6. kolo,  pátek 21.8.2020
Sparta
Kladno
3:1
 úterý 25.8.2020
Kladno
Slavia
5:2
1. kolo,  sobota 12.9.2020
Kladno
Kolín
7:1
6. kolo,  středa 16.9.2020
Kladno
Slavia
2:4
3. kolo,  sobota 19.9.2020
Vsetín
Kladno
4:3p
2. kolo,  středa 16.9.2020
Kladno
Přerov
Odloženo
4. kolo,  středa 23.9.2020
Kladno
Havířov
18:00
5. kolo,  sobota 26.9.2020
Litoměřice
Kladno
17:00
7. kolo,  středa 30.9.2020
Poruba
Kladno
18:00
8. kolo,  sobota 3.10.2020
Kladno
Jihlava
16:00
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
A tým

V úterý na Kladno dorazí Sparta, Rytíři vyzkouší dva obránce

10. 8. 2020 od Ondřej Hradecký/Lukáš Jůdl
Více než pětiměsíční pauza kladenských hokejistů se chýlí ke konci. V úterý od 18:00 vyzvou Rytíři kladenském ČEZ stadionu extraligovou Spartu. Do zápasu by měli naskočit i dva obránci, kteří jsou na Kladně na zkoušce.

Kvůli pandemii koronaviru byl zrušen plánovaný přátelský zápas s Ústím a oddálil se i start Generali Česká Cupu, v rámci kterého figuruje Kladno ve skupině se Spartou, Plzní a budějovickým Motorem. Na rozdíl od kladenských hráčů už za sebou ti sparťanští mají jeden duel, který pro ně skončil nešťastnou domácí prohrou 3:4 po prodloužení s Plzní – pro kladenské fanoušky může být zajímavostí, že v dresu Indiánů k této výhře přispěl bývalý útočník Kladna David Stach. Sparta do zítřejšího zápasu bude vstupovat po odehraném pondělním zápase s Českými Budějovicemi, které Rytíři vyzvou doma ve čtvrtek.

Ziky poprvé na Kladně jako soupeř

Ladislav Zikmund zažije v úterním zápase comeback na Kladno. Houževnatý útočník za Rytíře odehrál čtyři sezóny a výraznou měrou se podílel na návratu do nejvyšší soutěže. Ani tam se bodově neztratil - ve 222 soutěžních zápasech zapsal 122 bodů a z toho vsítil 62 branek. Pozornost na sebe upoutal především během své debutové sezóny v nejvyšší soutěži, kdy v dresu nováčka zaznamenal 30 bodů (15+15).

Představí se i řada nováčků

V modrobílém dresu bude tento zápas premiérovým pro řadu posil – do největšího středočeského města před sezónou přišli útočníci Marek Račuk, Tomáš Guman, Tomáš Pitule, Nicolas Hlava a z Hradce se vrátil Adam Kubík. Obranné řady vyztužil Jakub Štochl, do brankoviště pak přišla hvězda slovenské nejvyšší soutěže Andrej Košarišťan. Rytířům v nadcházející sezóně bude moci pomoct i Rostislav Marosz, ten ovšem nový ročník začne ve Vítkovicích a na jeho první start si tak musíme počkat alespoň do 4. ledna, kdy mu končí hostování.

Ondřej Mikliš

Kromě zmíněných posil se v kladenském dresu předvedou i dva hokejisté, kteří přišli na zkoušku. Tím prvním je Ondřej Mikliš, který má ve svých 24 letech na pozici obránce řadu zkušeností. Během poslední sezóny pomáhal tento šumperský rodák v nadnárodní EBEL lize znojemským Orlům a odehrál za ně 50 zápasů, ve kterých jim pomohl solidními 13 body (3+10). Kromě toho dříve působil v prvoligovém Prostějově a jeden zápas odehrál i za našeho úterního soupeře, extraligovou Spartu.

Vsevolod Sorokin

Druhým testovaným mužem je ruský bek Vsevolod Sorokin, který může nabídnout zkušenosti z KHL. V té oblékal dresy Spartaku Moskva a Atlantu Mytišči, za které dohromady odehrál 129 zápasů. V posledním ročníku působil v uzbeckém Humo Taškent, který působí v nižší ruské VHL a odehrál za něj 46 zápasů, ve kterých zapsal do svých statistik 28 bodů (2+26).

Se Spartou padá hodně branek

Rytíři se se Spartou utkali během minulé sezóny čtyřikrát a rozhodně jí byli obstojným soupeřem, když hned polovinu z těchto duelů zvládli překlopit na svoji stranu. Nejprve dvakrát uspěla Sparta, když se radovala z domácí výhry 6:2 a venkovní 4:2, odvety ovšem patřily kladenským. Ti nejprve vyplenili O2 Arenu i díky čtyřem bodům Jaromíra Jágra 4:8 a následně doma vyhráli 4:2. Galapředstavení legendárního čísla 68 navíc sledovalo v Praze rekordních 17 220 diváků, což je nejvíce v historii extraligy, pokud nepočítáme duely hrané pod širým nebem. Dá se tak očekávat, že i tento duel nabídne hodně branek a byť jde o přípravné utkání, rivalita mezi oběma celky se jistě nezapře.

Upravené sektory a nakonec i otevřené stání, ale jen pro členy fanklubu

Na níže uvedené mapě stadionu mohou diváci vidět upravený plánek sektorů. Stále platí, že kvůli celoplošným nařízením musí diváci respektovat několik pravidel:

  • Na stadionu musí mít každý po celou dobu utkání roušku či jinou ochranu úst.
  • Každý nově vytvořený sektor má svůj vchod a východ.
  • Diváci musí sedět pouze na sedadle, které mají na své vstupence.
  • Diváci musí být pouze v prostoru sektoru, do kterého si zakoupili vstupenku. Chození mezi jednotlivými sektory je zakázáno.
  • Každá druhá řada a každé druhé sedadlo musí zůstat prázdné. I v případě, že na utkání dorazí vícečlenná rodina, musí zůstat jedno sedadlo volné. Na klíně smí sedět pouze dítě do 12 let.
  • U každého vchodu budou umístěny stojany s dezinfekcí na ruce. Žádáme všechny fanoušky, aby dodržovali zvýšenou hygienu.
  • Kapacita vozíčkářů je omezena na 3 (+ doprovod). Každý vozíčkář se musí nejpozději 24 hodin před zápasem nahlásit na emailové adrese info@rytirikladno.cz.
  • Sektor stání bude nakonec otevřen, ale jen pro členy fanklubu, které kontaktuje jeden z hlavních členů Jaroslav Zelenka. Zdůrazňujeme, že fanoušci v sektoru stání musí striktně dodržovat dvoumetrové rozestupy, nošení roušek a všechna další nařízení.
  • Stánky s občerstvením budou ve všech rozích stadionu otevřeny.

Vrácení vstupného za zápas s Ústím

Jelikož byl zápas proti ústeckému Slovanu na poslední chvíli zrušen vinou karantény kladenského týmu, všichni fanoušci, kteří si na něj zakoupili vstupenky, mají nárok na vrácení plného vstupného. Ti, kteří si zakoupili vstupenky online, obdrželi vstupné na své účty. Ti, kteří si zakoupili vstupenky v hotovosti, mohou o vrácení vstupného zažádat v den zápasu mezi 9:00 až 14:00 v kanceláři sekretariátu.