úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
A tým

Hokejisté Kladna se v Tuchlovicích zúčastnili benefiční akce

24. 6. 2024 od Klub / Foto: Roman Mareš
V sobotu 22.6. se Rytíři vydali do nedalekých Tuchlovic, kde podpořili benefiční akci klubového partnera, společnosti Amond. Kladenští hokejisté sehráli fotbalové utkání proti svému partnerovi a následně se zúčastnili týmové autogramiády pro přítomné fanoušky.

Celá akce odstartovala v patnáct hodin a Rytíři měli na místě kromě skákacího hradu pro nejmenší také svůj oficiální Fanshop. Pořadatelé připravili pro hokejisty Kladna šatnu s občerstvením a od patnácté hodiny se hráči začali pomalu sjíždět do dějiště utkání. Mezi prvními na místo dorazili Richard Jarůšek nebo pozdější kapitán Tomáš Hanousek, nechyběl samozřejmě ani klubový maskot. 

Ještě před startem duelu kladenského áčka se na hřišti střetli mládežnické týmy Rytířů s fotbalovým klubem AFK Tuchlovice, který se na celé akci rovněž podílel. Krátce před sedmnáctou hodinou pak vyběhli hráči obou týmů na trávník před hlavním zápasem, Kladno v čele s brankářem Radkem Smoleňákem, aby se rozcvičili a seznámili s povrchem. Slavnostní nástup, pozdravy obou týmů a šlo se na věc. Zápas se nesl v přátelském duchu a obě strany si ho užívaly stejně jako fanoušci, kterých dorazilo do Tuchlovic mnoho. S týmem byli po celou dobu i hráči, kteří se do zápasu nezapojili a zúčastnili se až autogramiády po jeho skončení, během utkání ale své spoluhráče vydatně povzbuzovali ze střídačky. Tam nechyběl ani sportovní manažer klubu Jiří Burger nebo třeba trenér brankářů Radek Jirátko. Po prvním poločase Rytíři prohrávali 2:3, obě jejich branky vstřelil Martin Procházka. Ve druhé půli soupeř odskočil do dvoubrankového náskoku 2:4, poté se ale povedlo Kladenským otočit skóre, když se trefili Jarůšek, Horna a z penalty Ticháček. V závěru však Rytíři inkasovali poslední branku a utkání skončilo remízou 5:5. Po pozápasové fotce obou týmů následovalo vyhlášení celodenní tomboly, do které daroval ceny také kladenský klub. Fanoušci mohli získat podepsanou hokejku Jiřího Ticháčka či permanentky na novou sezónu. Během vyhlášení pořadatel mimo jiné uvedl, že se pro nadaci Dobrý Anděl, i díky příspěvku Rytířů v rámci nadačního fondu Knights Foundation ve výši 10 000 Kč, vybrala celková částka 62 122 Kč. Po rozdání všech cen z tomboly se přešlo k poslednímu bodu programu a jednomu z největších taháků celého dne. Osmnáct kladenských hokejistů během autogramiády podepisovalo kartičky, dresy, šály a všelijaké další předměty pro fanoušky, kteří si tak kromě skvěle zorganizované události mohli užít také setkání s hráči Kladna. 

Společnosti Amond, která benefiční akci v Tuchlovicích pořádala, klub děkuje za pozvání, zajištění skvělého zázemí pro hráče a celý den, který si všichni zúčastnění velice užili. 

FOTOGALERIE

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU