3:4
3:4
A tým

Baráž je za námi a Kladno bude dál působit v nejvyšší soutěži! Jak probíhala bitva o extraligu?

24. 4. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Dny nejistoty, nervů a očekávání jsou pryč, Rytíři totiž v nejkratším možném čase uhájili svou extraligovou příslušnost i pro ročník 2024/2025. Ten bude pro kladenský hokej speciální, bude v něm totiž slavit sté výročí. Než ale začnou jakékoliv přípravy na čtvrtou sezónu v Tipsport extralize v řadě, je potřebné krátce shrnout uplynulé dny.

Rytíře čekala před barážovým dramatem dlouhá přestávka, tu trenéři po prvotním volnu vyplnili náročným tréninkem a modelovými zápasy. Na rozdíl od předchozích sezón se ale nenašel vhodný soupeř na sehrání přípravného utkání, a tak si Kladeňáci museli vypomoci sami. „Je škoda, že jsme se do té situace vůbec dostali a museli si to vyžrat,“ litoval po konci série pádu do baráže kapitán Radek Smoleňák.

Čekání skončilo ve středu 17. dubna, v tento den se totiž odehrála první bitva prolínací soutěže. Beznadějně vyprodaný kladenský ČEZ stadion sledoval bezbrankovou první třetinu, v té druhé se domácím podařilo třikrát skórovat a odskočit soupeři na výsledek 3:0. Poslední se v zápase sice prosadil hostující Matějček, tato branka ale Rytířům vítr z plachet nevzala a Kladno se v sérii dostalo do vedení. „První zápas jsme odehráli po dlouhé pauze, sice jsme byli natrénovaní, ale neměli jsme herní tempo. Tam kdyby Vsetín dal nějaké góly, tak ta série byla úplně jiná. Ty zápasy byly vyrovnané,“ uvědomuje si hlavní trenér Otakar Vejvoda.

Druhý duel na středočeském ledě se odehrál o den později a domácí celek nenechal od prvních minut nic náhodě, po dvou třetinách svítil na kostce nad ledem stav 7:2, na kterém už poslední dějství nic nezměnilo.

Kladenské následně čekala cesta do Brna. V moravské metropoli totiž Vsetín našel dočasné působiště. Téměř až po střechu naplněné ochozy sledovaly vyrovnané bitvy, v každé z nich se ale modrobílým bojovníkům podařilo přečkat závěrečný tlak soupeře a v nejkratším možném čase se potvrdilo, že jubilejní stá sezóna kladenského hokeje bude zapsána do historie extraligovým písmem. „Věděli jsme, že je Vsetín šikovný, že umí hrát s pukem a že má šikovné útočníky. Musíte jít do zápasu s pokorou a respektem, ale musíte tam jít i se sebevědomím a vědět, jakým způsobem hrát,“ uvědomuje si kladenský lodivod.

Ač Rytíři ovládli baráž jednoznačným výsledkem 4:0, slova aktérů ukazují, že cesta k úspěšnému zakončení ročníku vůbec nebyla jednoduchá. Teď však postupně začíná příprava na další extraligovou sezónu. „Teď nám to začíná, máme spoustu hráčů pod smlouvou a samozřejmě se musíme snažit vylepšit tým, abychom se nedostali do stejných problémů jako letos,“ řekl v rozhovoru po skončení baráže majitel Rytířů Jaromír Jágr před novináři.

Nad výkony našeho letošního posledního protivníka je však potřeba smeknout pomyslný klobouk.

Rytíři děkují fanouškům za podporu v letošní sezóně a těší se na viděnou v příštím ročníku!