pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
A tým

Rytířské brankoviště je kompletní, přicházejí i první dvě posily do obrany

14. 5. 2024 od Redakce
Adama Brízgalu v kladenském brankovišti pro příští sezónu doplní Štěpán Lukeš. Osmadvacetiletý gólman s bohatými extraligovými zkušenostmi se s Rytíři zapojí do prvního společného tréninku na startu přípravy stejně jako dva noví obránci. Z Prostějova přichází nejproduktivnější obránce první ligy Tomáš Hanousek a z Vítkovic urostlý bek Radek Jeřábek.

Rytíři se startem společné letní přípravy na novou sezónu vyřešili první rébus tvořící se sestavy. Adama Brízgalu v brankovišti doplní Štěpán Lukeš. Osmadvacetiletý rodák z Chomutova má na svém kontě více než sto padesát odchytaných utkání v extralize, v sezónách 2021/22 a 2022/23 byl i členem širšího kádru národního týmu, za který dosud odchytal osm duelů s působivou bilancí 93% úspěšnosti zásahů. V extralize postupně oblékal dres Chomutova, Hradce Králové, Karlových Varů a naposledy Komety Brno.

V obranných řadách potvrzujeme dvě nová jména. Prvním je Tomáš Hanousek. Loni nejproduktivnější obránce a nejlepší střelec mezi obránci v první lize přichází z Prostějova. Zakrátko šestadvacetiletý bek po návratu ze Švédska, kde působil v dorosteneckých kategoriích, odstartoval svou kariéru mezi profesionály v organizaci Liberce, kde herně rostl po boku hvězdného Ladislava Šmída. Později hrál extraligu v Karlových Varech, Zlíně a Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži odehrál v součtu s play off přes 200 utkání. Další přidá na Kladně – nedaleko Kralup nad Vltavou odkud pochází.

Druhou posilou obranných řad je Radek Jeřábek. Urostlý obránce je se 196 centimetry a 96 kilogramy defenzivním specialistou. V extralize dosud odehrál přes sto utkání, které rozdělil mezi mateřskou Spartu, Mladou Boleslav a naposledy Vítkovice. Další dvě stovky duelů přidal v první lize. Na Kladno přichází uplatnit zejména svůj důraz a poctivou obrannou hru.

Všichni tři jmenovaní spolu se zbytkem týmu dnes absolvovali fyzické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a ve středu 15. května se zapojí do prvního tréninku na startu společné letní přípravy pod vedením kondičního trenéra Tomáše Horny.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Adam Brízgala, Štěpán Lukeš

Obránci: Jiří Ticháček, Tadeáš Hejda, Martin Nemčík, Tomáš Hanousek, Radek Jeřábek, Josef Trojna

Útočníci: Radek Smoleňák, Martin Procházka, Denis Kusý, Matyáš Filip, Jaromír Pytlík, Jakub Strnad, Ondřej Bláha

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU