5:3
1:4

Přípravné utkání: Rytíři prohráli na ledě Kolína 2:5

23. 3. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno zahájilo přípravu na baráž špatně a v Kolíně zapsalo porážku 2:5. V první části otevřel skóre Ondřej Bláha, jenže soupeř zásluhou Lukáše Pajera vývoj otočil a po gólu Moravce odskočil na rozdíl dvou gólů. Snížení obstaral Jaromír Pytlík, risk bez gólmana však hostům dvakrát nevyšel a Pajer zkompletoval hattrick. Pod pátý gól se podepsal Matěj Morong. Kladeňáci tak první utkání po skončení základní části nezvládli a dojem budou chtít napravit v úterní odvetě s Kolínem.
Baráž 2023,  čtvrtek 23.3.2023, Zimní stadion Kolín (přátelské utkání)
Kolín
5:2
1:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 16. Pajer (Sklenář, Moravec), 33. Pajer (Naar, Niko), 44. Moravec, 59. Pajer, 60. Morong – 10. Bláha (Kehar), 56. Pytlík (Slováček). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Procházka, Bernat – Hnilička, Tasch
vyloučení2:2
využití0:0
diváci0
Kolín: Soukup – Čáp, Gaspar, Piegl, Kukla, Naar, Niko, Jelínek, Hampl – Král, Koukal, Novák – Pajer, Moravec, Sklenář – Lang, Morong, Šedivý – Gajda, Matějček, Síla.
Kladno: Brízgala – Babka, Kehar, Sotnieks, Ticháček, Veber, Slováček – Jágr, Plekanec, Kubík – Beran, Indrák, Brodecki – Zikmund, Filip, Procházka – Bláha, Pytlík, Michnáč.

Kladno vstoupilo do přípravy na baráž aktivně a v prvních minutách mohlo jít do vedení. Dočkalo se až v desáté minutě, kdy Ondřej Bláha tečoval Keharovo nahození – 0:1. Už po pěti minutách však bylo srovnáno, když souhru druhé lajny zakončil přesnou ranou Lukáš Pajer – 1:1. Rytíři si v závěru třetiny mohli pomoci přesilovou hrou, jenže nebyli úspěšní.

To samé navíc platilo i o další početní výhodě hostí. Už po půlminutě přesilovky byl totiž vyloučen Kubík a při hře čtyř proti čtyřem kozlové odskočili do trháku. Na brankovišti dobře dorážel opět Pajer – 2:1.

V úvodu třetího dějství pak domácí dokázali svůj náskok ještě navýšit. Prosadil se Petr Moravec – 3:1. Kladno se poté tlačilo za snížením, dlouho se ovšem nemohlo dočkat. Až v 56. minutě se po šikovném průniku radoval Jaromír Pytlík – 3:2. Dvě minuty před koncem pak Rytíři zkusili hru bez gólmana, jenže byli potrestaní. Do odkryté klece zkompletoval hattrick Pajer – 4:2. Hosté následně ještě jednou stáhli Adama Brízgalu ze hry a pátý gól přidal do prázdné branky Matěj Morong – 5:2.