1:4
A tým - zápasy

Rytíři zvládli důležitou bitvu se Zlínem a náskok před Berany navýšili o tři body

7. 11. 2021 od Filip Ardon / Foto: David Peška
Kladno uspělo v souboji dvou posledních týmů a Zlín porazilo na jeho ledě 5:1! Rytíři v polovině utkání ztráceli, ještě před druhou přestávkou ale otočili vývoj díky trefám Kylea Wooda a Adama Kubíka. V závěrečném dějství pak Kladeňáci pojistili svoje vítězství brankami Jakuba Strnada, Antonína Melky a Matěje Berana. Rozdíl mezi oběma týmy je tak momentálně desetibodový!
2021/2022, Tipsport extraliga, 23. kolo,  neděle 7.11.2021, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
1:5
0:0, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 28. Zbořil – 34. Wood (Baránek), 40. Kubík (Dotchin), 43. Strnad (Filip, Melka), 57. Melka (Strnad), 59. Beran (Kubík). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Robert Mamčics – Landon Bow.

diváci5312
Zlín: Kašík – Mamčics, Gazda, Suhrada, Němec, Hanousek, Žižka, Ferenc – Kubiš, Sedláček, Flynn – Zbořil, Honejsek, Vopelka – Karafiát, Hejcman, Okál – Sebera, Veselý, Frömel.
Kladno: Bow – Dotchin, Suchánek, Wood, Ticháček, Zajíc, Baránek – Jágr, Plekanec, Hlava – Dvořáček, Kubík, Beran – Strnad, Filip, Melka – Kristo, Pitule, Ciampini.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Zápas odstartoval náporem Zlína, který měl brzy k dispozici přesilovou hru. Rytíři se ale i díky Suchánkově obětavosti ubránili. Na druhé straně pak příkladným napadáním získal puk Kubík, který uvolnil do střelecké pozice Dvořáčka, ten však bránu minul. Znovu tak zahrozili Berani při další početní výhodě. Bow však jejich kombinaci přečetl, rychle vybruslil a zasáhl. Gólem poté zaváněla ještě Sedláčkova střela i dva pokusy Plekance. Gólmani však byli po úvodních dvaceti minutách stoprocentní.

Střelecké trápení obou týmů pokračovalo i v úvodu druhé části. Po chytré souhře, kterou odstartoval Hlava, zakončoval mezi kruhy nebezpečně Plekanec, dorážející Jágr ale nedokázal zasunout kotouč za ležícího Kašíka. Na druhé straně pálil hned vzápětí Mamčics, zasáhl ovšem jen horní tyč. Nakonec ale Kladno bylo za svoje chyby potrestáno. Wood nezvládl rozehrávku, upadl a prchající Adam Zbořil už Bowa propálil – 1:0. Kanadský bek ale svoje zaváhání nakonec vykoupil. Při hře čtyř proti čtyřem nabruslil do pásma a nenápadnou střelou srovnal stav utkání – 1:1. A Rytíři nakonec ještě ve druhém dějství vývoj otočili! V závěru hráli přesilovou hru a 13 sekund před sirénou tečoval Dotchinovu střelu do sítě Adam Kubík – 1:2.

Do třetí části pak Kladno vstoupilo přímo skvěle. Už po dvou minutách hry se dostal k dorážce před brankovištěm Jakub Strnad a pohotově poslal puk za Kašíkova záda – 1:3. Berani se začali tlačit za snížením a krátce po inkasování nastřelili tyč Bowovy brány. Do další větší možnosti už je ale Rytíři nepustili. Naopak hosté sami vyrazili do přečíslení a jeden z bránících hráčů si sám srazil přihrávku Antonína Melky do sítě – 1:4. Domácí poté ještě zkusili hru bez brankáře, Matěj Beran jejich risk ovšem potrestal – 1:5.

OHLASY TRENÉRŮ

Zlín: Luboš Jenáček: Na jeden gól nemůžeme vyhrávat zápasy. Momentálně jsme křehcí, takže když dostaneme takový gól na 1:1, jako jsme dostali, tak to valná většina kluků potom nedává psychicky. Odstoupíme od toho, co nás přivedlo k šancím. Samozřejmě jsme měli dát druhý gól a utkání by možná vypadalo jinak. To je ale kdyby. Pokud se tým nedoplní hlavně v ofenzivní části, jestli nepřijde čtyři pět útočníků, tak nevěřím tomu, že tento současný tým je schopný dělat bodové série, které budou nutné, pokud chceme zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici.

Kladno: Jiří Burger: První třetina byla poměrně vyrovnaná a Zlín nás dostával pod tlak v přesilovkách, ve kterých měl velké šance. Nás výborně podržel brankář. Do druhé třetiny jsme vstoupili hodně špatně. Ztráceli jsme hodně puků a Zlín si vytvářel šance. Opět nás ale držel brankář. Soupeři se povedlo dát na 1:0, ale od doby, kdy jsme vyrovnali, jsme hráli dobrý hokej. Dostali jsme se do vedení a ve třetí třetině jsme si výsledek hlídali. Chtěli jsme hlavně dobře bránit a čekat na protiútoky, které jsme potom využili. Velká spokojenost, že jsme tento důležitý zápas zvládli.