úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
Ohlasy

Byl bych radši za klidnější průběh, usmál se po vydřené výhře Brízgala

28. 10. 2023 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Rytíři zvládli podruhé za sebou vyhrát za tři body. Po vítězství na ledě Energie dnes zopakovali výkon i doma proti olomoucké Moře. Bylo to znovu vyrovnané klání, kdy domácí vzali za ten správný konec hlavně během třetí třetiny. ,,Kluci tam skvěle blokovali a na mě toho tolik neprošlo,” chválí své kolegy v obraně brankář Brízgala.

Po zápase v Karlových Varech jsi se dnes vrátil do branky, byla to plánovaná změna?

Většinou to moc dopředu nevíme. Dozvídáme se to pár dní před těmi zápasy, respektive před celým víkendem. Vždy je to na rozhodnutí trenérů, záleží to na více okolnostech. Buď proti komu zrovna hrajeme, nebo komu se daří víc, je to různé.

Podruhé za sebou jsme vyhráli za tři body a o jeden gól, je to lepší než vyhrát nějakým debaklem?

Popravdě by mi ani nevadilo vyhrát nějakým debaklem. Asi byl bych raději za nějaký klidnější zápas, než to takto honit do poslední minuty. Je to pak docela stresující. Proto bych si rád užil nějaký vícególový náskok, který bychom udrželi více v klidu.

Vzali jste před zápasem ohled na předchozí zápas soupeře, který porazili lídra soutěže z Litvínova?

Ano, sledovali jsme je. Měli jsme na ně udělané video, abychom viděli, co jim vychází, případně nevychází. Snažili jsme se proto na to nějak připravit.

Když porovnáš první dvě třetiny, kdy během první jsi tolik v permanenci nebyl a ve druhé těch nebezpečných momentů přibylo…Jak je to pro brankáře obtížné?

Tam je hlavně nejtěžší udržet určitou pozornost v zápase. Být stále koncentrovaný na puk, s čímž naštěstí nemám problém. Potom už mě to pohltilo více, kdy k nám do pásma chodili častěji a byl jsem více ve hře

Ve třetí třetině jsme přečkali náročné oslabení, Olomouc nás nepustila celou dobu z pásma. Ukázali jsme velkou bojovnost…

To bylo super. Kluci to tam skvěle blokovali a ve finále na mě ani moc střel nešlo. Samozřejmě je to strašně náročné být takto zavřený celé dvě minuty v pásmu. Bohužel se nám to nepodařilo vyhodit, ačkoli tam pár možností bylo. Naštěstí se jim to ale nepodařilo využít.

Můžeme během následujících tří domácích utkání očekávat nějakou změnu v brankovišti?

Ještě se to neví, nicméně tři zápasy jsou v hodně dlouhém rozmezí. Podle mě nás budou chtít trenéři nějak protočit. Určitě nebudou chtít, aby jeden z brankářů stál nějak dlouho.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Jakub Liška / Foto: Roman Mareš | 27. 10. 2023

Třetí výhra v řadě! Rozhodující trefu proti Olomouci zaznamenal Deven Sideroff

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 26. 10. 2023

Maratón domácích bitev začíná, v pátek změříme síly s Olomoucí

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU