pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Klub

Mládež nově řídí Martin Vejvoda. Sportovní manažer Burger mluvil i o A-týmu a vizích

15. 3. 2023 od Redakce
Během listopadu loňského roku opustil Jiří Burger střídačku extraligového áčka, aby se mohl naplno věnovat funkci sportovního manažera. V této roli měl za úkol stabilizovat situaci v mládeži, a to zejména do doby, než ji převezme nový manažer. Tím se nyní stává Martin Vejvoda, kterého Burger v tomto rozhovoru oficiálně vítá a zároveň popisuje aktuální situaci celého klubu a jeho vize napříč celou organizací.

Na úvod se pojďme vrátit k tvému odchodu ze střídačky. Proč k tomuto kroku došlo?

Společně s majitelem klubu jsme vnímali, že situace v naší mládeži je kritická. Oslovili jsme tehdy trenéra juniorů Pavla Skrbka, aby se připojil k A-týmu a on souhlasil. Díky tomu se mi uvolnily ruce na práci s mládeží. Úkolem bylo stabilizovat aktuální situaci a zejména zabránit sestupu juniorů z druhé nejvyšší soutěže, což se naštěstí povedlo.

Proč to v kladenské mládeži došlo až do této nepříjemné situace?

Já to vnímám v několika hlavních rovinách. Ta první je o tom, že práce v klubu nebyla vždy taková, jakou bychom si ji představovali, a tak musíme hledat chyby i u sebe. Druhá rovina jsou odchody našich klíčových hráčů do jiných klubů v Česku i v zahraničí, kterých bylo okolo dvaceti v posledních dvou letech. To byl ostatně hlavní důvod, proč vloni sestoupili naši junioři z extraligy, protože tým tímto přišel o své lídry. Třetí rovinou je pak covidové období, kdy naše celá mládež striktně dodržovala platný zákaz trénování v uzavřených prostorách, v našem případě tedy na zimním stadionu na ledových plochách. Poté, co pandemie ustoupila, jsme byli limitováni rekonstrukcí, kdy jsme měli pro dva kluby k dispozici jen jednu ledovou plochu a tím pádem musely naše mládežnické týmy dojíždět do okolních měst, což bylo časově i fyzicky náročné. Proto ani neměly tolik tréninkových jednotek, kolik bychom si představovali.

Z jakých důvodů od nás ti důležití hráči odchází?

Musíme zmínit, že v těch dvaceti odchodech jsou i hráči, kteří odešli do prestižní kanadské juniorky. Konkrétně jde třeba o Marka Alschera a Matyáše Šapovaliva. To jsou ale odchody, které nám dělají radost, protože oba kluci byli následně draftování do NHL. Naopak nás ale mrzí odchody do jiných českých klubů, kdy některé jednotlivce zlákalo třeba jen to, že budou mít lepší zázemí v kabině oproti Kladnu. Proti takovýmto odchodům nemáme žádné páky, protože v českém hokejovém systému je to nastaveno tak, že pokud jiný klub uhradí tabulkové odstupné, hráč rovnou patří tomu jinému klubu.

Víme, že pro nás je do budoucna problémem, že máme v juniorské soutěži aktuálně jen druhou nejvyšší soutěž. Na druhou stranu, díky pomoci Statutárního města Kladna, se budeme snažit na Kladno extraligu v co nejbližší době vrátit. Za důležitý krok ke stabilizaci celé naší mládeže beru to, že se nám letos podařilo udržet všechny mládežnické soutěže a od toho se odpíchneme. To byl jeden z mých dvou hlavních cílů pro letošní sezonu. Tím druhým cílem bylo angažování nového manažera mládeže, a i toho už klub má.

Kdo tedy bude kladenské mládeži nově v roli manažera velet?

Novým manažerem mládeže je Martin Vejvoda. Martin má v této oblasti bohaté zkušenosti, před několika lety byl sportovním manažerem našeho klubu. Následně působil šest let v Mladé Boleslavi ve stejné funkci, ale i přímo u mládeže.

Mládež si tedy převzal Martin Vejvoda a ty se budeš už zase primárně starat o A-tým. Co tě u naší vlajkové lodi čeká v nejbližších dnech?

Kluci z áčka dostali po základní části týden volna a já teď vytvářím harmonogram na ty další týdny před baráží. Aktuálně jednáme o přátelských zápasech, o kterých budeme informovat hned, jak si to oboustranně potvrdíme včetně termínů. Zároveň řešíme kádr na další sezonu.

Martin Vejvoda je novým manažerem mládeže Rytířů Kladno:

Martin Vejvoda (vlevo) si podává ruku se sportovním manažerem klubu Jiřím Burgerem.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU