neděle 17.4.2022
Kladno
Jihlava
6:4
 pondělí 18.4.2022
Kladno
Jihlava
4:1
 čtvrtek 21.4.2022
Jihlava
Kladno
5:3
 pátek 22.4.2022
Jihlava
Kladno
2:7
 pondělí 25.4.2022
Kladno
Jihlava
6:3
 středa 27.4.2022
Jihlava
Kladno
17:30
 středa 27.4.2022
Jihlava
Kladno
17:30
 pátek 29.4.2022
Kladno
Jihlava
18:00
 pátek 29.4.2022
Kladno
Jihlava
18:00
Obrázek
Ohlasy

Všichni chtějí vyhrávat a na týmu je to vidět, těší Adama Kubíka

23. 1. 2022 od Foto: Roman Mareš
Rytíři potvrdili dobré výsledky z posledních zápasů i na Spartě! Proti tradičnímu rivalovi sice dvakrát ztráceli, pokaždé ale odpověděli a došli si pro tříbodové vítězství. Druhé vyrovnání obstaral v přesilové hře Adam Kubík, který vstřelil už svůj patnáctý gól v sezoně. „Jsem nesmírně vděčný, že dostávám takovou příležitost a trenéři mi věří. Doufám, že to budu splácet čím dál tím víc a ještě nějaké góly přibydou,“ vyprávěl po utkání.

Bereme druhou výhru v řadě, navíc na Spartě. To potěší, ne?

Samozřejmě, že to potěší. Tři body potřebujeme a doufám, že se díky nim přiblížíme týmům před námi. Je vidět, že se naše hra zlepšuje. Jsme zodpovědnější dozadu a dostáváme méně gólů.

Po dlouhé době máme ke třináctému místu blíž než k poslednímu.

Nesmíme být uspokojení a musíme makat dál tak, jak makáme. Teď chtějí všichni vyhrávat a na týmu to je vidět. Nálada je dobrá.

V čem vidíš největší herní zlepšení v posledních kolech?

V některých zápasech jsme měli trochu štěstíčka, ale asi tomu jdeme naproti a jsme na to připravení. Zdravé hokejové štěstí je dobré. Jinak se celkově zvedáme. Snažíme se si k tomu pořád něco říkat, dělat porady a meetingy. Není na co čekat. Každý ví, o co hrajeme, tak do toho dává sto procent.

Přesilovky se nám v poslední době moc nedařily. Dnes jsme ale využili dvě, které rozhodly. Cvičíte je?

I v minulém zápase jsme dali dva góly z přesilovky. Konečně nám to tam trochu klape. Máme trochu štěstí i při nich. Nejsou to souhry do prázdné brány, ale takový hokej je. Musíme takovými góly vyhrávat.

Na přesilovkách se při absenci Jaromíra Jágra změnilo složení. Pomohlo i to?

Hlavně jsme je teď víc potrénovali. I on dal z přesilovek hodně gólů. Hlavně jsme si na tom ale teď dali víc záležet. Teď krásně vidíme, že to může rozhodovat zápasy.

Ty jsi vstřelil už svůj patnáctý gól v sezoně. Bral bys takové číslo před sezonou?

Samozřejmě. Bral bych i to, kdybych věděl, jaké budu mít vytížení v týmu. Jsem nesmírně vděčný, že dostávám takovou příležitost a trenéři mi věří. Doufám, že to budu splácet čím dál tím víc a ještě nějaké góly přibydou.

Kdy se z tebe stal čistokrevný střelec týmu?

Vždycky jsem se bál střílet. Všichni mi pořád říkali, ať to tam víc tlačím a zkouším víc střílet. Loni jsem hrál s Rosťou Maroszem, který mi říkal, že mám dobrou střelu, tak ať střílím a střílím. Uvědomil jsem si to, takže na tom pořád pracuju a na tréninku zkouším střílet ze všech pozic. Pak je to vidět i v zápase. Věřím si, vystřelím a padá to tam. Když nevystřelím, tak nemůžou padat góly.

Jak moc tomu pomáhá takový asistent, jako je Tomáš Plekanec?

Od něj mám polovinu gólu křížem do prázdné brány. Pak už stačí jen trefit bránu. Je ale pravda, že přihrávky od Plekyho někdy nejsou vůbec lehké. Jsou to pořádné rány. Jsem ale samozřejmě rád, že mi to tam padá.

Zápasy mezi Kladnem a Spartou měli vždycky zvláštní náboj. Je i tohle vítězství o to cennější, že bylo proti Spartě?

Samozřejmě. Každý tým, který přijede na Spartu, se chce ukázat. Je to jeden z největších klubů v Česku a vždycky je tady dobrá atmosféra. Škoda jen, že tu nemůžeme být před plnou arénou jako v prvním zápase.

Několik kladenských fanoušků ale dorazilo a svůj gól jsi s nimi pořádně oslavil.

Je vidět, že mě podporují. Za to jsem jim vděčný. To, že nás podporují, je nejdůležitější.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU