středa 5.4.2023
Kladno
Pardubice "B"
8:4
1. kolo,  neděle 16.4.2023
Kladno
Zlín
1:0
2. kolo,  pondělí 17.4.2023
Kladno
Zlín
3:1
3. kolo,  čtvrtek 20.4.2023
Zlín
Kladno
1:7
4. kolo,  pátek 21.4.2023
Zlín
Kladno
0:1
Obrázek
A tým

Vyjádření klubu k situaci v utkání s Motorem, kdy Sotnieks podával hokejku Bowovi

6. 3. 2023 od Tisková zpráva / Foto: Roman Mareš
Rytíři Kladno reagují na publikované články o chybném střídání v Českých Budějovicích, kdy Kristaps Sotnieks odjel ze střídačky podat hokejku Landonovi Bowovi a tým byl následně potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Situace byla podána jako kuriózní a byla označována za školáckou chybu, ale bez uvedení kontextu, který uvádíme níže.

K situaci došlo během utkání 51. kola extraligy na ledě Českých Budějovic, kdy ve 2. minutě třetí třetiny zlomil brankář Landon Bow hůl. Kladenská střídačka na to reagovala pokynem pro obránce Kristapa Sotniekse, aby Bowovi dovezl náhradní hokejku ze střídačky a následně se zapojil do hry.

Mezi tím hráli Rytíři v útočném pásmu ve čtyřech, na což reagoval další kladenský obránce, který sledoval situaci v útočném pásmu a chtěl doplnit hrající čtveřici, ale nevšiml si právě toho, že Sotnieks ještě nešel střídat (jak to mohlo vypadat), a že vyrazil s náhradní gólmanskou holí na opačnou stranu kluziště.

Ze záběrů, které měla k dispozici O2 TV, a které se i následně objevily v článcích a na sociálních sítích, je vidět jen hra v útočném pásmu a moment, kdy už je kladenský pátý hráč za útočnou modrou a Sotnieks se vrací od kladenského brankoviště na střídačku jako šestý – moment střídaní, kdy na led naskočil pátý Kladeňák, už ale na záběrech vidět není.

Proto situace vypadá tak, že kladenská pětice hraje v útočném pásmu a do hry naskakuje ještě jako šestý Sotnieks, ale není ze záběrů patrné, že čerstvě střídající Rytíř je na ledě jen zlomky sekund.

Klub tímto vyjádřením chce zdůraznit, že šlo o souběh několika událostí, které vedly k nešťastnému vyloučení. Nešlo však o primitivní pochybení Kristapse Sotniekse, který byl tímto poškozen.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU