Plzeň
18:00

Kladno před návštěvou sezóny nestačilo na Pardubice

včera od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
V první periodě utkání se do vedení z trestného střílení dostalo Dynamo, kladenští hokejisté nicméně příležitosti ke skórovaní měli. Ve druhé třetině Pardubice přidaly další trefu a odskočily na dvoubrankový rozdíl. Snížení stavu hned na počátku třetího dějství obstaral Filip. Na konci posledního dějství zvýšil Červenka pardubický náskok a Kladno tak před skvělou kulisou prohrálo.
2024/2025 Tipsport extraliga, 14. kolo,  pátek 25.10.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Pardubice
1:4
0:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 42. Filip (Jarůšek, Procházka)  – 9. M. Kaut, 32. Vondráček (Paulovič, Mandát), 55. Červenka (Mandát, Houdek). 59. Kousal (Červenka, Mandát). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Matyáš Filip – Tomáš Vomáčka  .

diváci4513
Kladno: Lukeš – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Jeřábek, Hanousek, Pietroniro, Nemčík – Procházka, Hults, Tralmaks – Smoleňák, Filip, Jarůšek – Strnad, Pytlík, Bláha – Redlich, Straka, Vimmer
Pardubice: Vomáčka – Dvořák, Šustr, Vála, Švec, Hájek, Houdek – Červenka, Kousal, Herčík – Smejkal, Poulíček, Kaut – Paulovič, Mandát, Vondráček – Lichtag, Fiala

Z kladenských vyslal první střelu směrem k Vomáčkově svatyni Bláha, tento pokus mezi tři tyče nezamířil. Možnost otevřít skóre měl na druhé straně Smejkal, ten v samostatném úniku trefil pouze Lukeše. Následně zahrozil po nahození od modré z dorážky Poulíček, jeho dorážka mezi třemi tyčemi neskončila. Kladeňáci si poté zahráli první početní výhodu, v ní ovšem ujel Kaut a po faulu Ticháčka bylo nařízeno trestné střílení. Stejný hráč poté vstříc kladenskému brankáři uspěl – 0:1. Za Kladno mohl odpovědět Pietroniro, jeho střelu pokryl hostující brankář do své lapačky. Poté následovala pasáž, ve které oba týmy pykaly za fauly, branka ovšem nepadla ani na jedné straně. Velkou možnost srovnat stav měl ihned po vhazování Smoleňák, Vomáčka ale vytasil svůj beton a podržel svůj tým.

Na počátku prostředního dějství pokračovala početní výhoda Rytířů, v ní ze slotu pálil Procházka, trefil však pouze pardubického brankáře. Posléze si modrobílé mužstvo vybojovalo další přesilovku, ani teď se slušně zaplněný zimák srovnání nedočkal. Dobrou příležitost si vybojoval důrazný Pytlík, jím na branku vyslaný kotouč nepříjemně zaměstnal hostujícího brankáře, za záda pardubického gólmana ale nedoputoval. Skóre se vzápětí měnilo na druhé straně, po chybě Hanouska se puku chopily Pardubice a Vondáček střelou mezi betony skóroval – 0:2. Lukeš následně vychytal ve stoprocentní šanci Smejkala, který zakončil jedno z přečísleních hostů.

I na počátku třetí dvacetiminutovky dostali Kladeňáci výhodu v podobě přesilové hry a tentokrát byli úspěšní! Jarůšek našel přesnou přihrávkou Filipa a ten zaspal svůj druhý gól proti Dynamu v tomto extraligovém ročníku – 1:2. Kladenští se hnali za vyrovnáním, Dynamo naopak hrozilo z přečíslení. Nebezpečnou střelou od modré čáry na poslední chvíli zblokoval kladenský Tralmaks, krátce poté se proti Červenkově střele zaskvěl Lukeš. Veškerá snaha Rytířů vzala za své po krásné individuální akci Červenky – 1:3. Do opustěné kladenské branky upravil na konečných 1:4 Kousal.

Kladno:  David Čermák: Chtěl bych pogratulovat Pardubicím k vítězství. O jejich vítězství rozhodlo proměňování šancí. Už za stavu 0:0 jsme tam měli prázdnou bránu, nedali jsme. To rozhodlo o utkání. Kvalita Pardubic je samozřejmě vysoká. To pak rozhodlo.

Pardubice: Václav Baďouček: Připravovali jsme se na horký kladenský led, protože jsme věděli, že domácí hrají doma velice dobře. Chtěli jsme eliminovat jejich úvodní tlak, což se nám povedlo. První třetina byla po dlouhé době z naší strany docela slušná, vedli jsme 1:0. Pak jsme hráli velice špatně, ztráceli jsme kotouče u nás v pásmu a měli jsme špatný přechod středního, přesto jsme druhou třetinu paradoxně vyhráli, byť šťastně, 1:0. Ve třetí třetině po snížení jsme podali zodpovědný výkon a nakonec získali tři body.