18:00
Mládež

Ticháček pomohl juniorům k důležité výhře nad lídrem tabulky. Šesťáci ovládli Sev.en Cup!

20. 2. 2023 od Klub / Foto: Daniela Vodičková
Junioři během uplynulého týdne sice schytali dvě vysoké porážky, ale důležitější byla jejich výhra nad (do té doby) vedoucím týmem tabulky pražskou Slavií. K té pomohla i hvězdná posila - čerstvý vicemistr světa a stabilní obránce A-týmu Jiří Ticháček. Nejstarší mládežnická kategorie se tak konečně odlepila od posledního místa. Za zmínku stojí i skvělé celkové vítězství šesťáků na prestižním turnaji Sev.en Hockey Cup ve Zlíně.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Salcburk 3:6, České Budějovice vs. Rytíři 9:2, Rytíři vs. Slavia Praha 4:2

Junioři měli těžký týden, ve kterém na ně čekala mužstva z horní poloviny tabulky. Ve čtvrtek doma hostili Salcburk, pátek vyrazili do Budějovic a v neděli je doma čekala pražská Slavia.

Se Salcburkem v první třetině Rytíři drželi krok a po brankách Spilky a Hanouska se odcházelo do kabin za stavu 2:2. Ve druhé části hosté zvládli vstřelit tři branky a rozhodnout tím o třech bodech.

V Českých Budějovicích junioři opět drželi shodně po brankách Spilky a Hanouska krok s domácími, ale ve zbytku utkání se Rytíři na nic nezmohli. Domácí se ve všech třetinách trefili třikrát. Konečný výsledek 2:9.

V neděli ovšem překvapili výhrou a hned za plný počet bodů. Mladíček Petřík zaznamenal za juniory v první třetině branku a asistenci na gól kapitána Sýkory, a i proto se odcházelo za stavu 2:2. Ve zbytku utkání to byla přetahovaná o rozhodující gól, když už utkání směřovalo do prodloužení, tak se z ničeho nic v poslední minutě ocitnul v úniku Kouba, který se skvěle trefil k tyči a rozhodnul. Následná branka Hvězdy do prázdné brány upravila výsledek na 4:2. Za juniory poprvé v sezoně nastoupil obránce Jiří Ticháček, který na poslední branku asistoval. Fotky z utkání najdete na konci článku.

Rytíři vs. Salcburk 3:6

Branky: 7. Spilka (Ullrych, Sýkora), 20. Hanousek (Kulich, Sýkora), 47. Hanousek (Kulich)

Sestava: O. Hykel (O. Gabriška) — M. Novák, L. Sýkora, A. Nácovský, D. Šeba, A. Hvězda, V. Marcinek — R. Spilka, L. Kulich, V. Hurta, P. Ullrych, M. Hanousek, O. Kouba, T. Typolt, J. Halfar

České Budějovice vs. Rytíři 9:2

Branky: 9. Spilka (Hvězda), 10. Hanousek (Kulich)

Sestava: O. Gabriška (O. Hykel) — M. Novák, L. Sýkora, A. Nácovský, D. Šeba, A. Hvězda, V. Marcinek — R. Spilka, L. Kulich, V. Hurta, P. Ullrych, M. Hanousek, O. Kouba, T. Typolt, J. Halfar

Rytíři vs. Slavia Praha 4:2

Branky: 14. Petřík (Hvězda), 16. Sýkora (Petřík), 60. Kouba (Novák), 60. Hvězda (Kulich, Ticháček)

Sestava: O. Hykel (O. Gabriška) — J. Ticháček, M. Novák, L. Sýkora, A. Nácovský, D. Šeba, A. Hvězda — R. Spilka, L. Kulich, V. Hurta, M. Hanousek, D. Petřík, O. Kouba, T. Typolt, P. Šíma, J. Halfar

Dorost, Tábor vs. Rytíři 2:7, České Budějovice vs. Rytíři 7:2

Na dorostence čekal trip v jižních Čechách. První utkání podstoupili na ledě Tábora v pátek, kde po reprezentační pauze dokázali zvítězit vysokým rozdílem 7:2. Pro vývoj utkání byla zásadní první třetina, ve které Rytíři zvládli odskočit po brankách Blažka, Šátka a Netrha na rozdíl tří branek. Ve zbytku zápasu už dorostenci vývoj utkání kontrolovali a hlavní měrou se o to zasloužil Blažek, který v utkání zaznamenal hned 4 branky.

V sobotu na ledě Českých Budějovic navázali na výkon juniorů z předchozí dne. Bohužel po vysokém vítězství v Táboře přišla porážka stejným výsledkem. Rytířům nevyšla druhá část, ve které obdrželi čtyři branky. O góly se posrali Kupčo a Sém.

Tábor vs. Rytíři 2:7

Branky: 1. Blažek, 11. Šátek (Trojna, Šíma), 11. Netrh, 36. Blažek (Svoboda), 39. Daníček (Pytlík, Pražák), 51. Blažek (Daníček), 55. Blažek (Trojna, Daníček)

Sestava: M. Jordan (M. Šefčík) — J. Svoboda, J. Trojna, O. Šátek, D. Dörfl, L. Pražák — T. Netrh, D. Beran, D. Petřík, M. Daníček, J. Kupčo, V. Blažek, D. Pytlík, A. Přibyl, O. Hlaváček, T. Sém, P. Šíma, J. Vančura

České Budějovice vs. Rytíři 7:2

Branky: 8. Kupčo (Sém), 26. Sém (Šátek)

8. TŘÍDA, Rytíři vs. Sokolov 10:1

Už se to pomalu stává každotýdenní formalitou. Osmáci vítězí a opět o „parník“. Výběr trenérů Lidického a Kally úřadovalo v Litoměřicích, kde domácím nadělilo patnáct branek. Sladkou tečkou na výkonu byla nula, kterou si připsal brankář Zralý. V poli hru dirigovala dvojice Holoubek (5+2) a Šubin, (4+3).

Branky: 4. Šubin (Havelka), 9. Matějka, 11. Šubin, 12. Holoubek, 13. Irlbek (Křivánek), 15. Koudelka (Melančin), 22. Holoubek (Kováč, Šubin), 25. Holoubek (Šubin, Kováč), 26. Šubin (Holoubek), 34. Holoubek, 37. Křivánek (Irlbek, Koudelka), 43. Šubin (Holoubek, Křivánek), 51. Šubin (Matějka), 56. Holoubek (Šubin), 57. Linhart

Sestava: P. Zralý (M. Damašek) — M. Havelka, J. Matějka, Š. Linhart, E. Křivánek, D. Malík, M. Suchan — J. Šubin, P. Koudelka, M. Melančin, M. Irlbek, T. Tvrdík, J. Kováč, Š. Holoubek

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Nymburk 8:3

Sedmáci navázali na předchozí víkend a shodným výsledkem po Mělníku poráží i Nymburk. Skvělá první část utkání podtržená hned pěti góly ze strany Rytířů rozhodla. Ve zbytku se již moc nestalo a padlo na obou stranách po třech brankách. Za domácí zářil mladíček v sestavě Vycpálek, který zaznamenal hattrick.

Branky: 3. Petrs (Brabec), 11. Vycpálek, 14. Polák (Mariaš, Chaloupka), 19. Vycpálek (Polák), 20. Csabo, 25. Vrbovec (Petrs), 39. Vycpálek (Mariaš), 55. Polák (Vycpálek)

Sestava: M. Pospíšil (T. Chudoba) — A. Petrs, Š. Mariaš, Š. Vrbovec — J. Brabec, D. Pollák, V.

6. TŘÍDA, Sev.en Hockey Cup – 1. místo

Šesťáci nastoupili k předposlednímu Sev.en Hockey Cupu, který hostil jako domácí Zlín. Po dvou 4. místech Rytíři zazářili a opanovali celý turnaj. V systému, kdy se hraje na dvě třetiny a každá se počítá zvlášť, zvládli zvítězit hned čtyřikrát. Postupně za sebou nechali mužstva Pardubic, Litvínova a na posledním místě skončil Zlín. Závěrečný turnaj se bude konat na konci března na ČEZ stadionu v Kladně.