úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
A tým

Rytíři hlásí posilu do obranných řad, ze Slovenska přichází Phil Pietroniro

10. 6. 2024 od Jakub Liška
Po odchodu několika jmen z obrany Rytíři nadále posilují a hledají náhradu na tento post. Novou akvizicí je rodák z kanadského Montrealu, který má také italské občanství, Phil Pietroniro. Na Kladno přichází ze slovenské extraligy z Dukly Trenčín.

Po konci minulé extraligové sezony opustilo kádr Rytířů hned několik jmen z obrany, proto byly příchody prvních nových posil zaměřeny právě na zadní linii sestavy. Po Tomáši Hanouskovi a Radku Jeřábkovi tak přichází ofenzivně laděný a produktivní Kanaďan s italským pasem Phil Pietroniro. Třicetiletý obránce se narodil v Montrealu a své hokejové začátky prožil v mládežnických a nižších soutěžích v USA i Kanadě. Na seniorské úrovni si v těchto zemích zahrál nejvýše v ECHL za Utah Grizzlies v průběhu dvou sezon. 

Od roku 2017 působí Pietroniro v evropských klubech. První čtyři sezony strávil v Itálii, kde zažil rozkvět své hokejové kariéry. V posledních dvou sezonách na Apeninském poloostrově zapsal nejprve 42 bodů za sezonu a o rok později dokonce 55 kanadských bodů za 21 branek a 34 asistencí, které znamenaly jeho nejlepší ročník v kariéře. Po čtyřech letech v Itálii se na jeden rok upsal ve francouzské soutěži týmu Mulhouse, kde rozhodně nezanevřel na své ofenzivní umění a opět se vyšplhal na 39 bodů. 

Na poslední dvě sezony se Pietroniro ukotvil u našich východních sousedů na Slovensku, v tamější nejvyšší soutěži zamířil do kádru trenčínské Dukly. V minulé sezoně se stal třetím nejproduktivnějším hráčem týmu po základní části se ziskem 37 kanadských bodů, s Trenčínem se však dva roky po sobě dále než do předkola play-off nedostal.

Díky svým rodičům měl možnost získat také italské občanství, proto už od roku 2018 pravidelně reprezentuje Itálii na mezinárodních turnajích. V letech 2021 a 2022 patřil mezi elitní beky národního týmu na světových šampionátech. 

Na Kladně by Phil Pietroniro rád navázal, i přes pozici obránce, na své produktivní sezony a pomohl tak Rytířům v nadcházejícím extraligovém ročníku. 

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Adam Brízgala, Štěpán Lukeš

Obránci: Jiří Ticháček, Tadeáš Hejda, Martin Němčík, Tomáš Hanousek, Radek Jeřábek, Phil Pietroniro, Josef Trojna

Útočníci: Radek Smoleňák, Martin Procházka, Antonín Melka, Richard Jarůšek, Denis Kusý, Matyáš Filip, Jaromír Pytlík, Jakub Strnad, Ondřej Bláha, Sebastian Redlich, Zdeněk Nedvěd, Štěpán Vimmer

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU