52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
 středa 17.4.2024
Kladno
Vsetín
4:1
 čtvrtek 18.4.2024
Kladno
Vsetín
7:2
BAR3,  neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
 neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
18:00
Obrázek
Ohlasy

Buď tam začneme padat po držkách, nebo si zase zahrajeme baráž, ví Matyáš Filip

28. 1. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Další porážka se mu kousala jen hodně těžce. Matyáš Filip nastoupil proti Brnu na křídle první formace a zaujal dobrým pohybem a napadáním. Úvodní střídání odstartoval tvrdým hitem, dvě zajímavé šance ale neproměnil a Kladno opět padlo bez vstřelené branky. „Nebylo tam takové nasazení jako proti Liberci. Nechtělo se bojovat, nechtělo se jít do branky. Furt to motáme v rozích, což je k ničemu,“ mrzelo po utkání dvaadvacetiletého útočníka.

Proti Brnu končíme opět bez bodů. Co k tomu říct?

Bez vstřeleného gólu se nedá vyhrát. Už opravdu nevím, co bych k tomu měl říct. Jsem zoufalý stejně jako ostatní. Nechceme to takhle… Musíme to už nějak zlomit.

Kde byl hlavní rozdíl oproti poslednímu kolu, ve kterém jsme si vcelku jistě došli pro body?

Nebylo tam takové nasazení. Nechtělo se bojovat, nechtělo se jít do branky. Furt to motáme v rozích, což je k ničemu. Jestli se tohle nezmění, tak se nezmění ani naše pozice v tabulce.

Před prvními dvěma góly měli hosté spoustu času připravit si zakončení. Čím to, že se tyhle chyby pořád opakují?

Kdybychom to věděli, tak je neděláme. V obranném pásmu ale máme furt zmatek a furt si to říkáme. Bohužel je to ale pořád ta samá písnička. Opravdu nevím, co na to mám říct.

Nastupoval jsi v první formaci s Adamem Kubíkem a Tomáše Plekancem. Jak ti to vyhovovalo?

Já se snažil hlavně bruslit a napadat. Myslím, že jsem to v rámci možností plnil. Pak se to ale zase změnilo. Asi to nevyhovovalo.

Hned první střídání jsi načal dobrým hitem, který bohužel skončil zraněním Tomáše Kundrátka. Kde se to v tobě vzalo? Přece jenom nejsi nejvyšší hráč, který by byl známý tvrdými bodyčeky.

Nejsem, ale poslední dobou mi trenéři hodně říkají, ať nekoukám na velikost ani na váhu, že stačí soupeře dobře trefit. Určitě to ale nedělám s úmyslem někoho zranit. Byla to špatná situace, já k němu jel zády a ohnutý. Asi jsem mu špatně trefil koleno. Mrzí mě to, určitě nechci nikoho zranit. Hrát tvrdě je ale v hokeji potřeba. Snažím se dělat všechno, co jde. Body mi tam neskáčou, tak se snažím aspoň odvádět černou práci.

 

„Buď začneme šlapat a padat tam po držkách, nebo ne a budeme tam, kde jsme, dáme si tady zase měsíc trénování a zahrajeme si baráž.“

 

Ve druhé třetině jsi měl dvě vcelku dobré šance. Čím to, že to tam nepadlo?

Jak říkám, snažím se bruslit, je to moje přednost. V první situaci jsem se tam natlačil, ale bohužel jsem v souboji s obráncem ztratil stabilitu a puk se mi ztratil z dohledu. Ve druhé situaci jsem vystřelil pozdě. Měl jsem vystřelit dřív, takhle mi to zblokoval obránce. Bohužel.

Zníš opravdu hodně smutně. Jak z toho ven, když se teď nedaří?

To kdybych věděl, tak tady takhle nestojím. Sám se sebou se hodně peru… Nevím.

Situace v tabulce se zase zhoršila, momentálně ztrácíme pět bodů na předposlední místo. Vnímáte to postavení?

Pořád máme deset zápasů. Ostatní týmy samozřejmě hrají taky a bodovat budou asi taky. My to musíme urvat, kde to jde. Nic jiného nám nezbývá. Buď začneme šlapat a padat tam po držkách, nebo ne a budeme tam, kde jsme, dáme si tady zase měsíc trénování a zahrajeme si baráž.

Mrzí tahle porážka o to víc, že Brno bylo jedním ze soupeřů, který byl v tabulce poblíž?

Hlavně si myslím, že byli hratelní. To, že my k tomu přistoupíme tak, jak jsme přistoupili, je další věc. Je to škoda. Jsou to pořád ty samé řeči dokola. Musíme to předvádět na ledě a ne tady v rozhovorech.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 27. 1. 2023

42. kolo extraligy: Rytíři podlehli Brnu 0:3

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 26. 1. 2023

Druhý domácí zápas v řadě. Zhasne na Kladně brněnská Kometa?

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU