Loni na konci sezony jsme si často říkali, že z podobných zápasů jsme měli získat body a mohli jsme být v tabulce jinde. Neplatí to i o prvních dvou kolech této sezony?

Určitě to do takových zápasů zapadá, ale myslím si, že jsme zrovna měli jako soupeře opravdu kvalitní týmy, které patří do vrchní části tabulky. Spíš jsme měli problém minulou sezonu, když jsme prohrávali zápasy s týmy, které byly o jednu dvě příčky nad námi, tam to bylo klíčové.

Jak pozitivní je naopak to, že jsme zvládli držet krok s našlapanými Pardubicemi?

Zápas vůbec nebyl špatný. První třetina nebyla úplně taková, i když tam Pardubice nejvíc těžily z přesilovek. Pak už jich měly méně a my se rozehráli a dostávali jsme je pod tlak. Dobře jsme se drželi v útočné třetině. Bohužel škoda blbých pěti minut, které otočily zápas. Soupeř se dostal na koně, zabetonoval to a už pro nás bylo těžší se tam dostat.

Další zápas je na programu v pátek. Budete pracovat hlavně na produktivitě?

Asi jo, to nechám na trenérech. Nemůžeme překopat systém a nějak to měnit. Spíš trénovat to, co děláme a drilovat všechno, aby to bylo lepší.

Už máš nové betony, kdy se ale fanoušci můžou těšit na novou masku?

Maska je ve výrobě, ale vůbec netuším, za jak dlouho ji dostanu. Nejsem pověrčivý, že bych musel chytat od začátku se stejnou maskou. Když jsem byl menší, byl jsem pověrčivější, ale snažím se od toho oprostit, protože to hráče spíš svazuje. Mám svoje rituály a zvyky, ale maska je z devadesáti procent stejná. Jestli je tam nějaká barva navíc, to je jedno.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš, Josef Poláček | 17. 9. 2023

Domácí premiéra body nepřinesla, Kladno po bojovném výkonu nestačilo na Pardubice

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU